Jump to content
SLY

Petrolhead: Topicul pasionatului de automobil/motociclism/barci cu motor/autocamioane

Recommended Posts

Am spart gheata la birou 2 saptamani in vara. Cu aia la care pierdusem cheia. Haha. Deci ar accepta usor un S Coupe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De la f01 de 25.000 la s coupe e diferenta maaare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cam de 40k min. Bine tot diferenta aia e.

 

Plm, asta e blestemul meu. Sa mi permit dar sa nu pot sa mi cumpar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi ca stiu unu ce s a vandut anu trecut cu 35, si era can full. Nightvision, monitoare in soate, individual, plm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si io stiu pe una de ti suge ... si iti da si 100 euro.

 

740d din iulie 2012 si 120k km. Ia mi si mie 3 cu 25k.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bla bla. Tot are mai putine extrase ca ala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma rog. Ma doare n ... de extrasele tale. Ideea era alta si nu despre vreun benve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma rog. Ma doare n ... de extrasele tale.

Ia un os. :sorcerer:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aia alba e. Ca nu mai vrea sa o vanda pana la primavara cel putin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai nu vorbeati de un 7? Ala cu care te duceai tu la servici?

 

 

 

Ciupa, ti-o platesc pe alt topic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai aia nu era ma de vanzare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum isi ia Similea.

 

pimp-kramer-o.gif

 

lol, stai linistit ca de vreo 3 ori a vrut sa cumpere x5-ul ala alb despre care se vb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciudat e ca mi-a oferit un coleg una exact ca aia, in rate :)

 

 

Apoi a inceput sa tipe ca nu-i mai trebuie in viata lui X5

Share this post


Link to post
Share on other sites

DA-TE-N ... MEA, CE CACAT DE MASINA CU INVENTIILE PULII, CE PROSTIE.

 

scuze pt caps, mi-e lene sa scriu iar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ma asteptam sa fie BMW, plm.

Cred ca au dat-o la chinezi sa o faca si sa o gandeasca

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci sa ma cac in ea.. auzi, ca sa deschizi capacul de la rezervor, astepti un minut si jumatate din momentul in care apesi butonul pentru deschis busonul de benzina si pana se deschide efectiv, hai suge ... cu tampeniile astea, deci in loc sa imi simplifice viata, mi-o complica. cica super presurizare si muisme din astea, ce super presurizare bai nene, e un cacat de rezervor, cred ca si la avion il deschizi mai repede.

 

capota daca nu tii de ea, loveste botul masinii si il strica, daca nu o ridica 2 persoane simultan, se sparge ca flambeaza, 2, 2!!! mecanisme pasager si sofer ca sa deschizi jigodia aia de capota ? hai mori!

 

ce gunoi.

 

ah si sa inteleg ca trebuie trantita portiera, ca nu se inchide bine si nici soft close nu are.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Revin. M am razgandit. Imi bag ... in ele de vechituri. Daca mi as permite as lua fara discutii noul S Coupe AMG.

Io asta nu o inteleg. Ca o masina de zi cu zi, chiar nu gasesc investitia asta prea inteleapta.

 

In primul rand, te poti trezi cu ea zgariata sau mai rau tamponata. Ai garantie cat ai si aia, doar pe ici colo. 

Platesti o caruta de bani, doar ca sa o mentii si ai un milion de functii care nu le folosesti decat cand vrei sa te lauzi. 

Motorul ala, in Bucuresti, sau orice alt oras din Romania, este inutil. 

 

Experienta personala:

 

In 2008, ai mei au achizitionat un Ford Mondeo, modelul actual perioadei. A fost daca-mi amintesc bine pana in 30K Euro si avea cam toate dotarile posibile. Si am ramas impresionat de calitatea materialelor, asta dupa ce inainte avusesem un Passat, varianta cu frana de mana pe buton (Un pisat de altfel)

 

Astazi ma uitam la asta nou. Arata misto, si are o carca de dotari, inclusiv centuri de siguranta cu airbag. Basca sisteme de recunoastere semne circulatie, pilot automat cu radar si alte basini contemporane.

 

Intr-adevar, pretul sare de 35K, si n-ai motorizari spectaculoase sau dinamica unei masini supersport, dar totusi la banii astia cumperi un seria 3 aproape chel.

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kip caută senzații. La bani puțini, placere tripla, exista un singur raspuns logic, pe fond de patimă :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.