Jump to content
SLY

Petrolhead: Topicul pasionatului de automobil/motociclism/barci cu motor/autocamioane

Recommended Posts

Io l-am văzut acum câteva zile dar initial nu am vrut să-l postez. :)

 

Ps. De la video-uri de genul asta, ajung cacatii astia uscati si cu freze de ronaldo, pe contranses pe valea prahovei.

Edited by Rareș

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, de la video-uri de genul asta, ajung cacatii astia uscati si cu freze de ronaldo, pe contranses pe valea prahovei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

labari manelari, fac pariu ca urla in boxe si florin salam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Când am făcut scoala moto mi-a zis instructorul ceva ce o să țin minte toată viața: niciodată sa nu renunț la siguranță în favoarea vitezei.

Se referea la poziția pe care o am pe bandă. În exemplul cu video pus de Dan, asta înseamnă că as fi mers nu pe lângă axul drumului, ci pe lângă linia de demarcare din dreapta, așadar având o viteza mai mică.

Când am făcut scoala moto mi-a zis instructorul ceva ce o să țin minte toată viața: niciodată sa nu renunț la siguranță în favoarea vitezei.

Se referea la poziția pe care o am pe bandă. În exemplul cu video pus de Dan, asta înseamnă că as fi mers nu pe lângă axul drumului, ci pe lângă linia de demarcare din dreapta, așadar având o viteza mai mică.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu neaparat.poti sa te incadrezi pe exterior cu aceeasi viteza,dar trebuie sa o apleci mult mai tare.

Eu nu intru niciodata cu moto pe traiectoria de langa ax in curba,tocmai din motivul asta

 

Nu neaparat ca depaseste unul,aia e situatia cea mai nasoala,da mai sunt care intra foarte tare in curba si nu se incadreaza pe banda lor.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, poți și pe exterior la aceeași viteza, problema e că nu mai ai spațiu de manevră și că, fiind mai înclinată e mai greu de frânat / oprit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Io l-am văzut acum câteva zile dar initial nu am vrut să-l postez. :)

 

Ps. De la video-uri de genul asta, ajung cacatii astia uscati si cu freze de ronaldo, pe contranses pe valea prahovei.

 

care esti bre p-aci uscat si cu freza de ronaldo?

Edited by MAS

Share this post


Link to post
Share on other sites

In alte tari, sigur ai avea multiple restraining orders si te-ar invita Dr. Phill la el in emisiune.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doamne fereste!  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  Tare rau clipul!

 

Eu ma refeream la asa ceva:

 

 

Sunt sigur ca Dr. Phill ar putea vorbi cu MAS.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bai un dinasta as vrea si io. De duminica, sa consume bine, sa puta a benzina in spate si sa merg cu ambele geamuri coborate de jumate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaa, ok. Am crezut că nu știi că se coboară și geamurile din spate și că nu este stâlp B între ele. My bad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.