Jump to content
SLY

Petrolhead: Topicul pasionatului de automobil/motociclism/barci cu motor/autocamioane

Recommended Posts

eu totusi nu pot sa cred ca au premeditat asa cev, pai asta insemana incendiu suta la suta, e doar o chestiune de timp, e un risc de siguranta enorm, eu nu cred ca asta a fost gandita asa, ci mai degraba este o problema cu izolatia, descoperita recent.

 

pai de ce nu si furtunele de frane sa nu fie biodegradabile, ce plm, dupa 10 ani, la fiecare frana te intrebi daca asta o fi momentul..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu se astepta nimeni la asa ceva. Asta e mai mult ca sigur. Sunt totusi masini de 20+ ani. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pare mica din poze, prima data am crezut ca e a3

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai e facelft, de aia ti s-a parut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a6-le e foarte misto si chel.  in fine, imi place mai mult decat f10. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a6-le e foarte misto si chel. 

 

Ce fumezi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

cea mai urata masina cheala DIN LUME, e e60-ul.

 

 

si al tau parca e chel, nici xenon n-are. :D


saracu' rares e bulversat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lasa-l in pace, e in faza aia adolescentina, in care ce marca de masina are, devine fan marca respectiva, daca urmatoarea o sa fie Proton, la fel o sa zica si despre aia,.

 

sa nu uitam ca la fel de incantat era de alfa aia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa nu uitam ca la fel de incantat era de alfa aia.

pai si acuma-s, adica mi se pare mult mai frumoasa decat seria 1 din perioada repectiva.     sa zici ca gandacu' ala e mai frumos decat 147, tre' sa fii cam idiot in ceea ce priveste gusturile in materie de design auto.

 

 

si orice ai zice, un e60 chel, e urat cu spume. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toata rautatea ptr 2015 s-a oprit la Timisoara. Ma doare-n ... de trocariciu tau full si misto care ia curbele in sant.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i-a curbele in sant.

 

 

lol mai kip, las-o-n fara ma-sii. :(

Edited by blue
kip, nu mai edita, ca tot masina urata si cheala ai. :sorcerer:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci si la dinamica e mai bun audi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai si acuma-s, adica mi se pare mult mai frumoasa decat seria 1 din perioada repectiva.     sa zici ca gandacu' ala e mai frumos decat 147, tre' sa fii cam idiot in ceea ce priveste gusturile in materie de design auto.

 

 

si orice ai zice, un e60 chel, e urat cu spume. 

 

pai atunci eu nu inteleg de ce ai avut gherla aia de e46 pre facelift  care parca era echiparea eco friendly, nici manerele nu le avea vopsite in culoarea caroseriei., daca tot nu iti place bmw si orice masina ti se pare mai misto

 

cel mai urat e seria 6, eu am luat ala ca era M6 si era the shit la vremea respectiva cu 507 cai, altfel nu mi-as fi luat seria 6 niciodata.

 

eu inteleg ca esti acum in transa audi, insa sa nu exageram.

Toata rautatea ptr 2015 s-a oprit la Timisoara. Ma doare-n ... de trocariciu tau full si misto care ia curbele in sant.

 

fii ma si tu serios, lol. :D tu ai e60 ca sa iei mai bine apex-ul pe DN sau cum :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bai boule, am vazut ca scrisesem cu cratima si am editat inainte sa postezi tu. Dar ce sa-ti fac daca esti prea vitel sa dai refresh inainte sa postezi ?



fii ma si tu serios, lol. :D tu ai e60 ca sa iei mai bine apex-ul pe DN sau cum :)))

 

Da.


Asa chel, mie imi place cazanu' meu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai atunci eu nu inteleg de ce ai avut gherla aia de e46 pre facelift  care parca era echiparea eco friendly, nici manerele nu le avea vopsite in culoarea caroseriei., daca tot nu iti place bmw si orice masina ti se pare mai misto

 

cel mai urat e seria 6, eu am luat ala ca era M6 si era the shit la vremea respectiva cu 507 cai, altfel nu mi-as fi luat seria 6 niciodata.

 

eu inteleg ca esti acum in transa audi, insa sa nu exageram.

 

 

 

esti nebun bre.  imi place bmw, pur si simplu nu-mi place perioada aia e60/e90 si e87.  mi se par foarte urate, ... mea, ce sa fac. :(

 

e46 mi-a placut mult, si e39 intr-o oarecare masura. si ala de care zici tu, nu era chiar chel, avea xenon, trapa, comenzi volan, tempomat, climatronic, scaune sport, deci minimum de extrase il avea.... :)

 

iar intre f10 si a6, as alege a6, pt ca e mai pe gustu' meu.  imi plac amandoua mult, doar ca a6 imi place mai mult, ce plm vrei sa fac.

 

si in continuare sustin ca la clasa mica/compacta, (seria 1), bmw sta cel mai prost la design in fata concurentei. 147-le era mai frumoasa decat e87 din orice colt o priveai.

 

si sincer, e60 chel, pt mine e cea mai urata masina.   stiu ca si-a luat unchiu-miu imediat cum a aparut, un e60 530d, chel chel.   nu mi-a placut deloc din prima zi din care m-am dat cu ea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adevaru-i ca nu mi-ar sta rau intr-un A1 d-ala ca al lui blue :P

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.