Jump to content
Sign in to follow this  
blue

Funny Stuff

Recommended Posts

mie imi place fata aluia 

 

prin mimica s-a declarat invins :lol:

 

asta e dilema tuturor

 

ce plm a intrebat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci n-am mai auzit asa ceva in viata mea, sa-mi bag ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

io am un prieten ce vb asa.  prin 96 cand si-a luat primul tel mobil, nu-l prea suna nime', si era fita sa fii vazut cu tel la ureche prin oras.   atunci suna la *222 cu diverse probleme inchipuite.   evident ca aia-l intreba cu cine are onoarea, si il intreba si adresa, sa confirme ca e titularul.   deci convorbirea se derula in felul urmator:

 

-Buna, ma numesc uadu cuistian fouin, si as avea o puobuema. 

-Cum?

-Uadu Cuistian Fuouin!

 

dupa cateva repetari, aia intelegea intr-un final.  noi ne cacam pe noi de ras in spatele lui.

 

-La ce adresa locuiti?

-Timisoaua stuada pepinieuei numauu tuei A.

-Haaa?

  si tot asa on and on.


il stie toata lumea acuma, aduce piese de prin italia.   porecla lui e gaiaj.  de la garaj, evident.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ia uite un comentariu.

 

"In tot acest piesaj tiganesc a lipsit un tir grabit care sa i spulbere cateva sute de metri iar data viitoare sa campeze pe o cale ferata pe unde trece acceleratu’ de Galati.Politia a venit cu frica in fund si tot asa au si plecat, cel mai probabil lea dat vreun advertisment sa nu cumva sa i supere pe baietasi.Asa ceva se intampla peste tot in tara si din pacate sunt din ce in mai multi ca ei."

 

 

as putea sa jur ca-i fratele jeleu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si mie mi-a placut comentariul ala.

 

Daca asa ceva s-ar fi intamplat, n-ar fi fost altceva decat selectie naturala.

 

Cateva saptamani prin Galati majoritatea masinilor de cocalari ar fi avut diverse poze cu cate o mecla de fraier sub care ar fi scris "Nu te v-om uita nici o data!". 

Plus comentarii pe net despre baietii astia cu suflet de vioara si mat fin "care a stiut sa se distreze si a trait fiecare secunda la maxim si care a stiut ei sa se descurce".

 

"Lu' Mircea i-a placut viata si distractia si a murit cum i-ar fi placut, cu berea in mana si micul in gura! Hai sanatate la toata lumea!"

 

Pacat ca nu e adevarat.

Edited by Bogdan
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

am vazut si eu ieri filmul, deci sunt foarte dezamagit de interventia politiei, asa ceva nu trebuia sa se intample din start, daca politia ar fi impus vreun respect in tara asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O politie corupta si incompetenta care in mare parte e mana in mana cu infractorii n-are ce respect sa impuna.

 

Cu atat mai mult intr-un oras mic unde e mult mai usor sa-i "cunosti".

 

Daca tatal/unchiul/nasul  vreunuia dintre urangutani e consilier local sau are vreo functie publica, e foarte simplu sa sune la politie si astfel sa primeasca protectie in loc ca urangutanii sa fie amendati.

Ma rog, la o faza d-asta ar trebui dosar penal.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

si sa fiu cel mai corupt politist, tot as fi batut la aia ca la fasole.

 

oricum, nu e ca si cum ar fi vorba de vreun clan mafiot sau celula de crima organizata, aici discutam despre niste cocalari obositi, cu branza la ... si soba de teracota in casa de la periferie.

 

si ce mortii ma-sii de gabori is aia, care ii lasa sa plece cu masina, in conditiile in care era evident ca toti is bauti ?

 

pai trebuia imediat cum au plecat de pe loc si intors pe linia continua, opriti, aliniati, pusi la fiola si dusi la sectie direct.

 

ma rog, daca era dupa mine veneam cu jandarmeria, ca aia nu-s normali la cap si sigur bateau la ei in duba de nu mai puneau manele nici inchisi in casa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu nu-s de acord cu violenta, da' aici simpatizez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@pole:

Tu probabil n-ai fi putut rezista in sistem nici macar o luna.
Crezi ca vreun politist face ce vrea el cand vine vorba de pile si relatii? Iar daca totusi face ceea ce vrea desi i se atrage atentia, apoi urmeaza foarte multe sicane si probleme. 

Stiu un caz despre unul care era la rutiera si l-a amendat pe unul cu o functie foarte inalta despre care i s-a spus clar sa-l lase in pace. N-a vrut si tot l-a ars. Dupa 2 luni a fost mutat si acum e sef de sectie de cartier.

Acolo nu merge sa fii o nuca tare. Esti o rotita dintr-un sistem corupt sau sistemul te rejecteaza.

 

Si in general nu fac cacaturi d-astea aia amarasteni care n-au spate. Tupeu de genul asta au aia care au pe cine sa sune.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

O politie corupta si incompetenta care in mare parte e mana in mana cu infractorii n-are ce respect sa impuna.

 

Cu atat mai mult intr-un oras mic unde e mult mai usor sa-i "cunosti".

 

Daca tatal/unchiul/nasul  vreunuia dintre urangutani e consilier local sau are vreo functie publica, e foarte simplu sa sune la politie si astfel sa primeasca protectie in loc ca urangutanii sa fie amendati.

Ma rog, la o faza d-asta ar trebui dosar penal.

 

Ai de capul meu, chiar ca la toate va pricepeti maaa

 

Ia nu mai generalizati. Strict cu privire la exemplul asta (ca-i clipul pus de io, dă acasă gen) am a va spune asa, trecand prin sita plina de poveţe şi concluzii a lui Ciupa:

 

-legea prevede AMENDA contraventionala pt asa ceva, ceea ce s-a dat

-nu mai confundati setea noastra de sanje (de altfel justificata) cand vedem asa ceva cu ineficienta militiei si

-nu extrapolati imediat, insetati, ca îi corupţie deci

 

 

 

Pentru ca e un nonrationament.

 

 

 

Da Ciupi ma frend, la felu in care conchizi tu ma refer :D

 

 

Ca sa nu mai intru in detalii, iti zic una funny si reala: acu fo doua veri, păn strada la marjine de bulevard, pin fata blocului unde stau si io, s-au strans vreo 3,4 masini de ciori borate, pline de umeri si schinari umflate si tatuaje. Care au dat drumu la manele si samanta, exact ca astia. A trecut o masina de militie, a oprit si a dat sa-i legitimeze, doi mai amarati asa.

Cred ca-ti dai seama de mistouri, nu?

 

 

 

Mehehe. Faiv minâţ, taticule. Si erau ciorile pe burta, cu dulapii imbracati in negru coborati din duba de jandari jucandu-le ursu indesat pe schinare.

 

Priveam bucuros, fumand in balcon. Extaz, mai rar asa placere.

 

Revenind si concluzionand: ce voiai sa le faca labarilor din clipul ala, de pe faleza? Legal.

LE: tocmai am vazut clipul ala din Brasov, cu pustiul imbrancit si dat cu lacrimogen in miue de agentul zelos, pt ca i-a filmat fuga dupa unu si masina. Ciupa, te rog comenteaza si aici, documentat cum te stim. Ubicuule :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

caz real.

 

doi prieteni dintre care unul politist s-au intalnit intr-o seara si celalalt isi cumparase o masina recent.

 

i-a zis "ia verifica si tu daca mai am numerele valabile la masina". evident ca le avea expirate.

 

si a zis ceva de genul "n-am ce-ti face, am dat prin statie, nu mai am nicio putere"

 

hop dosar penal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Similea: Nu prea am chef de o discutie pe tema asta. Tu esti idealist, eu sunt realist. Exista multi gabori care atarna pe langa infractori. Exista gabori care sunt sifoane pentru infractori, iar pentru asta vezi cazurile alea de bulangii prinsi ca ii avertizau pe cei care urmau sa fie ridicati ca vin baietii sa-i duca la un pahar de conversatie la sectie.

Intr-un oras ca Galati, Bacau, Piatra Neamt si altele de genul asta nu ai cum sa-i arestezi pe unii decat cu mascatii. Si uneori cu mascatii din alte orase. Atat de generalizat e fenomenul coruptiei. 

In momentul in care anumite grupari interlope au notorietate si toata lumea stie despre ei, n-ai cum sa vorbesti de o politie competenta.

Si in Bucuresti exista jeguri de genul asta. Sportivii, camatarii, tot felul de clanuri de tigani, Sheriff din Giulesti Sarbi si altii.

 

Vine politica locala si ii goneste pe aia care vand legume si fructe pe trotuar, insa pe tiganii care fac trafic de tigari pe langa fiecare piata si la iesirile din statiile de metrou nu-i vad.

 

Intr-o tara in care pana si fratele presedintelui a luat bani de la tigani cred ca e hilar sa mai discutam daca politia este sau nu corupta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iarta-ma, Ciupa. N-am stiut ca esti atat de familiarizat cu particularitatile atator orase din provincie

Mea culpa :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

E suficient sa fii cat de cat informat. Cand auzi ca se duc mascatii din Bucuresti sa-i ridice pe aia din Bacau, e evident ca undeva exista o problema. Nu e ca si cum Bacaul e vreun oras fantoma sau nu ar avea propriile trupe de interventie.

 

Iarta-ma, iubitule, n-am vrut sa te contrazic. Fir intins + Messi 4 life! Ballin' outta control!

 

abrazame mi amor te lo ruego

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

As fi în stare sa dau cu laptop-ul de tavan la o faza de asta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si mai dragut e cand politica de securitate impune schimbarea lunara a parolei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.