Jump to content
SLY

Petrolhead: Topicul pasionatului de automobil/motociclism/barci cu motor/autocamioane

Recommended Posts

Kipaila,era sa faci poc-trosc cu Škodița?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, era sa fac o singura data dar nu atunci. Am franat violent la 70 la ora si a inceput sa danseze ca cea mai mare bagaboanta. Cred ca in 4-5 secunde am facut stanga/dreapta de volan de 30 de ori ca sa o tin dreapta. Atunci am aflat si eu ca daca are doar butonul de ASR nu inseamna ca are si ESP. Daca ar fi avut butonul de ESP ar fi avut di ASR ul inclus. Buna masina daca ar fi avut si ESP ul ar fi fost foarte buna. Ma rog, in gama ei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In 4-5 secunde de 30 de ori.

 

 

Kip, automatic lover sau Sfredelul

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca o iei ad literam. Trebuia sa se inteleaga ideea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pun link la site-ul tau. Joaca-te tu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kipaila,era sa faci poc-trosc cu Škodița?

 

mergeam la munca pe calea victoriei intr-o dimineata, acum vreo doi ani, linistit pe banda mea, zen asa, si apare un nebun facand zig-zag-uri din spate, faza lunga si claxoane parca, mi s-a bagat in fata brusc, am franat la limita, a intrat ABS-ul, mi-au cazut toate cacaturile de pe scaunul din dreapta sub bord, telefonul pe jos si toate cele... apoi sceleratul a mai luat razant asa vreo 2 masini, nu a avut loc si era sa se urce pe o bordura, deci efectiv un fel de dementa completa, puteai crede ca fuge de politie sau ceva. Era KIP.

 

bai nene, deci l-am injurat pana am intrat in birou, unde imediat l-am luat la trei pazeste pe forum si s-a suparat.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lol, faza lunga si claxoane. Mor se ras. In parte are dreptate, ma grabeam. Iar pe bordura era sa ma urc din cauza unui bou care a schimbat banda ca melteanu, brusc, fara semnal si fara sa se uite in oglinda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 fara semnal si fara sa se uite in oglinda.

 

 

s-o fi crezut omu' in siguranta :D

 

imi vine sa mor de gat cu astia care nu semnalizeaza, dincolo de glume.

 

tine de bun-simt, as zice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

oricum, l-au potolit, acum calea victoriei are 2 benzi, practic 1 banda de fapt, pentru ca in multe locuri se ingusteaza, asa ca s-a terminat smecheria.

 

mama si maine-i luni, iar haos si plm pe acolo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu frate. Nu am masina de serviciu. O sa primesc dupa achizitia de e in derulare acum. Maxim in ianuarie o sa fie livrata. Dar nu stiu ce panarama o sa fie fiindca bugetul aprobat e de 14k plus tva iar conditiile obligatorii sunt 4x4, diesel si navigatie. Probabil Duster, Suzuki SX4, Mitsubishi ASX sau Opel Mokka. Panarame, deci.

Pai eu merg pe Grivita, coite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lol, faza lunga si claxoane. Mor se ras. In parte are dreptate, ma grabeam. Iar pe bordura era sa ma urc din cauza unui bou care a schimbat banda ca melteanu, brusc, fara semnal si fara sa se uite in oglinda.

 

pai ala trebuia sa fie telekinetic sau cum se cheama, ca sa intuiasca un disperat care face manevre confuze cu 140 la ora, dimineata pe bulevard principal...

Share this post


Link to post
Share on other sites

140, iar lol. Pai aia nu prindea daca i dadeam blana toata calea victoriei. Aveam cam 90 maxim. Mult in aglomeratie, oricum. Asta e, mai sunt si zile din astea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lasa ma ca e de bine, bad boy look and shit, taci din gura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Furia.

 

 

 

IMAG0089_zpsfe6493a7.jpg

 

 

 

 

IMAG0088_zps4976420c.jpg

 

 

 

 

IMAG0083_zpsb2a01195.jpg

 

 

 

 

IMAG0085_zps3bd56bd5.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.