Jump to content
SLY

Petrolhead: Topicul pasionatului de automobil/motociclism/barci cu motor/autocamioane

Recommended Posts

Golful e Special, Ocean si Pacific din cate stiu eu. Dar e ciudat oricum ca am vazut special mai bine echipat decat pacific. Pacificurile sint cele cu interioare albastre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oricum, concluzia de baza este ca trebuie sa fii putin nesanatos sa dai banii aia pe un Golf 7 sau 8. 

 

Naiba, in 33.000 Euro ai Mondeo aproape echipat complet. Sau un Vignale cu 40.000. 

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cati ani vroiam. Ce importanta are? 

 

Pai are, ca poate era vreo surpriza Turbo, si sa fiu sincer cam scumpa, asta daca nu erau euro de la monopoly.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Periodic cineva se ia de varsta lui Scufi. Inteleg ca e foarte tanar, nu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai bai Scufi, macar Tamer ala al tau din Constanta era sincer si zicea mi-au luat parintii masina, mi-au luat ai mei aia, ailalta. Pana si Ciupanezu la 18 ani cand a intrat pe forum o ardea mai cu sinceritate. Acum ma intreb daca tu esti prost de felul tau sau suntem noi prosti ca iti halim de foarte multa vreme balariile de genul asta, intelegi? Daca vrei sa te joci cu baietii mari, atunci lasa ciocu mic, ca singurul lucru cu care te-ai remarcat si te-a tinut pe langa ograda a fost ca te ratoiai la fraierii de pe mistret club. In fine, in 2004 cred ca nici buletin n-aveai, asa ca pe viitor reformuleaza astfel incat sa fie si real ce ne povestesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Notat. Cu baietii mari. Ah, prefer sa ma iei de prost, da, e OK. 

 

Io nu le-am cerut niciodata masina alor mei. Pana in 2011 nici nu ma prea pasionau. Si nici acum nu am masina, sau ceva pe numele meu. Unde sa fie problema totusi? 

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca tot o ardem pa sinceritate si sentiment, daca nu-ti place imi poti zice, nu e nicio problema. 

 

Plec la fel de repede cum am venit. Doar nu crezi ca ne leaga ceva, nu? 

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei. Eu am probleme, nu voi. De ce tre sa platesc din nou impozitul pe tranzactie cand reziliez un contract de vanzare cumparare :(

 

 

Bag plua

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai doar nu te-o tine cineva cu forta. Dar daca stai, keep it real si lasa ciocu, singurele aspecte de care m-am legat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

un golf 4 nu avea cum sa coste 28k euro in 2004, inseamna ca, cu 3 ani in urma la paritatea euro/marci de atunci trebuia sa coste nou peste 50k marci. Nici e46 din anii aia nu era atat.

Edited by Calin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wlf, lasa mah tineretu'-n pace! MoÈ™ belicos!

 

Nu mai bine vorbim de ai mei 300 de cai? :D

Edited by MAS

Share this post


Link to post
Share on other sites

L-o spaimantat Ciupa mai demult...

Usor-usor ramanem o mână de oameni :(

Edited by MAS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taci bre! Stim amandoi ca dintisorii de lapte doar zgarie nitel dar nu provoaca alte daune :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Io is tânăr.

 

 

Scufi, stai aicea. Te roagă io.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai, daca tot stim ca scufi are o varsta, ce cacat e asa greu sa citim "am fost de fata cand s-au platit 28.000 de euro in 2004 pe un golf moloz"? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

un golf 4 nu avea cum sa coste 28k euro in 2004, inseamna ca, cu 3 ani in urma la paritatea euro/marci de atunci trebuia sa coste nou peste 50k marci. Nici e46 din anii aia nu era atat.

 

Ba fix atat a fost. Initial se dorea achizitia unui 1.9 A4, dar pretul lui pleca de la 28.000 Euro (DDP) varianta cea mai cheala.

 

Am si postat aici mai demult, oferta de pret pt A4 din 2002 daca nu ma insel? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai, daca tot stim ca scufi are o varsta, ce cacat e asa greu sa citim "am fost de fata cand s-au platit 28.000 de euro in 2004 pe un golf moloz"? 

 

Pai si am glumit pe tema asta, surprize turbo etc. Doar ca raspunsurile date si mie si lui KIP in loc sa fie ori reale, ori la gluma, au fost obraznice. Pai tati daca esti obraznic cu noi, cauta-ne pe la alta masa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plm, mi se pare enorm pretul. Eu in 2005 am cumparat un e39 fabricat in 2003, destul de dotata cu xenon, navi mare, pdc..si am dat parca 15 mii pe ea, a fost ca noua masina. Poiuyt daca bine imi amintesc a luat e46 fl de 150 cai nou noutz cu 30 si de mii parca zicea. Si este e4, golf4 si a4 din anii aia avea motoare e3. Si totdeauna un e39/e46 au fost mult mai scumpe ca g4/a4 din aceeiasi ani si cu motorizari apropiate.

In fine pretul a fost f mare pt un golf din anii aia. Nici daca era 4motion si cu motorul ARL nu facea banii aia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu ce pot sa zic? Stiu o persoana ce si-a luat E46 cu un an inainte, de nou dar destul de chel. Il pot intreba sa vad cat a dat. Inca mai are masina. 

 

Spre exemplu, in 2002 pt Audi A4 se cerea 1192 Euro pentru volan multifunctional. Daca il vroiai si imbracat in piele, mai plateai 495 Euro. Imi par abominabile preturile. 

 

Ai mei pur si simplu s-au dus la Cardinal au vazut si au venit cu asta. Ce-o fi fost atat, doamne stie. 


---

 

Sa fi fost oare, marci sau dolari? Acum stau sa ma gandesc. Desi pe oferta de Audi scrie (EURO) ?! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

L-o spaimantat Ciupa mai demult...

 

Asta e o aberatie sinistra sau o gluma proasta. Sau un flame obosit.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

un golf 4 nu avea cum sa coste 28k euro in 2004, inseamna ca, cu 3 ani in urma la paritatea euro/marci de atunci trebuia sa coste nou peste 50k marci. Nici e46 din anii aia nu era atat.

 

 

e46 2.0d in decembrie 2004 a costat (cam chel) 29950euro , euro era 4.5ron

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.