Jump to content
SLY

Petrolhead: Topicul pasionatului de automobil/motociclism/barci cu motor/autocamioane

Recommended Posts

Lol

Si cheia furata ar fi fost putin mai ieftina, chiar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tot n am inteles despre ce rahat face clipuri dobitocul ăla,pare că merge pe ceva râșniță neidentificată de 250cc,tureaza motorul ampula,habar nu are sa schimbe vitezele și e atât de fraier încât îi fură cheile un biciclist

 

Lol

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noile reguli le vor interzice masinilor mai vechi de 20 de ani sa ruleze in trei orase din Franta: Paris, Grenoble si Lyon. Turistii trebuie sa cumpere abtibilduri prin care sa arate cat de "eco-friendly" este masina lor. Politistii pot emite pe loc amenzi de 135 de euro daca observa o masina fara acest abtibild. Deja s-a inregistrat o cerere uriasa pentru abtibilduri, turistii fiind nerabdatori sa se puna in legalitate.


https://www.certificat-air.gouv.fr/en/

Share this post


Link to post
Share on other sites

II fain Genesis G90 dar aduce a Mazda 6 (dar ii mai fain interiorul imi retrag cuvintele, is la fel). La CT6 ii mai altfel designul exterior.

 

Escalade ii the shit, evident, dar nu prea sunt in EU.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

nicio treaba

 

g90 e o strutzocamila intre ford/audi/bmw/mercedes 

Share this post


Link to post
Share on other sites

acu ma faceti curios sa caut pe google genesis ala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Botul, mecla, e corcitura urata.

 

CT6 are identitate, G90 nu prea. O fi mare si confortabila, nu contest, dar strict botul, nu prea e pe barba lui.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stati bre stati stati

 

cat e un cadillac din ala si cat e un S :D

 

Dau ''dintr-un''S cu de toate la ei, iti permiti vreo doua sau trei corvette-uri la ei?

 

pe acolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un S cu de toate nu e 200k? Mira-m-as.

 

am vazut g65 mai scump de 200k.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In acelasi timp, is corvette-uri inspre suta de mii. Sau cat or fi alea scumpe :)

 

Naiba sa le ia.

 

 

N-or fi Porsche, da' tot imi plac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Demand for diesel cars is likely to plunge to about 30 percent of the region's total auto sales by 2020 from about half currently, hampering automakers' profit growth while speeding up a push to develop battery-powered models, analysts including Jose Asumendi at JPMorgan Chase & Co. said Monday in a report.

 

http://europe.autonews.com/article/20170404/ANE/170409954/europes-diesel-decline-will-accelerate-in-vw-cheating-fallout

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu credeam că o să ajung vreodată să zic asta,dar diesel are farmecul lui incontestabil

 

Benzina e un lux pentru marea majoritate, asta daca nu te mulțumește vreun 1200cc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu știu de ce dar îs foarte sceptic privitor la viitorul mașinilor electrice.

 

Chestia cu epuizarea resurselor e o vrăjeală ieftina,de 30 de ani se tot epuizează și o să se mai epuizeze vreo 100

 

Oricum viitorul e imprevizibil,e suficient sa te uiți la un film SF din anii 80 cu desfășurare în perioada actuala ,ca sa ți dai seama cam cat de paraleli suntem cu previziunile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tehnologie alternativa exista de multi ani,și nu neapărat electrica

 

Nu exista nici un interes real pentru punerea ei în practică la scara larga

 

Este nevoie de tehnologii cat mai scumpe la autoturisme,cat mai multe catalizatoare,bani cat mai multi storși de la oameni în numele unor principii mărețe

 

Totul e un bullshit imens.daca s ar da o lege de exemplu prin care fiecare individ să planteze obligatoriu un copac pe an ,cred că am fi mult mai câștigați

 

Utopii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am mers cu superb d-asta nou. In sfarsit cretinii si-au dat seama ca manerele de usi sunt bune cand te poti si prinde de ele, nu niste platforme pe care sa-ti tii cotul. 

 

Imi pare mai mica la interior 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E mai mica decat cea care o am eu, cel putin asa mi s-a parut. A mea e modelul anterior, facelift din feb 2015 


astia prin reviewuri zic ca are in plus 157mm in spate. E imposibil. Nu s-a lungit masina cu cu 200mm ca sa faca asta 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lu' Scufi i s-a parut ca al lui e mai mare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tocmai i-ai stricat ziua

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parca si vad cum zice "din cauza lu' mas e mai mica! A ros la margini!"

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol bai mas, iti acorzi prea mult interes singur 

Share this post


Link to post
Share on other sites

normal, draga... daca nu-mi acorzi tu, trebuie sa compensez :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.