Jump to content
SLY

Petrolhead: Topicul pasionatului de automobil/motociclism/barci cu motor/autocamioane

Recommended Posts

Asta e chestie de obisnuinta. Ca exista un buton pentru orice versus touchscreen.

 

Nu contest ca dureaza mai mult, meniul fiind altul pentru fiecare producator auto insa in final, ajungi la minimalism cu touchscreenul.

 

Ajungi la economie, nu minimalism. Sa fabrici o interfata si un ecran, costa mai putin decat sa platesti 5 muncitori sa stea sa instaleze 30+ butoane si sa faca legaturile intre ele 

De asta se fac si borduri digitale, sunt mai usor de programat, nu necesita piese in miscare

 

dar ti le imbraca frumos, ca asta e viitorul si uite cate poti face cu ele. Dar nu exista studiu a longevitatii lor pana acum

Share this post


Link to post
Share on other sites

cred ca as inebuni ma mozolesc spaland singur, bag ..., eu de cand ma stiu merg la d-alea automate, omv top wash ftw. nici nu ma intereseaza argumente contra. 

 

is gata in 5 minute cu tot cu platit la casa. 

 

nu inteleg de ce m-am complicat si cu interiorul, pe ala il fac de 2 ori pe an cred, de obicei cand fac detailingul ala primavara si vara. lol.

 

culmea e ca am foarte curat in masina, se autocurata cred, ca vaginul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca n-ai o pensula mica in masina, ti se cam rupe de ea. Eu cand ma plictisesc si tre sa astept pe cineva, mai scot pensula si curat praful de pe la grilele de aer, butoane etc.

Master level, nu am ajuns acolo inca :D

 

Ajungi la economie, nu minimalism. Sa fabrici o interfata si un ecran, costa mai putin decat sa platesti 5 muncitori sa stea sa instaleze 30+ butoane si sa faca legaturile intre ele 

De asta se fac si borduri digitale, sunt mai usor de programat, nu necesita piese in miscare

 

dar ti le imbraca frumos, ca asta e viitorul si uite cate poti face cu ele. Dar nu exista studiu a longevitatii lor pana acum

Cu longevitatea sunt de acord, nu e testata. Eu umblu destul de rar la setarile de clima, doar activez-dezactivez AC-ul frecvent.

As prefera touchscreen in defavoarea unui pachet de butoane pe care le folosesc rar.

 

cred ca as inebuni ma mozolesc spaland singur, bag ..., eu de cand ma stiu merg la d-alea automate, omv top wash ftw. nici nu ma intereseaza argumente contra. 

 

is gata in 5 minute cu tot cu platit la casa. 

 

nu inteleg de ce m-am complicat si cu interiorul, pe ala il fac de 2 ori pe an cred, de obicei cand fac detailingul ala primavara si vara. lol. culmea e ca am foarte curat in masina, se autocurata cred, ca vaginul.

 

Te mozolesti cand stai prea aproape de masina sau e boxa foarte mica. 

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma pis pe el de self service, n-am rabdare pentru asa ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aia e altceva, cu rabdarea. Io merg la self wash ca n-am rabdare de prostacii din spalatorii, indiferent ca le dai 5 lei sau ba inainte de spalat masina, tot nu iese ca lumea.

 

SI de 40-45 de lei cat e in CJ un interior + exterior, o fac eu de 2 ori, ca lumea.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

traiasca ala care a inventat spalatoriile automate cu perii, lasati-ma cu tampeniile alea ca vai se duca vopseaua, vai se duce nu stiu ce, se matuieste aia si aia, mai da-o in ... mea de masina, cand devine obsesie mai bine mergi pe jos. timpul e mai important.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

culmea e ca am foarte curat in masina, se autocurata cred, ca vaginul.

 

 

Pole, zi repede la ce ai renunta mai degraba:

 

a) masina

b ) iubi

Edited by MAS

Share this post


Link to post
Share on other sites

@jeezy: spalatorie OK in Cluj, cu programare online plm (pentru 5 lei extra) http://tiptopwash.ro/

Stiu de ei, astia-s singurii ok, care pot zice ca fac treaba buna.

Am eu un pitic pe creier cu programarile, evit pe cat posibil, ma duc la spalatorie cand si daca am timp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tampenia suprema, asta cu masina vs femeia, cea mai lame comparatie ever.

 

evident ca la masina, nu stiu ce intrebare e asta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

tampenia suprema, asta cu masina vs femeia, cea mai lame comparatie ever.

 

evident ca la masina, nu stiu ce intrebare e asta...

 

culmea e ca am foarte curat in masina, se autocurata cred, ca vaginul.

 

Si o sa mergi calare pe iubi? :D

Gizi are un pitic numai al lui. 

L-o batjocori, asa... din cand in cand?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iar te apuci cu pulisme? Cat ai asteptat sa arunci replica? :D

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gizi are un pitic numai al lui. 

L-o batjocori, asa... din cand in cand?

 

Neah, pana si cu piticul ala e in friendzone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta e chestie de obisnuinta. Ca exista un buton pentru orice versus touchscreen.

Nu exista. De exemplu, la E60 ai anumite setari pentru clima pe care le poti face doar din iDrive.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ia zi WLF, cand imi dai unblock pe facebook? :lol:

 

Ti-as da cerere de prietenie, da vede nevasta-ta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti-as da cerere de prietenie, da vede nevasta-ta.

Si iti e frica sa nu te trezesti cu o lama rece si ascutita sub penis?

Nu exista. De exemplu, la E60 ai anumite setari pentru clima pe care le poti face doar din iDrive.

Da, insa e plin de butoane chiar si asa. La temperatura umblu rar, directia aerului o tin aproape tot timpul pe auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si iti e frica sa nu te trezesti cu o lama rece si ascutita sub penis?

 

 

i-ai mai zis odata chestia asta pe chat, ce vrei sa spui cu asta? oricum ce-ti mai pasa din moment ce nu te mai leaga nimic de femeia aia?

 

esti cam ciudat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu-mi pasa, nu vezi ca glumeste? Inteapa ca si data trecuta :D. Cand s-a speriat ca ii postez ceva pe wall si mi-a dat block :lol:


esti cam ciudat.

 

Always and forever :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, insã ãsta nu e mereu un lucru bun :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai si ce se intampla daca postai pe wall, ca doar nu apare nimic fara sa aprobi inainte. Ti-am dat block asa la misto, si tu mare fraier ca te-ai uitat sa vezi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti-am dat block asa la misto

 

73482398.jpg

 

Bine WLF, asa e cum zici tu, you are the WINNER  :sorcerer:

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu vreti sa va luati nevestele si sa va mutati pe un topic separat?

 

n-am stomac de asa ceva 

Share this post


Link to post
Share on other sites

imi place de ma cac pe mine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa am bani de aia, mi-as lua direct v90 hybrid cu 407 ponei

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, in liga aia unde nu pierzi jumatate din valoarea masinii doar din devalorizare 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.