Jump to content
SLY

Petrolhead: Topicul pasionatului de automobil/motociclism/barci cu motor/autocamioane

Recommended Posts

o masina bantuita de fantoma lui 2pac, cine n-ar vrea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai putzica, tu vezi ce am ales eu? masini din anii 30.

 

tu vii cu masinile cu design futurist din anii 70. aia e o era care pe mine ma lasa complet rece. nu le neg frumusetea, dar nu ma atrag in vreun fel

Share this post


Link to post
Share on other sites

de fapt eu cautam despre Panhard Pourtout si am gasit licitatia si am zis sa impartasesc si cu voi.

 

Ma ierti ca ti-am stricat dimineata ta de matze fine spalate cu Boerl&Kroff imediat la trezire, cu gusturile mele de grajdar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mai du-te ma-n plm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noul E220 CDI vs G30 520d, ambele cu aceeasi dimensiune a anvelopelor.

 

 

 

Foarte bine se descurca 5-ul. Ce mult ajuta modul sport.

 

Porsche 911 turbo S 2016:

 

 

Ford Focus RS MK3:

 

Edited by jeleu

Share this post


Link to post
Share on other sites

E o idiotenie de test. Nu demonstreaza decat ca in caz de nevoie, autopilot merge si cu o singura camera. Ceva gen imi acopar un ochi si vad in continuare, inseamna ca il aveam degeaba.

 

E logic ca redundanta camerelor sa fie inclusa in cod.

Edited by thesaw

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aim in lăv! :wub:

 

Panamera normal imi placea tare. Asta e genialaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

se aprinde usor? ca nu ma da pe spate 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E misto, dar au devenit si astia foarte comerciali. Mai au putin si o sa vanda si pick-up ca se cauta in USA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu cum o rezista sticla aia de la displayuri in timp, ca doar nu or folosi gorilla glass ca la telefoane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ba da


cel putin la astea de fite

Share this post


Link to post
Share on other sites

da' ce o fi asa special sa foloseasca gorilla glass la o masina de 2018 si de peste 100k euro? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

oricum, e mai greoi de folosit un touch fata de butoane. dureaza mai mult sa faci acelasi lucru, dar nah, economie de butoane, de cabluri samd 

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce ar fi mai greoi?

 

oricum, e mai greoi de folosit un touch fata de butoane. dureaza mai mult sa faci acelasi lucru, dar nah, economie de butoane, de cabluri samd 

Share this post


Link to post
Share on other sites

imi trebuie o Panamera din aia break, neaparat  :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar si cu Gorilla Glass, oare stratul oleofobic cred ca se duce dracu destul de rapid. Imagineaza-ti doar cum iti arunca aia la spalatorie o laveta imbacsita de jeg si MAFRA diluat 10000:1 peste sticla aia. 

 

Probabil o sa apara folie de sticla si pentru astea. Ca si la telefoane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce ar fi mai greoi?

 

am condus 3 masini cu touch screen pana acum, m-au scos din minti navigatul prin meniuri pentru a regla temperatura si alte vrajeli. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta e chestie de obisnuinta. Ca exista un buton pentru orice versus touchscreen.

 

Nu contest ca dureaza mai mult, meniul fiind altul pentru fiecare producator auto insa in final, ajungi la minimalism cu touchscreenul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar si cu Gorilla Glass, oare stratul oleofobic cred ca se duce dracu destul de rapid. Imagineaza-ti doar cum iti arunca aia la spalatorie o laveta imbacsita de jeg si MAFRA diluat 10000:1 peste sticla aia. 

 

lol, a propos de asta, am spalat ieri masina si cand a fost gata, interiorul arata de parca efectiv au dat cu mopul pe bord, n-am vazut in viata mea asa ceva, dar mop din ala imbacsit, de triaj urgente.

 

am inchis un worker din ala mic in masina si i-am zis sa nu iasa pana nu arata ca nou.

 

thug life, plm.

 

*de fapt n-am zis nimic si l-am facut eu acasa, dar am scris ca l-am bagat pe ala in masina ca sa par cool si dur.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

*de fapt n-am zis nimic si l-am facut eu acasa, dar am scris ca l-am bagat pe ala in masina ca sa par cool si dur.

 

  :lol:

 

Deaia merg la self wash, o aspir bine in 7 minute cat tine programul, restul fac eu acasa cu maxim 2 lavete si un spray de la sonax.

 

Cu inca 1, maxim 2 fise ii fac exteriorul bec.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca n-ai o pensula mica in masina, ti se cam rupe de ea. Eu cand ma plictisesc si tre sa astept pe cineva, mai scot pensula si curat praful de pe la grilele de aer, butoane etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.