Jump to content
SLY

Petrolhead: Topicul pasionatului de automobil/motociclism/barci cu motor/autocamioane

Recommended Posts

Bai dementule! Gaseste un e39 ca al tau cu 3.5i sau 4.0 si hai sa ne dam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Esti nebun la cap. Pai da-te cu Sly, te ucide ala. Are M62B44 din cate stiu. 

 

Ne-am dat deja. Dupa ce scuza mai inventezi? Sa moara familia mea, vino ma la un Dyno sa te spulber matematic. :lol: Pe banii mei, desigur.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te-am lasat vito, ca daca aveai certitudinea de la mine ca e 2.8 dadeai pe goarna dup-aia si nu vroiam sa se stie din motive de fisc si alte cele...stiam ca esti inca necopt la minte si nu vroiam sa am probleme pe tema motorului. Masina era pe firma, intelegi? La pf mai e cum mai e, dar la firme beleaua era mare

Pai o sa ma dau: fie cand vine la circuit, fie poate ajung eu prin hd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iar o dai in mitomanie d-aia proasta.

 

In primul rand, de cand plm ma stii tu pe mine de sifon? 
In al doilea rand, crezi ca daca stiu de atata vreme ca ai 2.8, chestia asta chiar ma intereseaza sau m-as gandi sa ma duc sa te reclam?
In al treilea rand, ii doare pe aia de la fisc ce motor ai tu pe cazan. Sa stii ca acum se sesizeaza autoritatile abilitate. 

 

Sunt n oameni care au motoare schimbate. Traim in Romania, chiar nu esti special. Vorbesti de parca esti Batman si vrei sa nu afle lumea.

 

Asta cu "e pe firma" n-are nici o legatura in ecuatia discutiei. Cardeli ca de obicei. 

 

Mai taie din ele, da-le dreacu'!Mai taie din ele, da-le dreacu'!

Mai taie din ele, da-le dreacu'!

Mai taie din ele, da-le dreacu'!Mai taie din ele, da-le dreacu'!Mai taie din ele, da-le dreacu'!Mai taie din ele, da-le dreacu'!Mai taie din ele, da-le dreacu'!Mai taie din ele, da-le dreacu'!Mai taie din ele, da-le dreacu'!Mai taie din ele, da-le dreacu'!Mai taie din ele, da-le dreacu'!Mai taie din ele, da-le dreacu'!Mai taie din ele, da-le dreacu'!Mai taie din ele, da-le dreacu'!Mai taie din ele, da-le dreacu'!Mai taie din ele, da-le dreacu'!


Daca esti smecher, vino la DYNO. Fac eu plata, tu doar trebuie sa te prezinti.

Edited by Bogdan
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate îi era frică de dildău, sa nu afle și să-l toarne, asa cum a amenințat / avertizat pe aici de câteva ori..

Daca esti smecher, vino la DYNO. Fac eu plata, tu doar trebuie sa te prezinti.

Chiar și fără mașină.

Eu il bănuiesc pe mas ca ar putea alerga pe rola aia cam de echivalentul a vreo câteva sute de cai. Și asta așa, zeflemitor.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

LOL

 

deci mas pierdea intentionat la drag ca sa nu dea lumii de banuit ca are power prea mare pe masina

 

foarte tare.conceptul de sleeper de fapt a fost inventat de mas

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe mine m-a umilit unul cu ceva f30 vineri pe la timisul de jos spre brasov...am 3 scuze: cauciuri de iarnă, muierea care urla in dreapta si discuri noi cu aderența pulbere. Dar mi a dat-o ca pe târgu ocna, doar 5 curbe l-am ţinut in spate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iar o dai in mitomanie d-aia proasta.

 

In primul rand, de cand plm ma stii tu pe mine de sifon? 

In al doilea rand, crezi ca daca stiu de atata vreme ca ai 2.8, chestia asta chiar ma intereseaza sau m-as gandi sa ma duc sa te reclam?

In al treilea rand, ii doare pe aia de la fisc ce motor ai tu pe cazan. Sa stii ca acum se sesizeaza autoritatile abilitate. 

 

Sunt n oameni care au motoare schimbate. Traim in Romania, chiar nu esti special. Vorbesti de parca esti Batman si vrei sa nu afle lumea.

 

Asta cu "e pe firma" n-are nici o legatura in ecuatia discutiei. Cardeli ca de obicei. 

 

Mai taie din ele, da-le dreacu'!Mai taie din ele, da-le dreacu'!

Mai taie din ele, da-le dreacu'!

Mai taie din ele, da-le dreacu'!Mai taie din ele, da-le dreacu'!Mai taie din ele, da-le dreacu'!Mai taie din ele, da-le dreacu'!Mai taie din ele, da-le dreacu'!Mai taie din ele, da-le dreacu'!Mai taie din ele, da-le dreacu'!Mai taie din ele, da-le dreacu'!Mai taie din ele, da-le dreacu'!Mai taie din ele, da-le dreacu'!Mai taie din ele, da-le dreacu'!Mai taie din ele, da-le dreacu'!Mai taie din ele, da-le dreacu'!Mai taie din ele, da-le dreacu'!

Daca esti smecher, vino la DYNO. Fac eu plata, tu doar trebuie sa te prezinti.

 

 

Deci sa continuam...

 

Nu ziceam ca sifonai tu la autoritati, insa le ziceai si altora pe forum etc si poate printre ei se nimerea vreunul. 

 

Chiar vrei sa cheltuiesti bani la Dyno sau apari cu un 535i/540i sau ma dau cu Sly cand vine la circuit si vedem atunci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

MAS, iar o dai in prosteala. Nu ai fost niciodata discret, nu o mai suge.

N-ai scris pe forum, insa ai spus multora ca ai 2.8.

Si aia au spus tuturor. Nu-mi spune ca nu te asteptai.

Chiar crezi ca-i pasa cuiva cu adevarat ce motor ai pe tomberon incat sa te reclame?

Sa fim seriosi! In Ro foarte multi evita plata taxelor, nu esti cu nimic special.

 

Da, mergem la Dyno si platesc eu.

Acolo se vede adevarul. Eu platesc, iar cifrele apar pe forum indiferent de rezultat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

MAS, iar o dai in prosteala. Nu ai fost niciodata discret, nu o mai suge.

N-ai scris pe forum, insa ai spus multora ca ai 2.8.

Si aia au spus tuturor. Nu-mi spune ca nu te asteptai.

Chiar crezi ca-i pasa cuiva cu adevarat ce motor ai pe tomberon incat sa te reclame?

Sa fim seriosi! In Ro foarte multi evita plata taxelor, nu esti cu nimic special.

 

Da, mergem la Dyno si platesc eu.

Acolo se vede adevarul. Eu platesc, iar cifrele apar pe forum indiferent de rezultat.

 

Singurul caruia i-am spus atunci a fost Maniacu'.... si mai stia EMU ca de la el am luat motorul...in rest am fost tacut. Serios iti spun ca mi-era mare tarsa pe atunci de treaba cu fiscul.

 

Bine bre, tampitule! O sa mergem la dyno :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da asta e de urmarit.

 

Radem glumim bai mas da pe mine ma roade altceva.e posibil sa existe un soft care sa anuleze sondele lambda?adica soft de marire power oricum o sa i pun,dar as renunta la sonde ca sunt destul de scumpe noi originale

 

Ma rog,ma refer la cele din fata catalizatorului,ca oricum nu am catalizator

 

Masina trage extrem,dar nu pot sa mi dau seama daca e in parametri sau limp mode.consumul nu ma prea intereseaza.pe tester apare ceva legat de sonde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai nevoie de niste simulatoare de sonde lambda. Inainte se gaseau pe eBay, dar acum sunt ilegale.

Singurul caruia i-am spus atunci a fost Maniacu'.... si mai stia EMU ca de la el am luat motorul...in rest am fost tacut. Serios iti spun ca mi-era mare tarsa pe atunci de treaba cu fiscul.

 

Bine bre, tampitule! O sa mergem la dyno :)))

Pai da, insa iti spun sigur ca stiau destui. Un secret e un lucru pe care-l stii doar tu. Dar desigur ca tu in naivitatea ta nu ai realizat acest lucru.

 

Eu nu cred ma tampeniile astea, nu mai incerca sa ma pacalesti.

 

Iti spun eu de ce ai incercat sa tii secret. Ai vrut sa faci pe prostul si sa umilesti niste naivi cu un motor de 2.0. Sa-si dea aia palme cum de i-a facut un motor de 2 litri. Asta-i tot, un fetis bizar de-al tau. Unul dintre multele tale fetisuri.

 

Ti-am zis, mergem la Dyno si vedem acolo adevarul.

 

Mare mirare daca ai si 200 cp.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mas,ai lsd pe masina?stii cum ii zic americanii,poor man s supercharger

Share this post


Link to post
Share on other sites

Venea mas la întâlniri si dădea ture in forță cu geamul deschis sa audă el neregulile...cand zicea că are 2.0 îl pufnea si pe el râsul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nope, e open...

 

Ciupa, n-am dus-o niciodata la curse...si da, chiar mi-era foarte tarsa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Venea mas la întâlniri si dădea ture in forță cu geamul deschis sa audă el neregulile...cand zicea că are 2.0 îl pufnea si pe el râsul

 

Hai mah ca ala cu turele in forta era ala micu d eavea 318is si pana la urma i-a pus S50B30...nu mai stiu cum il chema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciupa, n-am dus-o niciodata la curse...si da, chiar mi-era foarte tarsa...

Nu stiu de ce-ti place asa mult sa minti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Despre ce vorbesti mah? M-ai vazut vreodata pe mine la ilegale/legale?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai ca o supernova tot bateam, cred... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.