Jump to content
SLY

Petrolhead: Topicul pasionatului de automobil/motociclism/barci cu motor/autocamioane

Recommended Posts

Fara sa fiu subiectiv,nu mi au placut niciodata ledurile promovate de audi.aduc a ieftineala sau chinezarie,ca pomu de craciun

 

pai esti subiectiv: "nu mi-au". :D

 

far cu led, sau drl cu led, e o tehnologie mai buna, mai noua, nu e o chinezarie. daca nu-ti place tie, e din motive pur subiective. :D  de aia a adoptat si bmw ledu' ulterior, nu ca e chinezarie. :D 

 

in fine, era vb de pussy magnet. chinezaria aia de la audi isi face treaba. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

DOMI, eu am luat ad literam treaba cu inovatia. Mai citeste o data ce ai scris.

 

Nu au inovat nimic din punctul meu de vedere. Au fost doar singurii care l-a folosit cum ai zis.

 

Ma rog, nu chiar singurii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

adica vorbim de subiectivitate aici, right? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu.sunt obiectiv.daca le puneau prima data pe bmw aveam aceeasi parere

Share this post


Link to post
Share on other sites

ah, sorry, n-am cum sa-l pun atunci.  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu-i bai, am mai vazut unul pe youtub cu 3.0d de la bmw.

 

Da' nu stiu ce sa zic, mi se par mai robuste 2.8-urile de la nissan.

 

simple, usor de reparat, cum doriti voi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jucarie noua

 

http://www.autoblog.com/2015/01/12/2015-alfa-romeo-4c-spider-detroit-official/#image-53

 

putin mai frumos decat lotus. interior interesant, ori iti place, ori deloc.  mie da...as fi preferat totusi niste ceasuri clasice.  si nu-nteleg casu' ala 1din acolo, zici ca-i masina facuta pt Calin. :sorcerer:

Share this post


Link to post
Share on other sites

si-n bugatti e prea mult volkswagen :D

 

aici e invers, deci e de bine. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 :D

:D  

:D

:P

 

shit just got real.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

halo, cai breji.

si citroenu maro are becuri din alea ca haudi in bara. asta seara am vazut

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu nu inteleg de ce au inceput sa puna si pe bmw-urile noi, leduri in bara, zici ca-s puse in targ

 

am vazut pe un 6 din asta nou si chiar ma gandeam ca arata a tiganie, de fapt nu neaprat, dar nu mi se pare ca se potrivesc.

 

ah, uite

 

IMG_3231.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai, ce mnezo aveti mai fratilor? atat de mult m-ati speriat incat m-am dus sa iau o droaga, asa-mi inchipuiam

 

pai vreti sa va zic una sincera? masina trage nesperat de bine pt 120 de cai, e tapana pe curbe, franeaza foarte bine (senzatia aia de frana ca la bemveu, progresiva), inafara de 2 plastice mai dure pe usi, dar care imita plansa de bord, situate chiar sub geam, toate materialele, invariabil, sunt de buna calitate (gtfo, in c klass am vazut mai mult plastic si cauciuc mai rau).

 

ca ambianta va spui ca in mod cert pare mai scump si mai de calitate ca in GOLF (mai ales ca Golf cu chele la banii astia n-a vazut parisul), de tinuta de drum nu vad de ce m-as plange, panarama e si mai inalta ca celelalte si, totodata, pare mai ...stransa, mai dura suspensia, cutia de viteze e ...corecta si usor de manevrat, ambreiajul iarasi tine "cum trebuie", muzica suna decent, are cam tot ce-i trebuie unei masini, de la pilot automat la dracu mai stie ce...

 

 

pe bune, ce aveti ma cu ea? :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu l-am mai vazut sa scrie atat intr-un sg post, de pe vremea cand era ihearto si se certa cu mine pe bnwclub :D

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

sarap sarap, pe bune iti zic ca atunci cand o aparea DS6 in mine o sa aiba un potential cumparator.

 

se pare ca va fi ceva omfg


Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu n-am nimic cu ele. Si nici n-am zis.

 

da' nu-s genul meu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si loganul e masina. Te duce din punctul A in punctul B, consuma putin, are frane, volan si roti. 

 

De ce nu ti-ai luat logan?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.