Jump to content
SLY

Petrolhead: Topicul pasionatului de automobil/motociclism/barci cu motor/autocamioane

Recommended Posts

daca dau de bani, ma mut la mercedes.

 

 

Ce naibi sa iei si de la merc ?!

Ca zici ca sunt masini japoneze cu farurile alea

Share this post


Link to post
Share on other sites

lasa ca mi-am luat eu citroien cu 12 mii si-am mai dat apoi 4 mii ca sa am jip in care ploua. ca sa ma duc la peste, iar la peste s-a asfaltat blana pana in ponton, unde ma sui in barca.

 

si cand ma gandesc ca fantazam atunci sa-mi iau 535 si eram aproape s-o si fac

 

iar acum as bali si langa un 320 automat, de-asta mai nou.

 

c.c pe ele de motoare mari si de masini, in general.

 

daca vreau urlet si emotii ma urc pe moto. masina perfecta pentru mine ar fi una zdravana care sa nu se faca bucati la vreun accident (aici jipu sta minunat) si care sa consume cat mai putin si sa ceara impozit mic si sa ma lase sa depasesc in siguranta de la 100 la 130, gen

 

am constatat in ultimii ani ca merg ca o cartita, daca trec de 120 ma iau toate apele, daca plecam 3 masini odata sigur ajung mult dupa aia de-au plecat cu mine.

 

asa ca da, ce frumoasa e noua serie 5, sigur e un avans tehnologic si peste vreo 3, 4 generatii o sa fiu la penzie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce naibi sa iei si de la merc ?!

Ca zici ca sunt masini japoneze cu farurile alea

 

un e class mi-as dori, mi se pare superb. oricum e peste ce a scos bmw vreodata ca design. parerea mea, fireste.

 

2017-mercedes-e-class-b-roll.jpg

16C179_011.jpg?itok=geGe64nj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu ce se intampla cu mine dar incepe sa mi placa din ce in ce mai mult Mercedesul ala care seamana cu X6. GLE parca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala e foarte frumos, is vreo 700 de bucati prin vecini, baga-mi-as picioarele, asa apuc si eu sa ma holbez la ele.

 

Pole, mercedesul ala al tau e un sifonier, mai vorbim dupa ce conduci cateva sute de kilometri. E ca si cum te-ai tavali cu una lenta si fara imaginatie

 

In plus, bordul asta "nou" e identic cu cel vechi, iar farurile da, is cam lexus boy

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa-mi ajute Dumnezeu sa iti pot da dreptate, ce sa zic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

un e class mi-as dori, mi se pare superb. oricum e peste ce a scos bmw vreodata ca design. parerea mea, fireste.

 

 

Exact ce am zis, zici ca-i ceva mazda, kia.. sau stiu eu ce, bmw la capitolul design se vrea sobru, mercedes a inceput sa o dea pe bling/ bling cumva.. ma rog, gusturile nu se discuta , insa eu prefer un A6 decat un E d-ala, bine eu am inceput sa preder suvuletele mai mici asa , m-ar coafa un Macan :) dar au motoare mari..

, iar farurile da, is cam lexus boy

True ! Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu ce se intampla cu mine dar incepe sa mi placa din ce in ce mai mult Mercedesul ala care seamana cu X6. GLE parca.

Gle, ala e. E fain, mi se pare mai reusit ca design ca x6-le.

un e class mi-as dori, mi se pare superb. oricum e peste ce a scos bmw vreodata ca design. parerea mea, fireste.

 

2017-mercedes-e-class-b-roll.jpg

16C179_011.jpg?itok=geGe64nj

O singura clasa este la Merc, S-ul, restul...NEEEEEINN!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mercul intotdeauna au avut masini frumoase. Bmw ul nu a stiut sa faca coupe uri mari. Candmercul facea 500 sec astia se chinuiau cu e34 (nu ca ar fi urat e34) dar diferenta intre ele era ca intre un cuptor de chirpici si un microunde.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

cand eram mic, muream dupa benzu' ala coupe, de-i ziceam noi balenã.. ah stai, balena era s-ul.

 

ma rog, era tot de prin vremea aia, semana cu balena dar in doua usi, avea un stab prin cartier, smenozeala masina, dar nu imi vine cum se numeste.


ah am gasit, asta gen

 

http://www.fantasyjunction.com/cars/520-Mercedes-Benz-600%20SEC-V12

Share this post


Link to post
Share on other sites

mie-mi place

Si mie

 

Ma cac pe merc... nu ca ma dau banii afara si as avea de ales

 

Ma prostesc si eu

 

E misto bemveul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mercul intotdeauna au avut masini frumoase. Bmw ul nu a stiut sa faca coupe uri mari. Candmercul facea 500 sec astia se chinuiau cu e34 (nu ca ar fi urat e34) dar diferenta intre ele era ca intre un cuptor de chirpici si un microunde.

Comparatia ta e total pe lângă.e34 e în gama cu e class,nu cu un coupe ca si 500sec

 

Dacă vrei coupe uri caută e24 sau e31

Între 500sec si 850 as alege de 9 ori din 10 Bmw ul,tine de preferințe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e un e31,csi parca, abandonat prin zona, trista priveliste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda...noi,toate sunt frumoase,vedem mai incolo..

 

Nu inteleg de ce trebe sa invarti degetu pentru sonor,nu este pe volan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

e un e31,csi parca, abandonat prin zona, trista priveliste.

Csi abandonat?! Wtf?! :blink:

Masina aia e zi altimeit Bmw pentru vremea ei. Si cred si ca pentru bmw in general. Fusese gandita ca porsche&ferrari killer. Dupa ea, niciodata bmw nu s-a mai apropiat de liga baietilor mari

E31 ala are in el tehnologie pe care bmw a implementat-o pe masinile de consum vreo 20 de ani mai tarziu: fibra optica etc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie imi plac amandoua. Nu cred ca e mare diferenta. Pana la urma ramane doar preferinta marcii. Eu as lua Mercul doar pentru ca nu am avut niciodata.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

mie-mi place

si mie , mi se pare un seria 7 d-asta nou , putin mai mic , iar seria 7 asta nou e super misto ascutit in bot si agresiv asa

 

ce nu-mi place, tableta din bord.. dar poate ca nu se mai fura navigatiile ca acum .. de pe F10

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.