Jump to content
SLY

Petrolhead: Topicul pasionatului de automobil/motociclism/barci cu motor/autocamioane

Recommended Posts

Ifics,acest Christian Grey al forumurilor auto! :)

 

Doua

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probabil pisatul ala de EVL Skillz. Fotograf de pe 4tuning, fost aplaudac al diversilor cocalari cu permis si cazan tunat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce ziceti de noua fabia? am studiat azi unul, pare faina masinuta

Si corolla am vazut o, misto si asta

Edited by Calin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noua Fabia arata bine. Nu am vazut-o live, insa probabil VAG, va pune cele mai proaste materile in interior sa nu cumva sa canibalizeze VW Polo.

Aia veche, arata efectiv oribil la interior.

Edited by claudiusnc

Share this post


Link to post
Share on other sites

acu am cautat pe net, vai de plm ca-s urate amandoua.


la corolla cel putin le-a iesit cel mai naspa interior pe care l-am vazut la vreo masina in ultimii ani

 

2015-Toyota-Corolla-interior.jpg

 

 

 

 

ca sa nu mai zic de cum arata, zici ca-i ceva fetus avortat cu probleme oftalmologice severe.

 

 

 

toyota-corolla-2015-1394569380891_956x50

Share this post


Link to post
Share on other sites

Personal, nu stiu de ce este mega-cumparata Toyota, mi se pare ca fac niste masini oribile.

Nu mi-a placut niciodata vreun model de la ei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma bucur ca i-au scos in afara tamburusul ala pentru marsarier vreun metru, ca sa nu cumva sa-l ratezi naibii.


ca sa nu mai vorbesc despre restul ororii care e bordul ala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Personal, nu stiu de ce este mega-cumparata Toyota, mi se pare ca fac niste masini oribile.

 

 

Destul de ieftine si foarte fiabile. Urate, dar practice. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma bucur ca i-au scos in afara tamburusul ala pentru marsarier vreun metru, ca sa nu cumva sa-l ratezi naibii.

ca sa nu mai vorbesc despre restul ororii care e bordul ala.

 

muahahahha, i-au pus ceas ma !!! ceas din ala elctronic cu butoane M si H, intre grilele de aerisire, din ala de isi punea lumea pe dacii intr-o vreme, nu pot sa cred, anul 2015  :LMAO:  :LMAO:  :LMAO:

 

new-2015-toyota-corolla-4drsedanautomati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are lag. Dar cu launch control face bmw-ul. Si il face oricum si pe reprize de viteze mai mari. Are cai multi in pus...

Share this post


Link to post
Share on other sites

va rog sa ma scuzati, am uitat sa va-ntreb: e cineva caruia ii place? sa stim sa ne oprim aici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu si-a exprimat inca opinia blue, deci sa fim rezervati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are lag. Dar cu launch control face bmw-ul. Si il face oricum si pe reprize de viteze mai mari. Are cai multi in pus...

 

are lag probabil pentru ca are turbina prea mare pentru motorul ala,tocmai ca sa scoata caii aia multi

 

avantaje si dezavantaje

Share this post


Link to post
Share on other sites

2.8-ul are doua probabil tocmai din cauza asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are doar una cu twin-scroll.

 

ah, credeam ca-s 2, una mica si una mare, vorba ceea :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baia de la motor din plastic mi se pare mai interesanta la masinile astea. Ma doare capul doar cand ma gandesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun, deci azi m-am dat cu noul Passat B8, HL, 150 CP + DSG 6, faruri LED, plus ceva optiuni..

Masina costa undeva pe la 42000 EUR, extrem de mult fata de ce ofera.

Motorul destul de zgomotos, pentru un diesel CR. Cel de la BMW, este mult mai rafinat.

Antifonata bine, insa se auzea destul de evident in habitaclu, cand treceai peste denivelari & gropi.

Destul de plictisitoare, insa venind de pe tractiune spate, este explicabil.

Pozitie la condus ciudata, acceleratie greoaie si un lag ciudat la plecarea de pe loc..asta ultimul, poate mi s-a parut.

Overall, o masina de familie buna, insa prea scumpa la ce ofera.

Plm, nu stiu ce este in capul astora de la VAG, au dus preturile in sus de tot, insa fata de vechiul Passat B7, nu este nimic in plus nou.

Nici macat panourile usilor.

O sa merg sa il conduc pe cel diesel de 240 CP 4motion.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm.

 

Asta ce tractiune are?

 


Bun, deci azi m-am dat cu noul Passat B8, HL, 150 CP + DSG 6, faruri LED, plus ceva optiuni..

Masina costa undeva pe la 42000 EUR, extrem de mult fata de ce ofera.

Motorul destul de zgomotos, pentru un diesel CR. Cel de la BMW, este mult mai rafinat.

Antifonata bine, insa se auzea destul de evident in habitaclu, cand treceai peste denivelari & gropi.

Destul de plictisitoare, insa venind de pe tractiune spate, este explicabil.

Pozitie la condus ciudata, acceleratie greoaie si un lag ciudat la plecarea de pe loc..asta ultimul, poate mi s-a parut.

Overall, o masina de familie buna, insa prea scumpa la ce ofera.

Plm, nu stiu ce este in capul astora de la VAG, au dus preturile in sus de tot, insa fata de vechiul Passat B7, nu este nimic in plus nou.

Nici macat panourile usilor.

O sa merg sa il conduc pe cel diesel de 240 CP 4motion.

 

Scuipa in ele, futule-n gura masinile. Din 2005 au dat laba peste tot. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciudat. Bala lucreaza la ceva multinationala in domeniul automotive, si face subansamble pt diversi producatori auto, printre care bmw si vag. Zicea de astia de la vag ca-s mult mai pretentiosi decat cei de la bmw, si parca aia de la bmw isi doresc ca piesele sa se strice imediat dupa garantie. Ma rog, stiu sigur c-asa a zis, ca am tinere de minte buna. :D

Dac-a mintit, e altceva. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.