Jump to content
SLY

Petrolhead: Topicul pasionatului de automobil/motociclism/barci cu motor/autocamioane

Recommended Posts

Nu stiu sigur daca ARO = Auto Romania

 

ARO = Automobil Roman(anesc), stiam eu 


Iar duma asta, e imbecila

 

 

 

Nowadays any original ARO vehicle is not only increasing in value as fewer and fewer of them are left, but if you get one up and running (even in stock form) you will be able to travel to pretty much the same places you could in a Land Rover Defender, Toyotoa Land Cruiser or Jeep Wrangler.
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Or fi dat peste reclama cu Lada

 

d90a76e114c386c2a45c8158732266dd.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi place Infiniti Q60 sau QX80

Share this post


Link to post
Share on other sites

bă da, de ce?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Țepene skodele astea,da are un văr un logan,tot așa,in 600 de mii a schimbat de 3 ori amortizoarele si frânele,atât

 

Si nu e taximetrist,e popă..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spatele parca e prea taiat cu toporu’, ma refer la haion, in rest e fain.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O fi pe platforma de grand duster sau cum ii spune

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super arata dusteru ala picap. Mai fain ca amaroku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

oribil sa mi bag pla. albul cu movul ala si covorasele alea gen linoleum....cah!

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Edited by F&F

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Cefi said:

covorasele alea gen linoleum....cah!

Nu is covorașe, e lemn de tec. 

 

TEC, teci, s. m. Arbore exotic originar din sudul Asiei, înalt, cu frunze opuse, întregi și cu flori albe, al cărui lemn dens și rezistent este folosit mai ales în construcții navale (Tectona grandis). 

 

Sunt scânduri de lemn de tec îmbinate ca să semene cu puntea unui iacht. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, am impresia ca se inradacineaza o noua forma de cocalarism in romania, cocalarul cu pickup.

 

ce plm ii trebuie unei saracii din ro, un pickup, in conditiile in care merge maxim pana la carfur si o data pe an isi ia niste lavabil din dedeman.

 

au vazut taranii ca asa au hamericanii in filme si hai sa ne luam si noi. s-a umplut bucurestiul de mizerii din alea gen ford ranger portocalii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radeati de aia cu parchet in masina. Acu daca ai tec, ai bani stil si rafinament 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e nevoie de calitățile unui campion mondial la șah tridimensional ca să-ți dai seama că mașina aia are scop pur comercial pt firma care a comandat-o. 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, Pole said:

da, am impresia ca se inradacineaza o noua forma de cocalarism in romania, cocalarul cu pickup.

 

ce plm ii trebuie unei saracii din ro, un pickup, in conditiile in care merge maxim pana la carfur si o data pe an isi ia niste lavabil din dedeman.

 

au vazut taranii ca asa au hamericanii in filme si hai sa ne luam si noi. s-a umplut bucurestiul de mizerii din alea gen ford ranger portocalii.

Se vor calma repede cand vor vedea ca au dat 50.000 pe pubela comunitatii. Cel putin in Bucuresti nu e neobisnuit sa vezi un pick-up parcat si pe platforma lui sa vezi pachete de tigari, pet-uri aruncate. O data am vazut si un sac de gunoi menajer asezat artistic.

In plus, aia care fac treaba cu pick-up-urile in general ii vezi cu mazda sau toyota modele mai vechi

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, F&F said:

Nu e nevoie de calitățile unui campion mondial la șah tridimensional ca să-ți dai seama că mașina aia are scop pur comercial pt firma care a comandat-o. 

 

Si maneaua-i comerciala, n-ai vazut bani lipiti pe frunte? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.