Jump to content
SLY

Petrolhead: Topicul pasionatului de automobil/motociclism/barci cu motor/autocamioane

Recommended Posts

Ai vazut ceasurile de la Rolls Royce? Ia uita-te un pic si poate te prinzi.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

m ar tenta foarte tare o busa pe viitor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, busa este un agregat superb.

 

Eu am trecut prin aproape toate categoriile: Mobra 50cc, ETZ 150, MZ 250, Kawasaki 400, Kawasaki 600, Honda 1100. Daca nu ar fi fost accidentele, as fi trecut la 1300, visul meu, o busa alba  :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai sarit peste ce era mai important, Gianlyi scuter chinezesc 49cc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, busa este un agregat superb.

 

Eu am trecut prin aproape toate categoriile: Mobra 50cc, ETZ 150, MZ 250, Kawasaki 400, Kawasaki 600, Honda 1100. Daca nu ar fi fost accidentele, as fi trecut la 1300, visul meu, o busa alba  :rolleyes:

 

post-52-0-72522200-1456996137_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

similea,inainte apreciam foarte mult chopperele si boberele ca aspect si sunet.si le apreciez in continuare

 

dar senzatia pe care ti o da o motocicleta cu valente sportive nu se compara cu nimic.n as putea sa merg pe un chopper,pur si simplu mi s ar parea plictisitor de la un timp

 

poate mai incolo,la pensie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:P  Cu alte cuvinte, daca are chopper, Similea este un batranel?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Partea misto la astea mai putin sportive e ca si ajungi la batranete, prinzi pensia. N-am vazut nici un mos pe vreun SS. Pe BMW-uri si Harley-uri - gramada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

este un tanar intelept, cum ar zice Similea

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai nici pe mine nu ma incanta neaparat ss.

 

categoria touring sport mare ma atrage ,din asta face parte honda cbr 1100xx cum a avut mimima,hayabusa sau zzr 1400 de la kawasaki

 

mai sunt si naked uri misto de 1000,cum e yamaha fazer

Share this post


Link to post
Share on other sites

cand e vorba de mers cu moto, eu am 86 de ani

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sly, nu cred că din categoria sport touring mari fac parte alea de le-ai înșirat tu.

Mai degrabă un bmw k1600gt. A mea e rt, Reise-Tourer, sau travel tourer, și e considerată gama mijlocie de sports touring.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sly, nu cred că din categoria sport touring mari fac parte alea de le-ai înșirat tu.

Mai degrabă un bmw k1600gt. A mea e rt, Reise-Tourer, sau travel tourer, și e considerată gama mijlocie de sports touring.

 

este un tanar intelept, cum ar zice Similea

Share this post


Link to post
Share on other sites

cand e vorba de mers cu moto, eu am 86 de kg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adevărul e că rt-ul e mare și grea. Cu toate astea, în mers e foarte agila, nu știu cum dracu au reușit să o facă așa.

De exemplu, dacă în curbă văd o groapă sau canal sau orice, nicio problemă, o ridic un pic, o mut mai încolo și apoi o înclin din nou în curbă. Uitându-te la ea, n-ai zice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai in ce categorie sunt alea rarese? Supersport?

 

Hayabusa are vreo 260 de kile de ex.sport-touring e categoria la care le gasesti pe toate site urile

 

Si sv ul e trecut la categoria aia desi n are decat 75 de cai .e o categorie mult mai larga decat supersport, daca vrei comparatii mergi pe cilindree si greutate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.