Jump to content
SLY

Petrolhead: Topicul pasionatului de automobil/motociclism/barci cu motor/autocamioane

Recommended Posts

urata mai e seria 2. m-am uitat acuma pe mobile, e plin de ele, da' pe la noi na-am vazut niciunu'.

 

Aia cabrio nu e urata, dar tourerul ala, nu stiu prin ce proces s-a creat. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu vb de seria 2 as in seria 1 coupe.    vorbesc de seria 2 van ala sau ce mortii ma-sii e.   chiar, nu-nteleg de ce plm au trebuit sa schimbe denumirile.  seria 3 coupe e seria 4, si seria 1 coupe e seria 2.  dupa aia mai e si seria 2 monovolum.  de mega cacat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tot a mini van arata.  a opel meriva.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

din pasionati am ajuns sa nu stim combinatiile de cifre de pe curul masinilor. noroc de sigla ca le mai recunoastem pe strada. LOL.

 

asa a facut si nokia, a scos modele numerotate aleator si s-au pierdut in multime. Ba mai mult, nimeni nu le-a mai cumparat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coupe-ul e misto tare. Monovolumul e un fel de cact cu panselute. E cu tractiune etc vajnic competitor pentru golf si a3. Bleah!

Share this post


Link to post
Share on other sites

spre exemplu, nici nu stiu despre ce cacat de serie 2 monovolum se vorbeste. Adica nici pe google nu gasesc daca scriu bmw monovolum...plm, ma duc sa beau un uischi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai plictisitor lucru de la Scufi incoace

A naibii tractiune fata, cat o pot uri.

lol. pozele-s facute la MAS la munca

Dah...bine ca ne-au facut austriecii sediu s-avem ce poza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vad o mama ducand copiii la scoala cu asa ceva. Si fara tractiune spate, ca nici nu stie ce-i aia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru asta ni e bun X1?

 

O mama ducand copiii cu un 2.0 turbo sub capota????

Edited by MAS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nimeni n-a zis ca mamele nu au voie sa conduca masini cu motoare supaalimentate.

 

vezi tot timpul muieri in skode diesel, o sa te obisnuiesti si cu asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plm, cand o sa am copii, special pentru mersul la scoala o sa iau nevesti-mii un EVO sau STI si mie RS6...

Nimeni n-a zis ca mamele nu au voie sa conduca masini cu motoare supaalimentate.

 

vezi tot timpul muieri in skode diesel, o sa te obisnuiesti si cu asta.

Din partea mea sa conduca V-uri quad-turbo, n-am nimic impotriva. Ideea este ca nu cred ca vor folosi acel motor la potentialul sau. Bine, nici solutia tractiunii nu te imbie la asa ceva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spre deosebire de MAS, cel care reuseste sa stoarca fiecare cal de fiecare strop de......putere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plm, cand o sa am copii, special pentru mersul la scoala o sa iau nevesti-mii un EVO sau STI si mie RS6...

 

 

asta e bancul zilei sau o capcana ?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astea-s vremurile, Mas. Nici nu cred ca mai e cazul sa vorbim despre natural aspirat la bmw. Mai e vreunul, nici nu stiu.

 

si a ajuns sa ni se para nu stiu ce vreun 2.0 turbo.

 

o fi, nu spun ca nu e ok. Mie totusi nu-mi place.

 

Bine, teoriile mele tind spre penibil pentru ca nici nu-mi permit masina aia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E viitor sumbru: MAS se-nmulteste!!!

asta e bancul zilei sau o capcana ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astea-s vremurile, Mas. Nici nu cred ca mai e cazul sa vorbim despre natural aspirat la bmw. Mai e vreunul, nici nu stiu.

 

si a ajuns sa ni se para nu stiu ce vreun 2.0 turbo.

 

o fi, nu spun ca nu e ok. Mie totusi nu-mi place.

Nu am avut turbo pe benzina, desi stiu ca suna al dreac de frumos, insa cu haudi mi s-a confirmat o vorba: there's no replacement for displacement. Ai motor mic, cat timp nu intra turbo, va fi doar un motor mic. 1.9tdi manual cu remap pe la 136cp pe masina de 1400kg trage lesinat pana intra turbo fata de v-ul de pe haudi stock la 224cp din care pate or mai fi vii vreo 200 si cutie automata si 1900kg...turbo la amandoua intra pe undeva pe la 1600rpm. V-ul trage direct, pe cand 1.9-le se miortaieun pic pana ajunge la turatia de turbo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.