Jump to content
SLY

Petrolhead: Topicul pasionatului de automobil/motociclism/barci cu motor/autocamioane

Recommended Posts

O masina ca aia nu este contruita pentru strada. Deci nu are treaba una cu alta.

Si eu prefer asa ceva... ca mașînâ dă zi cu zi,

porsche-porsche-964-turbo.jpg

dar plm, bate juma' de suta de mii, deci ciuciu.

Edited by mihaiMAN63

Share this post


Link to post
Share on other sites

e prea batrana bre..oricum Benjamin Dimson  a fost foarte inspirat cu designul acestei masini, o revolutie ce tine din '89 si pana azi

Share this post


Link to post
Share on other sites

e prea batrana bre..oricum Benjamin Dimson  a fost foarte inspirat cu designul acestei masini, o revolutie ce tine din '89 si pana azi

 

Tu de ce ai revopsit masina? Ca era prea tanara ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

stiu ca i-a trecut vremea , dar mi-e draga


eu n-as avea curaj sa ma dau zi de zi cu o masina fara sisteme , mai ales cu RWD

Share this post


Link to post
Share on other sites

un prieten are una d-asta pe alb/crem perlat , nu stiu ce sa zic , sunt frumoase tare pt vremea lor , dar nu mi-as dori una 

bine , pe langa asta mai are si unu din 2013 si un sl AMG pe care se chinuie sa-l vanda ,cica p-aia veche n-o vinde..ca-i familie..plm , se dadea cu ea pe la 17-18 ani

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu n-as avea curaj sa ma dau zi de zi cu o masina fara sisteme , mai ales cu RWD

Asa iti demonstrezi daca esti sofer au ba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai una d-asta parca l-a omorat pe noname din partea cealalta, cel cu cauciucurile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cred ca s-a omorat singur din lipsa de experienta si prea mult self-esteem.

Pacat de masina totusi!

Edited by mihaiMAN63

Share this post


Link to post
Share on other sites

parca el avea varianta targa , oricum sunt periculoase caci le place sa fuga mai ales cand le calci la 100+

 

Mihai am cam 300k+ la total , cu mers prin Europa si Romania dar sincer sa fiu , cred ca eram mai curajos la 18-20 de ani privitor la sofat, se pare ca am avut si noroc totusi.

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

noname si a fortat norocul si a pierdut. In minutele dinaintea accidentului l au injurat toti soferii de tir prin statie din cauza depasirilor pe care le facea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

parca el avea varianta targa , oricum sunt periculoase caci le place sa fuga mai ales cand le calci la 100+

 

Mihai am cam 300k+ la total , cu mers prin Europa si Romania dar sincer sa fiu , cred ca eram mai curajos la 18-20 de ani privitor la sofat, se pare ca am avut si noroc totusi.

Acum poate esti mai rabdator si mai calculat si stii cand trebuie sa accelerezi si cum sa te bagi intr-o depasire, deci asta te face un sofer mai bun.

Pana la urma, trebuie sa ai si o inclinatie spre sofat si sa-ti placa sa conduci. 

Am mai spus-o. Am prieteni care au cateva zeci de mii de km si parca sunt mai basca decat atunci cand am mers prima data cu ei. Problema este ca au capatat o incredere sporita in ei si in reflexele lor(pentru ca vezi doamne au condus mai mult si au experienta), lucru care ii face mai periculosi pe sosea, ei fiind tot pe langa.

Edited by mihaiMAN63
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

masina aia a cam castigat curse, cu toate glumele noastre despre masinile americane si viraje.


Doar dansii se ocupa de ele, GM le livreaza doar motoarele.

 

http://prattmiller.com/

Share this post


Link to post
Share on other sites

motoarele hemi supraalimentate facute de gm sunt cam greu de egalat la putere si cuplu,ca sa nu zic de fiabilitate

Share this post


Link to post
Share on other sites

motoarele hemi nu-s facute de gm.

 

Dujmanii lor de moarte le fac :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

erai cu gandul la ls-urile de la chevrolet, care-mi plac la nebunie.

 

N-or fi cele mai bune, dar sunt recunoscute ca fiind bulletproof.

 

Big block, small block, toate-s fiabile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

de abia :)

 

 

 

 

Tot vorbeam despre ls-uri. Ferdinand Porsche se rasuceste in mormant.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce dementi !

au stricat tot echilibrul masinii , sa nu mai vorbim de grohaitul ala de ..tractor U650


 

 

 

Tot vorbeam despre ls-uri. Ferdinand Porsche se rasuceste in mormant.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krebs.

 

Explicit ca FHM-ul. Finete de balet. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

grohaitul imi place, de ce sa nu recunosc.

 

stiu ca e total nefiresc pe un Porsche :)


apropo.

 

 

 

 

Imi place atelierul :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.