Jump to content
SLY

Petrolhead: Topicul pasionatului de automobil/motociclism/barci cu motor/autocamioane

Recommended Posts

Esti ai prostovan acuma ca ma enervezi. Plm, daca tiganii au rolex inseamna ca esti tigan? La fel cum daca ai gasit cativa idioti cu mulsanne care si o cumpara doar ca e mai scumpa decat gt ul, inseamna ca e masina de cocalari? Poze d astea cu cayenne sau m6 nu s mai numeroase pe net? Daca tot gandesti asa, e de ajuns sa ti pun o poza cu unchiu miu, posesor de cayenne, sa vezi cum te dezumfli imediat. Si nici nu tre' sa caut pe net in plm.

 

ok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum plm mah?! Pai AM are design-ul cu beculete de la Bentley/Rolls sau sucit cum il are Lambo???

Intre astea chiar e o masina discreta. Nu urla la tine "coae, posesorul meu are Muuuuulti BANI si va cumpara pe tine si toti vecinii tai din alocatia de ex-student!"

Clar iti sare in ochi daca o compari cu un VW Audi, BMW, Mert, Reno, Pejo,/Ficat, Opel, Mahindra (da, in comparatia asta cele enumerate sunt in aceeasi clasa: de duzina, doar pretul difera)

 

Rolls Royce are un design foarte misto fata de Bentley.  Lamborghini ce are? 

 

Nu exista coaie masina discreta care costa atat de mult. Cand o masina costa peste 100 000 euro, discreta nu e cuvantul cu care s-o descrii. SI sunt toate masini sport care ies in evidenta orice ai face.

VW Polo este o masina discreta.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da fraye, dar un Lambo sau Ferrari sau uite mulzanele alea parca te iau de guler si-ti f*t doo palme ca sa-ti atraga atentia. Eu la asta ma referean. Clar un AM atrage atentia, dar o face diferit. Eu asta ziceam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rolls Royce are un design foarte misto fata de Bentley. Lamborghini ce are?

 

.

Aici e diferenta la bentley. Continental gt si flying spur, is pe platforma de vw. Arnage, brooklands is pe platforma de rolls royce silver seraph. Cam asta facea bentley mai demult, rolls uri sport. :)

 

De aici diferebta de care ziceam eu. De aia consider cacontinental gt nu prea e bentley cand ai cu ce o compara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parca rolls-ul e prea mare. Ma rog, asa tre' sa fie, da' simt ca e prea mult pentru ochii mei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai si care-i problema? Ar trebui sa-ti fie rusine ca ai bani? Sau aia de la Ferrari sunt niste bulangii ca nu sunt in stare sa faca masini urate?

 

Design-ul ala de Aston Martin arata asa pentru ca englezii au alta personalitate fata de italieni.

 

Daca ai foarte multi bani si iti iei Ferrari - super tare!

Daca ai foarte multi bani si iti iei S-klasse ca sa mergi prin oras - cam aiurea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E de fatada cearta lor, ma

Deci KIP nu este in stare sa nasca niste certuri veritabile, asa cum numai Valee poate. Deci KIP este o pastișă a lui Valee. Aha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aici e diferenta la bentley. Continental gt si flying spur, is pe platforma de vw. Arnage, brooklands is pe platforma de rolls royce silver seraph. Cam asta facea bentley mai demult, rolls uri sport. :)

 

De aici diferebta de care ziceam eu. De aia consider cacontinental gt nu prea e bentley cand ai cu ce o compara

Pai da, cam asa e. La fel cum Jaguar-urile astea din prezent sunt doar niste Ford-uri deghizate.

 

Desi eu nu cred ca marcile astea din prezent care sunt detinute de alte corporatii mai fac masini veritabile prin care marca este reprezentata. 

In afara de Ferrari si Porsche, cam toti s-au reorientat din cauza pietei de consum. De fapt si Porsche, ca doar fac si diesel acum.

 

Si mai fac tot felul de simulari de autenticitate ca sa-i atraga pe puristi. Ex: One-77 care are tabla facuta manual prin metodele traditionale.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci KIP nu este in stare sa nasca niste certuri veritabile, asa cum numai Valee poate. Deci KIP este o pastișă a lui Valee. Aha

Sa vedem ce zic si ceilalti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa vedem ce zic si ceilalti

Iț dai seama c-o sa sara sa ma f*tă-n gură acuma precum se bat ciclidele pe teritoriu. Ho mă! Piranha!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred, multa lume il priveste pe Kip ca pe-un ursuletz

Doar ca te-ai gasit chiar tu sa pui punctul pe i

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uitaț arta si distinctie la asta mă! Vrea sa ma incurajeze. Ni la iel mă! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrea sa te faca sageata lui. O incearca cu cei mai multi.


Ca sa revenim ontopic:

 

AFlDUBn.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrea sa te faca sageata lui. O incearca cu cei mai multi.

L-am vazut... Nu-i stric mojo-ul pentru ca e haios tare cand incearca :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca sa revenim ontopic:

 

AFlDUBn.gif

Plm...topic ibmw: pe petrolhead se discuta despre iaurt de capra, ceasuri, cocalari, diverse oale aruncate in cap, KIP si la sfarsit un dragon f*te un golf. It all makes perfect sense

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aston martin vanquish sau db9 dacă vreți eleganță si performanță in același timp. Cel puțin mie imi place maxim de aston.

 

Si care nu are toți baroşii. :sorcerer:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da' di she Ninele? :D

 

Esti urat si puti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

t si la sfarsit un dragon f*te un golf. It all makes perfect sense

Asta era strict discuția ta cu Ciupa la obiect

Share this post


Link to post
Share on other sites

Esti urat si puti.

Eu te pun mah sa m-adulmeci? Caine! Edited by MAS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.