Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Funny Stuff

Recommended Posts

eu zic 6.9, asta nu ca m-as pricepe sau ca ma intereseaza, dar sunt misto cifrele alea cand le vezi impreuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

am citit 2 randuri, mai mut nu pot.  se vede c-a facut scoala pe club citind dizertatiile mistretului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu cred ca a citit ce a scris de multe ori si-a inceput sa-i placa

 

excesul duce la placere

 

cred ca a facut exces si de negrese si l-a apucat euforia din cauza zaharului

 

ce porcarie :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei da, asta da prostie pură :)

 

Big like. Oricine-a scris randurile alea fie:

-n-ar trebui sa gateasca, pentru ca oricum i-ar iesi tot ca un balot umed de paie

-n-ar trebui sa faca secs, pentru ca l-ar costa dublu, de fiecare data

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu stiu cum ati reusit sa cititi aberatia aia in integralitatea ei.

 

Cred ca daca citesti o data textul ala cu totul, incepe sa-ti curga scuipat din gura.

 

De 2 ori deja nu mai conteaza, e game over, blue screen.

 

L.E: Vad ca omul e foarte prost, isi vorbeste clientii de rau.

 

http://www.bimmer-service.ro/category/coltul-vesel/

 

Clientul era “incognito†la service pentru distributie , nici macar sotia sa nu stia.

 

Clientul incepe sa lege tigara dupa tigara, apoi primeste un apel misterios, o voce gingasa luandu-l la intrebari pana ce acesta se ghemuieste. Pe scaunul din sala de asteptare, dupa micul interogatoriu se pare ca proprietarul va avea parte de mancare rece si apoi cel mai probabil de o sedinta despre trecerea in modul “incognito†pentru a veni la Bimmer-Service pentru inlocuirea distributiei si banii cheltuiti pe aceasta reparatie. 

 

Apar si clientii: 3 generatii de barbati: tatal, fiul si bunicul, 3 domni de peste mari si tari … e nici chiar asa… probabil de acolo de unde s-a rasturnat carul cu prosti cine stie.

Toti se pricepeau foarte bine la masini mai, mai ca noi ne-am fi putut lua o cafea si sa stam jos sa ne uitam cum ei fac toata treaba.

Intr-un final au plecat sa cumpere piesele defecte si dupa ce s-au intors au avut urmatoarea revelatie “daca stiam ca e ca la tractor o faceam noi singuriâ€.

Am inceput sa montam piesele inapoi, am lasat totul in ordine si i-am lasat pe cei 3 sa plece la casa lor, intre timp ne-au mai dat cateva sfaturi ca sa fim pregatiti in caz ca BMW se va hotari sa faca si tractoare.

 

 

De aici se poate trage o singura concluzie: e rau sa fii dobitoc.

 

E de prost gust sa nu tii astfel de lucruri pentru tine.

Cu totii avem experiente mai proaste cu anumiti clienti, insa astea sunt niste chestii despre care poti  vorbi maxim la un suc cu niste prieteni, in nici un caz de pus pe propriul site.

 

Intr-un business e deosebit de importanta discretia.

Edited by Bogdan
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu recunosc ca am citit tot si cred ca mi-am facut instant downsize la iq cu cateva procente. Sa bag repede un pasaj din Kant sa mi-l refac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu stiu cum ati reusit sa cititi aberatia aia in integralitatea ei.

 

Cred ca daca citesti o data textul ala cu totul, incepe sa-ti curga scuipat din gura.

 

De 2 ori deja nu mai conteaza, e game over, blue screen.

 

L.E: Vad ca omul e foarte prost, isi vorbeste clientii de rau.

 

http://www.bimmer-service.ro/category/coltul-vesel/

 

 

De aici se poate trage o singura concluzie: e rau sa fii dobitoc.

 

E de prost gust sa nu tii astfel de lucruri pentru tine.

Cu totii avem experiente mai proaste cu anumiti clienti, insa astea sunt niste chestii despre care poti  vorbi maxim la un suc cu niste prieteni, in nici un caz de pus pe propriul site.

 

Intr-un business e deosebit de importanta discretia.

Cam multa aroganta din partea cuiva care repara ce au proiectat niste unii si astaa dupa niste manuale scrise de niste altii...fara nici o adresa de prost gust la orice alt mecanic pasionat de meserie.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu numai asta, dar ideea e simpla si se aplica oricarui om care ia bani de la altul pentru a presta un serviciu. Trebuie sa fii discret. Confidentialitatea si discretia sunt extrem de importante.
 

Ce vorbeste cineva la telefon e doar treaba lui. Daca un client vine si se baga langa tine in groapa de inspectie si te deranjeaza, e mai bine sa-i explici chestia asta decat sa scrii pe net niste aberatii dupa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred ca ce spui tu, de altfel foarte adevarat, se aplica doar la prestatorii de servicii. E perfect valabil in orice mediu si tine de un minim bun simt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exact.

 

Constat scarbit ca exista un reflex al omului cu minte putina de a poza / posta / relata orice aspect al vietii in toata uratenia sa.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

orice aspect al vietii altora in toata uratenia sa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atat il duce capul pe pulifriciul ala, ce dracu. De parca nu-l am stii mai toti din ce aluat e facut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol, deci nu pot sa cred ca ala scrie asa ceva, despre clientii lui, la el pe site.

 

pai este ca si cum un fotbalist si-ar da intentionat autogol, de 2-3 ori pe fiecare repriza. Ori asta presupune un grad ridicat de retard, o bezna a mintii extraordinara.

 

Cat priveste articoul ala despre.. de fapt despre ce plm e ?, aia e ceva trancedental, outer limits gen, il voi reciti cand voi fi suficient de fumat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.