Jump to content
SLY

Petrolhead: Topicul pasionatului de automobil/motociclism/barci cu motor/autocamioane

Recommended Posts

pai ce si-o ia Dan? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa si ia si el daca vrea, poate sa i puna capacele la jante de la Lexus

Vad ca s de la 30k in sus. Not bad. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

gasisem unu smecher de tot la inceputul anului, 35k, gri asa si pachet performance dar m am cacat pe mine pana s a dat. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ia lăsaţ ma prostiili. Faceţ copchii

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Pole said:

gasisem unu smecher de tot la inceputul anului, 35k, gri asa si pachet performance dar m am cacat pe mine pana s a dat. 

 

A6 Allroad de 313cp, cu faruri led, panoramic si scaune confort ventilate e crima si pedeapsa.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gunoi maxim din ce punct de vedere? (Ma refer la farurile led alea 2013) Mie mi se par ce trebe insa recunosc, is (mai) faine alea de facelift (2015+)

 

Astea-s scaunele comfort insa suportul de la picioare e setat la minim (iese mult in afara) si aripioarele laterale iarasi nu-s reglate sa te sustina. Par banale, pana le setezi la maxim si simti diferenta.

281A1A89-B978-47B7-9068-0D0F9D4B8E9B.jpeg

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites
59 minutes ago, Dan98 said:

In comparatie cu pretul cerut.

 

mercedes face scaune bune la S 

 

atat

 

Nu contest ca optiunea de noua costa o caruta de bani (farurile LED). Insa de buna e buna, se cam pisa pe xenon, parerea mea, look si luminozitate.

 

Compara S cu A8, nu cu A6 😉

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

My bad cu A8, ma asteptam sa fie ceva dedicat.

 

Legat de A6 2013 si farurile din prima poza, pot sa iti spun din experienta personala ca-s beton.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matrix LED e misto, se modifica dupa ce e in fata, doar ca sunt momente cand senzorul e imbecil si ii orbeste pe aia de pe contrases cu faza lunga. Mi s-a intamplat pe autostrada, cu 3 benzi pe sens.

 

Apoi, scaunele nu stiu, mi se par facute pentru grasi. Astea Sport line, n-au ventilatie. Sau poate ar avea, dar nu te lasa sa le comanzi la englezi. Altceva ce nu merge este HUD cu parbriz incalzit. 

 

O singura mue vreau sa adresez pentru meniul de cacat al soferului. Ca sa schimb un post de radio din volan, trebuie sa navighezi prin el, intrucat nu exista buton dedicat. De asta folosesc butonul de pasageri, pentru volum si schimbatul statiei. 

----------

 

Mi-au placut in schimb scaunele de pe 308 GTi. Cel putin parca aveai ceva sustinere ferma in lateral. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie-mi plac. Si la Audi le poti regla, dar nu cat sa te cuprinda. De asta am zis ca-s facute pentru grasi. 

 

Si tetierele spate sunt imposibil de scos, ca au un mecanism special cu blocant in ambele parti. O parte din buton, pentru cealalta iti trebuie o chestie din plastic/surubelnita. 

 

Edited by Scufi
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

cica farurile cu led de la audi din 2013 sunt un gunoi, in conditiile in care bmw are modele 2018 cu faruri halogen.

 

l o l

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu unde te uiti. Mie-mi apar halogen 

LED headlights, for both low and high beam, offering a greater resemblance to daylight. (Standard for M Sport models) EQUIPMENT HIGHLIGHTS. Equipment [

Share this post


Link to post
Share on other sites

n-o sa puna astia in veci led pe un 3 standard. Pai doar vad pe strada cu halogen.

 

poate standard pe anumite modele, gen M performance etc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred ca vine standard nici pe F30 facelift. Sau? Plm, posibil, dar vorbim doar de facelift.

Pe non-facelift cu siguranta n a venit. Altfel cine plm si ar fi luat cu xenon sau halogen, daca venea standard cu led uri :lol:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, Dan98 said:

noul 508 SW, dragut in spate

 

 

fata imi aduce aminte de Kia Optima 

 

 

Si spatele a seat leon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum ma uitam pe autovit, n am gasit nici un facelift fara led. hmmmm

oricum nu vor pune niciodata pe seria 3 ce pun standard pe seria 5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut 508 pe Champs Elysee in showroomul lor. Draguta masina, doar ca modelul respectiv avea plastic negru lucios peste tot si se vedeau zoaiele de musulman francez. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-a mai discutat curul lui 508. Mie-mi place masina per total. 

 

Dar stiu ca o sa scartaie dupa un timp. Cel putin eu asa am avut norocul pe doua 308. Iar unul era nou, 6 km la bord. Niste greieri prin bord/ gauri de ventilatie/ consola ca n-am fost in stare sa gasesc sursa. 

On 2/22/2018 at 6:58 AM, Dan98 said:

noul peugeot 508

 

acum cu influente Kia si spate de Lexus IS de acum 2 generatii

 

Peugeot-508-2019-1600-02.jpg

Peugeot-508-2019-1600-04.jpg

Peugeot-508-2019-1600-0d.jpg

Peugeot-508-2019-1600-1f.jpg

 

up

Share this post


Link to post
Share on other sites

N arata rau. Dar da le dreq, mai nou toate masinile din clasa medie pluseaza pe design si chestii sa fure ochii. Si cam atat

Share this post


Link to post
Share on other sites

BMW cu halogen, e clasa medie sau premium.

 

intreb pentru un prieten. 

 

ah, geamuri manuale pe spate mai au? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vorbesti de seria 3 maxim, deci ti ai raspuns singur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.