Jump to content
SLY

Petrolhead: Topicul pasionatului de automobil/motociclism/barci cu motor/autocamioane

Recommended Posts

nu mai intelegi nimic din corciturile astea. A mai ramas vreo nisa in piata neacoperita?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu mai intelegi nimic din corciturile astea. A mai ramas vreo nisa in piata neacoperita?

Trebe sa scoata bmw ceva gen smart, extra mic, 2 locuri

Eu tot dau cu laic la x class

Io la ford ranger, de pe la 12k incep cheliciunile cu ~60k km si motor de 2.2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce sa faci cu un pickup d-ala?

Ce face si jip. Sa consume aiurea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rangerul e misto, are un prieten. In elementul lui e chiar ok cu 2.2, dar cand il scoti pe sosea simti ca e cam puturos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce sa faci cu un pickup d-ala?

Masina all in one, taxele nu-s exagerate avand in vedere ca e 2.2. Cam ce ai face si cu Patrolul pe care ziceati ca l-a avut verssatu. Never give a fuck.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol, bine ca au pus bord digital la ford, da' la alea automatice au sub vitezometru tot indicator din ala ca-n '80

 

$_20.jpg

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce plm o insemna widget-ul ala cu "volan liniutie liniute liniute cafea" ?

 

si da-te-n plm, cu 157 miles to empty, la un sfert de rezervor, ...!

Share this post


Link to post
Share on other sites

as intra intr-o stare de dementa sa nu pot dezactiva, pai eu am facut spume cu cacatul ala de hour memo de la bmw acum o suta de ani cand aparuse si nu stiam ce dracului se intampla, de unde si de ce suna gong-ul ala din ora in ora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se poate face si din meniul de idrive la E60 (hour memo).

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

am si eu la aocho... nu bingane....doar apare semnul cu 2 h. dau de buton si gata. Cand am fost in concediu imi aparea cu 8 ore :))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

aia e ceva versiune cheala, sau borata americana, titanium

 

Ford-Mondeo-2015-1600-56.jpg

Nu bro, e de pe mobile, si e varianta de top cu bordu’ digital. Si la mondeo vignale e fix la fel la aitomata. :)

 

LE . my bad, la mondeo nu e la fel, ci la focus or so.  da' oricum la f250 m am uitat pe mobile, is 2 variante de cluster.  unu' clasic cu 2 ceasuri, si asta digital pe care l am pus eu.  asta al tau scrie clar ca i de mondeo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da mah, ca de ranger vorbeam.   nu bausem cafeaua.   :wacko: .  prea multe modele de ford pentru o discutie intr o sg zi.  :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pickup-urile astea sunt masini pentru oameni care au fantezii cu sex anal man on man action, lumberjacks + small penis syndrom.

 

Inteleg sa-ti placa asa ceva daca traiesti intr-o zona rurala din America. Mai ales daca esti un redneck d-ala nebun, casatorit cu verisoara primara.

 

Dar ce sa faci cu asa ceva in Romania? Urate? Check. Mari si degeaba? Check. Consuma mult? Check. Cara mult mai putin decat o duba daca de asta esti interesat? Check.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cateodata mi ar place sa am un monster truck din ala cu roti gigantice si motor de 800cp.

 

Mai ales cand se trece peste orice limita a oligofreniei in trafic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut azi, din spate, un pickup ford din asta. Dar cred ca era alt model, era mult mai mare, avea pe spatele benei un bandou imens, negru, cu litere Ford.

 

Mi-a placut, ce sa mint. Era si nou nout, albastru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci Simi este lumberjack si are puța mică

 

Pe de alta parte, Ciupa este un mascul feroce si-si va face cadou un Tico...verde :)

Edited by MAS

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, deci nu inteelg nebunia cu pick up-urile astea, vad in ultima vreme peste tot, ford pick-up, fix aceeasi culoare, portocaliu.

 

ce tampenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.