Jump to content
SLY

Petrolhead: Topicul pasionatului de automobil/motociclism/barci cu motor/autocamioane

Recommended Posts

arata chiar bine ca baza.posibil sa fie in mare parte originala.vad ca taxa i cat masina lol

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu merita banii.

 

Si-a luat un baiat de pe BMWclub un E34 mai frumos si facelift pe bani mai putini. Myke il cheama.

 

Vopsea originala si arata bine de tot. Articulatia perfecta, motorul merge bine, n-are rugina.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic ca-i ok, cel putin la prima vedere. Doar nu vrei perfectiune la 1500 de eur. Poti s-o faci in timp.

 

Pai daca aia nu merita, MAS cat naiba cerea? Ca nu mai retin.


3000?4000?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a lui mas arata cam nasol pe exterior din ce mi amintesc,avea un anunt pe 4tuning

Share this post


Link to post
Share on other sites

280 km/h matematic. :lol: :lol:

 

+ anal

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

parca 295 era cifra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Esti mai in tema, parca de la asta v-ati certat atunci. :lol: :lol:

 

E haios MAS. Si acum rad cand imi amintesc de aia cu decapitalizarea.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma rog, e dingo oricum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A fost si el intr-un moment aiurea cand a scris anuntul ala. Toti avem momente in care simtim ca ne pierdem.

 

N-o fi avut pe nimeni de abuzat sexual si si-a gasit refugiul in matematica. E mai sexi cand face pe exactul. Si haimanaua nu stie nici pe ce lume traieste.

 

Ma, intr-o zi o sa fim toti aici, fericiti. Si MAS.

 

lol.


Nu mai vorbiti asa de el, va rog. Eu fac eforturi sa-l aduc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

inca plang dupa e34 ala.. 

Dar e imposibil de rezolvat caroseria, nu in Romania. De asta am si dat-o, si deja obosisem sa mai bag bani in ea.. .

M-am convins. Pur si simplu cati bani le dai tot dau buleala, nu stiu,

Probabil ca si cei care vor sau au impresia ca stiu nu  cred au facut niciodata asa ceva, gen cum vezi prin seriale cu restaurari de masini, adica dezechipata complet, date jos toate straturile de vopsea, si refacut tot complet.. 

Si la ora asta nu cred ca gasesti vreun e34 fara rugina.. 

Probleme mecanice se mai rezolva dar cu rugina si interiorul e cosmar... 

Cel cu care i-am dat-o saracul nu a facut nici 3k km  cu ea si a avut ceva probleme la cutie, zice ca a desfacut-o, a curatat blocul hidraulic si cica acu merge ceas..

Sincer ma mir cati km si nu mai putin important ani a putut sa duca, rar mai vezi asa ceva.. 

Edited by DOMI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se poate si in Romania, dar nu pe bani putini.

Daca esti dispus sa dai 1500 euro in tinichigerie si vopsitorie, se pot face multe. 

 

Aia a lui DYC nu are pic de rugina si a fost vopsita foarte bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

DYC a avut noroc ca a prins una fara rugina, cel putin vizibila, pastrata in garaj. 

Cand am vopsit-o nu m-am targuit la bani, si cel putin la preturile din Tulcea, am platit maximum posibil, cat era pe vremea aia, in piata locala. 

Oricum cine vrea asa ceva,  si sa o tina in stare buna, mai ales optic, ii trebuie obligatoriu garaj.

Puteam cumpara alta, ma tot uitam la niste alpina B10, incapeau binisor  in buget, dar nu  ca singura masina si nu fara garaj. 

Daca a doua masina era fezabila, sa fi cumparat o raie de polo ceva de fatait prin oras, cu garajul era cam drama,  ca acum unde stau nu am, si nici nu am de gand sa ma mai mut vreo 3 ani minim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

O tii in garaj iar cand o scoti la plimbare si o lasi undeva sigur ti o admira unul cu cheia si ii sperie emblemele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut-o si eu live pe a pelticului aluia de dick dar nu mi-a placut. Ma refer la aspect per ansamblu, nu la calitatea vopselei and shit, ca nu ma pricep.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

O tii in garaj iar cand o scoti la plimbare si o lasi undeva sigur ti o admira unul cu cheia si ii sperie emblemele.

 

 

Fix la aia ma gandeam si eu, da' ziceam sa-mi tin degetele.

 

Am tinut masina in garaj doi ani, ca mi se parea cine stie ce cacat. Intr-o noapte am dormit in Brasov si dimineata am gasit bara spate crapata intr-un colt, urme de vopsea albastra.

 

De atunci n-am mai bagat-o in garaj nici acasa. Nici n-o sa ma mai consume grija de vreun fier vreodata.

A, si gagica-mea n-o suporta. Cica sa-mi iau naibii una mai noua. Cred ca-i toanta si aia daca nu si-a dat seama pana acum ca-s rupt in c*r si n-am bani de d-alde F :sorcerer:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pe femei nu le intereseaza aspecte din astea minore,cum ar fi pretul

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lol, nevasta-mea nici nu stie ce masina am, din ce an e si cat costa. Stie doar ca e bmw. E foarte pasionata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ele lucreaza pe propria axa a numerelor naturale.


De stiut vad ca stiu sa cheltuie bani, aici n-am niciun repros de facut :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Concubina mea face confuzie intre E46 si E39, deci nu mai e nimic de zis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

suna cam ciudat termenu asta de concubina

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mea stia ca are mai multi cai decat aia de dinainte. Ii plăcea culoarea şi ştia ca consumă. Cât, nu conta ca oricum nu cred că făcea deferenţa între 330 şi clio symbol, bleumarin ambele.

Bine, sa nu ne căcăm pe noi, că doamne feri să dai de una bucată pasionată de motoare şi turbine şi să fii nevoit să citesti istoria shelby, noaptea sub pătura cu ledul de la brichetă.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.