Jump to content
SLY

Petrolhead: Topicul pasionatului de automobil/motociclism/barci cu motor/autocamioane

Recommended Posts

Ea ar vrea inca un Peugeot 107. Ceea ce mie, la cum se circula pe DN1, mi se pare cosciug pe roti, la fel de slab ca Logan. I-ar placea un C-klasse sau un E90, dar n-as lua 320d pana in 2010, iar pana in 10.000 nu cred ca gasesc un LCI ingrijit. Febletea mea de la MB, W211 nu-i place, i se pare prea mare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Îți fac rost de c pachet amg 220 cdi manual facelift si bun pe bune, in lizing

 

Io nu l-am vrut. Mercedes nu e pt mine

Parca 2012

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ea ar vrea inca un Peugeot 107. 

 

Ala e modelul care are usile motorizate? mi-a mancat toate zilele cacaturile alea de usi culisante.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu, ala cred ca e 1007. 107 e aceeasi masina cu Citroen C1 si Toyota Aygo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu stiu cum mai poate sa vorbeasca baiatul asta la inceputul clipului, avand in vedere ce face.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu de ce, dar niciodata nu mi-au fost la inima cursele de rally asa cum sunt cursele pe asfalt. Mi se pare ceva nenatural sa te dai cu masina pe pamant, pietris, zapada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cei mai buni piloti dupa mine sunt de departe cei de rally.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un pilot de rally este cel mai complet comparativ cu alti piloti de competitii auto chiar decat cei de F1. Cel putin asta e parerea mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte posibil, asta se vede si la "Race of Champions". Insa eu ma refeream ca preferinta fata de sport in sine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu inteleg deloc raliul, ma rog o fi mare skill etc, dar nu l inteleg. Dar as merge macar o data in dreapta unui pilot pro, cred ca imi vomit si colonu'.

Share this post


Link to post
Share on other sites
 

Foarte posibil, asta se vede si la "Race of Champions". Insa eu ma refeream ca preferinta fata de sport in sine.

 

Nu-ti place pentru ca e total inaccesibil si masina se distruge destul de rapid.

 

Mie imi place raliul de coasta.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

O da. VTM sau berrenner sau cum s-o mai fi chemand mi se pare provocarea maxima. Esti cu masina ta, construita de tine, pe un traseu stradal, fara protectii sau regulamente stupide. Un fel de UFC al motorsportului, mai ales la clasele superioare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 
 

 

 

Mie imi place raliul de baby beef

:)

Edited by umbrella

Share this post


Link to post
Share on other sites

O da. VTM sau berrenner sau cum s-o mai fi chemand mi se pare provocarea maxima. Esti cu masina ta, construita de tine, pe un traseu stradal, fara protectii sau regulamente stupide. Un fel de UFC al motorsportului, mai ales la clasele superioare.

 

 

am fost la multe curse de vtm ca spectator

 

din pacate avem putine trasee amenajate care sa se preteze cu adevarat la ce inseamna vtm,ce se intampla pe dincolo

 

la noi sunt avantajate foarte mult masinile cu tractiune fata si integrala,foarte rar vezi masini cu tractiune spate care sa faca si fata

 

traseele sunt foarte inguste si murdare,de multe ori pilotii isi risca viata inutil si organizarea lasa foarte mult de dorit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa e, dar nivelul creste de la an la an. Sunt masini de 600 de cai, monoposturi, masini clasice, Ferrari si Porsche. Ai ce vedea, chiar si la noi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cand o sa-mi termin motoreta, in sandale merg pe ea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu-mi plac cafe-urile cu genu' ala de roti offroad, imi plac alea vintage champagne, cu caucioace firestone, gen:

 

P10506972.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.