Jump to content
SLY

Petrolhead: Topicul pasionatului de automobil/motociclism/barci cu motor/autocamioane

Recommended Posts

superba cheia en carcasse vintage. Zici ca e asamblata la Robert tau dintr-o mamă si doi frați. Si de ce i-a balanganit scaunul cand a parcat-o?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa dea dracu ce tare e noul A8 

 

Misto ca si tehnologie, dar la design zici ca e o Skoda rafinata. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie asa-mi pare. O masina lipsita de identitate, un design contopit din celalalte experiente ca si producator auto. Ceva din fiecare, dar nimic individual 


Iar covrigul ala, pare ceva combinatie de volan cu catusele din Judge Dredd

Share this post


Link to post
Share on other sites

alea s butoane de cafetiera severin 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu cum arata seria 7, ca n-am vazut-o. 

 

Asta am vazut, asta am comentat, in limita intelegerii mele 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate, Audi are un platfus designeristic, aceeasi noima cu grila supradimensionata, cat gratarul lui nelson mondialul. Si e asa de ani buni. 

 

Incearca cumva nisa lui Porsche, cu aceeasi linie pe modelele 911. Dar nu iese, ci doar mai spala aspectul. 

 

Mercedes a facut ceva revolutionar in ultimii ani, desi acum parca si ei au oprit putin din evolutia designului. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

interiorul la s-klasse cam lasa de dorit.  "lemnu'" ala de pe bord scartaie cand apesi pe el, rama de la display-uri e mai penala decat plasticul de la cel mai ieftin televizor GoldStar, butoanele de "aluminiu" iar' is mega cheesy iar design ul mi se pare prea impopotonat pt gustul meu (nu c-o sa fiu vreodata nevoit sa aleg intre ele, da' na...) .    audi mi se pare cumva mai inchegat, si ca design si ca produs finit. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu despre interioare si calitatea pieselor, ca nu le-am atins. Doar ce vad la exterior, ca si ansamblu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt misto toate,diferentierile in gama asta sunt subiective

 

Daca ar avansa mai mult pe partea de tehnologie alternativa de propulsie ar fi ideal,in locul gadgeturilor inutile

 

Da nu se vrea,inca trebuie consumat petrol

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am impresia ca astia 3 mari, au speculat ca un consumator de premium nu accepta cumva un motor electric. Cum sa spui ca ai S Class motor eco, pasnic cu delfinii si nu un V12 desertificarea amazonului 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai tin minte parca o discutie de pe club cand era vb ca noul 730d o sa aibe motor de 2.0 or so.  mega socati au fost fanii brandului bavarez. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parca am mai dezbatut odata designul interior la 7, nu mai stiu daca cu tine. 

 

 

Mai degraba de tarrington house

 

 

cu mine, am zis ca butoanele alea sunt fix ca la blenderul meu philips si mi-a sarit in cap nu mai stiu cine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cac pe ele noutati de masini. Am rupt azi fasul la un rx8 de uk, 230 cai cu un motor wankel cat o galeata de lavabil, si awd. Masina putin peste mia de kile. Senzatie cum fasaie motorul ala la 12 mii ture.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma mir cum de nu si-a luat si rares o mazda cu motor wankel :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dane, ca mi-am amintit.

 

Am condus in urma cu 2 saptamani, un Insignia 2016, nu modelul ast` mai nou. In cele 5 zile, la drum mi s-a parut mai misto decat Superbul 2015 facelift. E mai silentioasa la interior, mi s-a parut mai comoda si cumva mai usor de condus. La interior, are niste hibe, adica cine a gandit amplasamentul butoanelor si logica meniului e de-a dreptul imbecil si trebuie impuscat. 

 

Si mai sunt niste aspecte ce tin de estetica, dar calitatea materialelor mi s-a parut peste Skoda. Exceptie fiind portbagajul une lateralele erau subtiri, parca din carton. 

 

Cred ca asta noua e si mai misto decat superbul echivalent. 

 

Si Astra noua mi-a placut, cu motorul de 200 cai. OnStar, WiFi, radare, minuni. Clar peste alea vechi considerabil. 

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites

---

 

Ah, avertizarea sonora de la orice opel e scleroza multipla pe creier instant. ceva instrument de tortura 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie mi lasa traume interioarele de la masinile astea gen opel ford skoda vw etc.

Bine, sa nu uit de renaultul meu. Ahaha. Imi scârtaie si tetiera. O adevărată plăcere, sa moara fanii lui nelson universalu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ford Mondeo varianta anterioara avea interiorul bun. 

 

Si VW pana in 2005. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.