Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Funny Stuff

Recommended Posts

incredibil, deci cand vad video-uri de genul asta, imi vine sa-mi dau cu tesla-n coaie,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta demonstreaza ca o gramada din populatia Romaniei reprezinta compost, multimea vida. Au trait si traiesc degeaba. Ignoranta dusa la extrem. Rezultatul comunismului.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

este fantastic, cred ca si cainele meu isi pune mai multe probleme existentiale decat trepanatii aia. Ar fi buni numai de folosit pe post de baterii, ca in matrix, sau plm, ingrasamant pentru plantatiile de cartofi, tinte pentru simularile armatei, etc.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hei, compostul e ideea mea

 

Iar nu primesc laudele cuvenite :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta demonstreaza ca o gramada din populatia Romaniei reprezinta compost, multimea vida. Au trait si traiesc degeaba. Ignoranta dusa la extrem. Rezultatul comunismului.

Nu, profesore. Asta demonstreaza doar ca sistemul de invatamant din Romania e la pamant, si inca de ceva vreme. Mai mult, parintii lor i-au tinut acasa, la muncile campului, pentru ca n-au avut bani de scoala. Iar ei, la randul lor, vor avea tendinta sa imprime acelasi parcurs copiilor. E un cerc vicios, n-ar trebui etichetati asa de usor.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

E un punct de vedere corect, insa adevarul are in acest caz mai multe fatete. Sunt destui copii de tarani care au citit si au invatat desi sistemul de invatamant era tot praf.

 

Ignoranta nu are intotdeauna scuze. Mai ales genul ala de ignoranta. Acolo nu e o problema (doar) de lipsa de cultura. E o problema de ignoranta totala. Au creierul neted.

 

Plus ca n-au fost intrebati lucruri complicate sau care sa necesite o cultura generala. Sarbatoresc Craciunul, dar nu stiu ce sarbatoresc de fapt. Nu-i intereseaza, dar stiu sa taie porcul. Sarbatoresc Pastele, dar nu stiu care-i faza. Insa stiu ca trebuie sa mananci miel. Se dau credinciosi si merg la biserica, dar nu stiu cine a scris-o. Nu-si pun intrebari. E un "crede si nu cerceta" dus la extrem. 

Edited by Bogdan
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amandoi aveti dreptate

 

 

 

De aici rezulta (de mai sus ma) ca tot io-s cel mai bun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amuzanta faza, un motan da like altui motan :)

 

ps Simileo, fara legatura. :D

 

1544604_10152149643442375_1342105932_n.j

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=XJ5M86UnSp0


Ceva rar:

 

Când eram printr-a opta, adică prin 1968, l-am întrebat odată pe nea Sandu Driu a’ lui tanti Aneta, sora mamei mele:

– Nea Sandu, de ce porţi matale la mâna dreaptă ghiul şi ai o unghie atât de mare la degetul mic?

– Băi, Vasilică, un bărbat adevărat, un lord cu nevastă şi copii, aşezat la casa lui, poartă obligatoriu ghiul de aur. El e al treilea ou… Totodată, ghiulul este şi o armă, căci una e să dai cuiva un dos de labă cu ghiul şi alta e fără ghiul.

– Şi de unde ai avut matale atâţia bani ca să-ţi cumperi ghiul?

– Un domn se descurcă şi fără bani. Ghiulul ăsta l-am făcut chiar eu la strung, dintr-o şaibă de bronz grafitat, însă juri că e de aur. O şaibă de asta se găseşte numai la tancuri. Dar cu două kilograme de vin, o iei de la orice apevist de la unitatea militară de pe Bulevardul Republicii. Cu unghia, uite cum stă treaba: dintotdeauna bărbaţii ca mine, adică mai fini, au avut unghia asta lăsată mai mare. Bunăoară, când stai de vorbă cu cineva mai de vază ori cu o cucoană sau eşti la o nuntă şi îţi vine musai să te scarpini pe faţă sau pe gât ori în cap, nu te scarpini ca mârlanul, cu patru degete, ci te scarpini local, finuţ şi elegant, cu unghia lungă. Asta înseamna, băi, bună creştere! Mai mult, la strung eu mă umplu pe mâini de negreală şi unsoare amestecată cu bucăţele mititele de pilitură şi de şpan. Când mi se scurge sudoarea pe faţă şi mă gâdilă, dacă mă scarpin cu degetul, ba mă înţep, ba mă tai cu şpanul ăla şi îmi umplu faţa de bube. Aşa că mă scarpin fin cu unghia asta lăsată mai lungă. Dar când îi pun mâna colo lu’ tanti-ta, ţin degetul ăsta mai îndepărtat, ca să nu-mi ronţăie unghia, că am nevoie de ea ba în societate, ba la serviciu.

Ajuns acasă, avusei revelaţia dezolantă că tata nu avea nici ghiul şi nici o astfel de unghie. „Ce mârlan!“, mi-am zis.

 

http://www.catchy.ro/despre-barbati-si-prelungirile-lor-apuse/51258

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

plus unu'

 

tare asta cu unghia si ghiulul

 

o sa-mi las si eu o unghie sa creasca, pare folositoare

 

ghiul nu-mi trebuie, nu am de gand sa ma bat cu nimeni

Edited by umbrella

Share this post


Link to post
Share on other sites

Culmea e ca am vazut si eu barbati d-astia scarbosi cu unghia de la degetul mic mai lunga.

 

Iar moda aia cretina cu ghiulul era foarte comuna inainte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Culmea e ca am vazut si eu barbati d-astia scarbosi cu unghia de la degetul mic mai lunga.

 

 

unghia aia vad ca are o logica

 

e buna sa-ti scoti ceara din ureche :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

păi cu o unghie d-aia te scobeşti pe unde nu a ajuns nici căpitanul picard. Plus că o poţi sniffui până te ia greaţa de lord. :sorcerer:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Culmea e ca am vazut si eu barbati d-astia scarbosi cu unghia de la degetul mic mai lunga.

 

Iar moda aia cretina cu ghiulul era foarte comuna inainte.

 

 

unii o folosesc drept surubelnita.aia care au destul calciu in oase,probabil

Share this post


Link to post
Share on other sites

era considerata candva un semn de noblete, dupa cum stiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unghia aia se pare ca e un fel de briceag elvetian. Desfunda urechea de ceara, te scarpini cu ea in locurile nevazute de soare, spatula pentru intors carnea pe gratar, solnita pentru ciorba de burta.    :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.