Jump to content
SLY

Petrolhead: Topicul pasionatului de automobil/motociclism/barci cu motor/autocamioane

Recommended Posts

fiț atenț

 

https://www.digi24.ro/stiri/sci-tech/auto/la-ce-sa-fiti-atenti-cand-cumparati-o-masina-second-hand-detaliile-care-ar-trebui-sa-creeze-suspiciuni-1669671

 

- La ce v-ați uitat, când v-ați cumpărat mașina second-hand?

 

- Ha, ha, ha. Dacă-mi place, la ce dracu să mă uit? La starea ei, cum arată mașina, că la kilometri nu poți să te uiți, că ești fentat din prima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vazut azi si stat la volan intr un SLR Mc Laren. L am accelerat de cateva ori. Utilajul e din alta galaxie, nici nu m as fi gandit ca omul e in stare sa construiasca asa ceva. As fi putut sa o si conduc cativa m dar nu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recomandati pe cineva ce poate furniza un HDD/SSD cu programe de mentenanta / servis si altele pentru gama VAG?

 

Pe OLX sunt numai gherpeti rupti

Share this post


Link to post
Share on other sites
1. plz turn off the anti-virus software when install!!!
 
Noroc ca am HP mai vechi ce ruleaza in mod protejat, in sesiune totul este scris pe ramdisk, cand ai dat restart tabula rasa
Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Scufi said:

Recomandati pe cineva ce poate furniza un HDD/SSD cu programe de mentenanta / servis si altele pentru gama VAG?

 

Pe OLX sunt numai gherpeti rupti

 

pai nu stiu daca o sa mearga asa doar cu hdd/ssd si OS puse in alt laptop, probabil nu treci de ecranul BIOS la cate erori vor fi de la drivere, boot .... 

 

doar cu o imagine wmware sa mearga 1:1 

 

eu de la tipul asta din Cluj am luat cateva chestii https://mariuscj.olx.ro/ ; m-am vazut cu el, parea om serios

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Scufi said:

plz turn off the anti-virus software when install!!!

corect pentru ca fiind programe crackuite, la alea originale sigur le stii pretul, le detecteaza ca virusi

Share this post


Link to post
Share on other sites

uneori chiar sunt virusi :D in special alea de pe rutracker.org

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, Dan98 said:

 

pai nu stiu daca o sa mearga asa doar cu hdd/ssd si OS puse in alt laptop, probabil nu treci de ecranul BIOS la cate erori vor fi de la drivere, boot .... 

 

pai teoretic merge motivul fiind ca windows are incorporate drivere generice pe care sa le poti folosi pana pe instalezi pe alea dedicate

 

3 minutes ago, Dan98 said:

uneori chiar sunt virusi :D in special alea de pe rutracker.org

sunt total de acord cu tine

 

insa chinezu are interes sa iti vanda nu sa iti rupa calculatorul

 

19 minutes ago, Dan98 said:

u de la tipul asta din Cluj am luat cateva chestii https://mariuscj.olx.ro/ ; m-am vazut cu el, parea om serios

asta de vreo 6 ani minim vinde scule de genul

 

19 minutes ago, Dan98 said:

doar cu o imagine wmware sa mearga 1:1

sunt diverse programe de diagnoza pe care nu le poti rula in vmware/virtualbox, practic nu suporta rularea in masina virtuala ca un soi de safety check la piratare

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai sunt deja piratate, ce mai conteaza, majoritatea iti dau direct pe cd imaginea wmware. iar alea de la rutracker sunt ... chinezesti with a touch of russia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu le voi folosi pe HP-ul mai sus mentionat, cu HDD extern pe USB3.

 

N-are legatura cu niciun internet, poate sa il umple de virusi ca la restart e lacrima.

 

Ah, si cu ce firme de curierat din Polonia ati lucrat? Sunt obiecte mai voluminoase si sau grele.

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai asta e problema de fapt, ca raportaza exe-ul crackuit ca virus desi nu e si atunci nu iti ruleaza programul

 

la windows defender am adaugat vreo 3 foldere ca exceptii ca sa pot rula niste chestii

 

legat de alea de pe rutracker nu ma pot pronunta, nu am folosit

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, Scufi said:

Eu le voi folosi pe HP-ul mai sus mentionat, cu HDD extern pe USB3.

 

N-are legatura cu niciun internet, poate sa il umple de virusi ca la restart e lacrima.

 

Ah, si cu ce firme de curierat din Polonia ati lucrat? Sunt obiecte mai voluminoase si sau grele.

 

cu niciunul, dube goale care revin in RO (3.5tone) pe bursa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Quote

 

Rechemarea include modelele S80 din perioada 2001-2006 şi S60 din anii 2001-2009. Vehiculele au fost fabricate în perioada mai 2000-martie 2009.

 

 

Oare BMW a rechemat vreun E46 sau E39 la 10-15 ani de la oprirea fabricatiei?

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.