Jump to content
SLY

Petrolhead: Topicul pasionatului de automobil/motociclism/barci cu motor/autocamioane

Recommended Posts

ba, mx5 a fost intotdeauna un roadster reusit, la un pret super decent.  ma rog, z-urile or fi putin mai frumoase, nu neaparat mai bune, da' mazda asta e chiar misto.  si cam toate mx-5-urile au fost faine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma rog, pt mine nu conteaza asa de mult asta.  adica un 150-170 de cai pe o masina de dimensiunile alea, mi-ar fi suficient pt o duminica la munte pe un drum virajat si gol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma refer la manevrabilitate. 

 

si mx8 e misto. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma refer la manevrabilitate. 

 

si mx8 e misto. 

 

ah, sorry.  posibil, da' n-am condus decat z3 la viata mea, asa ca nu ma pronunt.  :)  ma refeream la aspect, si la review-uri citite pe net, chiar ma interesa un mx5 la un moment dat.

 

ah, si apropos, mai rahat ca z3-ul ala nu cred c-am condus in viata mea.  era ala cu motor de 1.9 benzina cred. roadsteru' pulii, stai in el ca-n barca d'aia ieftina, si senzatii doar daca e mas langa tine, lol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cine zice urat de Mazda sta 14 luni pe tusa.

 

De cativa ani tot zic sa iau un mx5. Cred ca o comit in viitorul cat mai apropiat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z4 e nasol pentru un barbat. Masina de femeie.

Te simti mai bine chiar si-n E46 care nu e vreo minune.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-am inteles stereotipul asta cum se atribuie.

 

masina de femeie, masina de barbat.

 

ce plm. 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

e misto.singura chestie care nu mi place sunt ledurile alea futute gen audi

 

da pai de asta am si anulat comanda, plm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-am inteles stereotipul asta cum se atribuie.

 

masina de femeie, masina de barbat.

 

ce plm. 

Pai tu crezi ca eu am loc in Z4? D-aia mi se pare masina de femeie.

 

E o masina foarte mica. Dau cu genunchii in bord, am un sentiment d-ala de claustrofobie in ea. 

 

Nu e nici un stereotip. N-am zis ca n-as conduce o masina de clasa mica, dar cu siguranta nu asa ceva.

Iar Z3 e in mare parte un E36 deghizat. Nu-i nici o smecherie.

 

Z4 nou e altceva. Ala chiar e frumos.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

..., pai asa si 911 Porsche e masina de femeie, mai claustrofobic decat in aia, doar in sicriu cred ca te simti, mai ales modelele mai vechi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Clio RS e tzatza de matza, da clasa pe circuit multor masini cu aere de vedeta

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma, pai atunci majoritatea coupe-urilor sunt de femei sau, mai degraba, problema e ca bogdan e prea inalt?

Share this post


Link to post
Share on other sites

As lua Clio RS ca imi trebuie a doua masina pt facut putini km pe distante scurte in oras dar am buget de 5.000 doar. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

..., pai asa si 911 Porsche e masina de femeie, mai claustrofobic decat in aia, doar in sicriu cred ca te simti, mai ales modelele mai vechi

Da ma dar ala e Porsche, deci treci peste. Plus ca e supercar. 

Intr-un supercar normal ca n-ai loc. Dar Z4 nu se apropie de performantele alea.

ma, pai atunci majoritatea coupe-urilor sunt de femei sau, mai degraba, problema e ca bogdan e prea inalt?

Nu sunt chiar asa de inalt. Am 1.83-1.84. Problema e ca sunt masiv a.k.a gras si imi place sa ma simt bine in masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sunt si coupe-uri mari, m6 e mare, ala de la mercedes, cum plm ii zice nu imi vine si mai sunt., ferrari california, bentley etc.

 

astea cred ca sunt gt-uri sau ceva de genul asta.

 

bani sa este, ca aveam de unde alege.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Nu sunt chiar asa de inalt. Am 1.83-1.84. 

A, deci esti aproape cat mine, la inaltime. Nu stiu de ce aveam impresia ca ai cel putin 2 m, la cum te descriau astia pe aici

Share this post


Link to post
Share on other sites

CLu`

 

Io n-am probleme de spatiu, deci toate masinile sa vina la mine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

io ma si inghesui daca e, nu-i problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

..., pai asa si 911 Porsche e masina de femeie, mai claustrofobic decat in aia, doar in sicriu cred ca te simti, mai ales modelele mai vechi

 

io am loc in aia.  am mers mult cu 2 997 si aveam loc cacalau in ele, la 1.80.  ah, cand ti-am zis ca stiu de osho, c-am mancat acolo, cu unu' din alea am fost.  pe atunci nu eram asa apropiati (ciuda ciuda mas), ca te-as fi scos la o cina. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

da stiu faza, bine, tu esti anorexica, ai loc si-n monopost si ramane loc sa aduci si 2 prieteni :D

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ai un accident cu cartul la vitezele alea nu mai ramane nici cacat de analize din tine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.