Jump to content
SLY

Petrolhead: Topicul pasionatului de automobil/motociclism/barci cu motor/autocamioane

Recommended Posts

Da, e faina reclama. Din ce in ce mai rare reclamele cu schepsis, dupa care zambesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci practic se bazeaza pe faptul ca poti fi un bulangiu care ia fata fraierilor prin oras cu Smartu'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

 

 

Vazusem ca-i mare pasionat de cocotat pe coclauri si toate cele, dar nu ma gandeam ca e atat de pasionat. Pana la urma a si iesit bine troaca. Vad ca pare si rezistenta, are axele alea imense. Motorul, ceva V8 american, o fi simplu si fiabil. Nu economic totusi. Parca mergea un turbodiesel mai serios.

 

ZyZ, as vrea sa vad si eu d-aia pe la noi, sincer. La cum vad eu lucrurile, britanicii au fost motivati de prezenta circuitelor la ei pe tarla. Noi nu prea avem.

 

Da' cine stie, vreodata... :)

 

reclama cu smart-ul imi aduce aminte de un film de-al lui Clarkson. Facuse dansul drag pe primii 10m(parca) intre diverse masini. Nimic nu a tasnit ca GT-R-ul :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vazusem ca-i mare pasionat de cocotat pe coclauri si toate cele, dar nu ma gandeam ca e atat de pasionat. Pana la urma a si iesit bine troaca. Vad ca pare si rezistenta, are axele alea imense. Motorul, ceva V8 american, o fi simplu si fiabil. Nu economic totusi. Parca mergea un turbodiesel mai serios.

 

Nu e vorba de pasiune, e vorba de bani. Masina e foarte tare, dar aia sunt niste bulangii stricati de 2 lei.

Are multe conexiuni pentru ca a facut foarte multi bani. Asa ca nu e deloc intamplatoare treaba asta. Probabil vrea sa le vanda chiar statului din moment ce sunt foarte potrivite pentru salvamont. Gunoiul are relatii prin MI.

Dupa mine, BGS-ul este nu doar o firma de paza ci si o grupa infractionala. Ma rog, au cam supt-o de cand nu mai sunt prea multi primari de sector PDL.

Cand a fost scandalul ala din Plaza in care au intervenit si mascatii Oprea ala si-a permis sa-l loveasca pe interlopul Preda in timp ce era in custodia politiei. Nu faci asa ceva cand nu ai spate. Si toata treaba s-a intamplat pentru ca Preda se ocupa cu paza, adica lua taxa de protectie, iar astia de la BGS vroiau ei sa aiba paza, adica sa-si ia ei taxa de protectie.

Ma rog, cei mai multi oameni privesc lucrurile foarte simplist si nu le inteleg.

Sa nu uitam ca BGS-ul era pana in 2004 doar una dintre firmele de paza. Ceea ce i-a adus pe primele locuri a fost multitudinea de contracte castigate cu statul. S-au facut caiete de sarcini pentru licitatii in care totul era facut cu dedicatie incat sa nu aiba cine altcineva sa castige. Sa aiba si serviciu de ambulanta si de interventie pentru calamitati naturale. Asta pentru paza unor parcuri. Asta e Romania.

 

Dupa scandalul ala de la Plaza au fost nevoiti astia de la politia capitalei sa rezilieze contractul de colaborare pe care-l aveau cu BGS. Astia acum isi fac masini de offroad, dar angajatii ii platesc cu intarziere. 

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

In afara de ceva scandaluri, nu-s deloc in tema cu subiectul.

 

ah, am gasit asta.

 

Oprea, patronul BGS: As fi pierdut multe contracte daca nu aveam imaginea de dur

 

mda :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

degeaba zici, stiu ca-ti place godzilla :)

Chiar nu, nu mi-au placut niciodata masinile cu excesiv de multa tehnologie. Masina aia mai are putin si se conduce singura. Unde-i satisfactia? In plus, ma urc in masina ca sa ma simt bine conducand. Daca vreau rapoarte cu timpii si G-urile obtinute in curbe, ma jos pe Playstation. Bine, eu sunt batran si probabil conceptia asta despre masini o sa moara incet incet. 

Edited by ZyZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zyz inca mai tine la imaginea lovărului de altădată, după care s-a ghidat de prin liceu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oprea, patronul BGS: As fi pierdut multe contracte daca nu aveam imaginea de dur

 

mda :)

Are pe naiba o imagine de dur. E un gunoi care a profitat de relatiile politice pe care si le-a facut.

L-a lovit pe ala cand era tinut de politie. Preda ala e tot un gunoi, dar il rupea cu bataia in 2 secunde pe Oprea. Sa-l lovesti pe un om care se afla in custodia politiei nu demonstreaza decat ca esti un pisat bolnav las.

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-am avut nici un lovãr in liceu dupa care sa ma ghidez. Ciupa e recalcitrant. Anlaic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar nu, nu mi-au placut niciodata masinile cu excesiv de multa tehnologie. Masina aia mai are putin si se conduce singura. Unde-i satisfactia? In plus, ma urc in masina ca sa ma simt bine conducand. Daca vreau rapoarte cu timpii si G-urile obisnute in curbe, ma jos pe Playstation. Bine, eu sunt batran si probabil conceptia asta despre masini o sa moara incet incet. 

 

 

Culmea, nici eu n-o am la inima.

 

Totusi daca as conduce una, sunt mari sanse sa ma-ndragostesc instantaneu :)

 

Are pe naiba o imagine de dur. E un gunoi care a profitat de relatiile politice pe care si le-a facut.

L-a lovit pe ala cand era tinut de politie. Preda ala e tot un gunoi, dar il rupea cu bataia in 2 secunde pe Oprea. Sa-l lovesti pe un om care se afla in custodia politiei nu demonstreaza decat ca esti un pisat bolnav las.

 

am si uitat de chestia aia. e demult presupun.

 

si politistii-s de vina. eu ma faceam ca-l scap si-i dadeam drumul :))))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu m-am saturat de tampeniile astea. N bulangii platiti de la stat care sunt total inutili de fapt. In frunte cu politia locala, cam cel mai inutil organism al statului.

 

Insa, revenind pe subiect, GHE-O ala e foarte tare.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Despre cine e vorba aici, cine are imagine de dur?

 

Nefiind din Bucuresti, nu-s la curent cu noutatile si protipendada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cele mai aranjate contracte de paza le are cacatul ala de la Shelter. Nu ca BGS ul ar fi mai breaz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alt pisat si ala. Casatorit cu Cristina Spatar. Ce mai e de zis?

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

... lor si politiei romane cu care sunt in cardasie.

 

Paza sediului politiei comunitare sector 3, parca, e asigurata de una din firmele astea private de paza. Ce ... mea sa mai zici ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

... lor si politiei romane cu care sunt in cardasie.

 

Paza sediului politiei comunitare sector 3, parca, e asigurata de una din firmele astea private de paza. Ce ... mea sa mai zici ?

 

 

poftim? am citit de doua ori.

 

politistii trebuie paziti, ma?

 

hai dracu' de aici, n-o sa fie niciodata bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar e pe bune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te cred, evident. Da'-s socat.

 

Unde-s naiba-s cartelurile alea mari de droguri? Columbia, Mexic? Nici aia n-au nevoie ma nene si acolo se omoara ca obisnuinta.

 

Vedeam un documentar si se ducea seful politiei sa-si faca pantofii (ma-sa, obiceiurile lor). Avea cu el cativa politisti inarmati, atat. Vreo 4.

 

Mi-am amintit, in Mexic. Sinaloa. Acolo sa vezi rafuieli. Nu stiu daca s-au mai astamparat nenorocitii intre timp, desi e foarte putin probabil.

 

Vai de noi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.