Jump to content
SLY

Petrolhead: Topicul pasionatului de automobil/motociclism/barci cu motor/autocamioane

Recommended Posts

se potrivesc discuri+etrieri de e39 pe e34?

 

Pune de e32 750i si o sa fii hepi 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Despre ce vorbesti mah? M-ai vazut vreodata pe mine la ilegale/legale?!

Partea cu frica de fisc. Vorbesti de parca ai cine stie ce racheta ilegala.

 

Exista in Romania masini de 800-1000 cp. Despre ce vorbim aici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bai, am voie sa fiu si eu cetatean cinstit/prost? Ca dupa niste ani m-am prins ca nu-i bai cu asta, este altceva. Dar daca atunci asa credeam, ce vrei?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ancheteaza astia la fisc treburile astea cu motoare schimbate si chestii? stiu ca asta e treaba rar-ului.

 

adica nu imi imaginez cum as primi vreun plic de la fisc in care sa-mi zica cele de mai sus.

 

ma rog, asa gandesc eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ancheteaza astia la fisc treburile astea cu motoare schimbate si chestii? stiu ca asta e treaba rar-ului.

 

adica nu imi imaginez cum as primi vreun plic de la fisc in care sa-mi zica cele de mai sus.

 

ma rog, asa gandesc eu.

Impozit dai la rar sau anaf? Hm? Edited by MAS

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce hm, ma? vine tanti de la fisc sa-ti vada motorul? a trecut de rar? adio.

 

vreun caz concret avem? ia cauta-mi.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca singura problema la motor schimbat cu unul mai mare, e la RCA, in caz de accident.

 

In rest RAR ti-o trage fie in trafic, fie la ITP (daca ai ghinionul sa vina in control cand e masina ta la rand, ca in rest poate dai de un "binevoitor" caruia i se rupe de normele RAR cu o atentie). De ANAF nu am auzit nimic.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bai MAS nu mai fi atat de naiv. Ii doare la banana pe aia de la ANAF ca ai tu motor de 2.8 in loc de 2.0 si nici nu o sa vezi ANAF-ul facand controale in strada, sa verifice masinile daca corespund seriile sau daca is schimbate motoarele.

 

Doar RAR-ul face astfel de controale si alea extrem de rar ( din pacate, la cate cazane sunt pe strazi ) si in plus nu prea are ce sa-ti faca avand in vedere ca ala nu o sa poata face vreo diferenta ca e 2.8 sau 2.0 din moment ce ambele au 6 pistoane si daca e trecut si "seria motor nu poate fi poansonata" n-are ce sa-ti faca.

 

Majoritatea ursilor si pisicilor ce le vezi pe strada nu mai au motorul original si au motoare mai mari iar pe langa asta unele au si turbo, iar pe partea de suspensie/articulatie/frane sunt praf ceea ce e foarte trist.

Edited by jeleu

Share this post


Link to post
Share on other sites

nici nu o sa vezi ANAF-ul facand controale in strada, sa verifice masinile daca corespund seriile sau daca is schimbate motoarele.

 

Numai daca se aliaza cu RAR si Politia Rutiera, putin probabil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar taxele si impozitele auto nu sunt cumva locale? Parca asa stiu...

Nu cred ca sa aiba legatura cu ANAF.

Zic si eu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bai, cert e ca mi-era foarte tarsa de chestia asta... nu eram invatat cu prostii din astea. D-aia am si cosmetizat motorul s-arate ca un 2.0 veritabil. Practic numai desfacand motorul si masurand pistoanele vezi ca este altceva...

De pe orice piesa iei codul si-l cauti in realoem o sa dai de 2.0. Pe calculator daca o pui, va jura ca e 2.0

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai nene tot nu s-a terminat epopeea cu motorul lui MAS ? adica sa ma vad in el e un pisat 2.8 in mortii lui de motor, nu e ca si cum si-ar fi pus vreun V10 turbo de la G Power in locul 2.0-ului, ce ne tot cacam atat pe subiectul asta MAS ? baga-mi-as ... in misterul motorului.

 

MAS, NOBODY GIVES A FUCK !!!!!!!!!!!!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pastrati va gay smele pentru chat room.aici vorbim de masini,chiar daca e vorba de masina lui mas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici eu nu pricep ce se tot continua epopeea: fie vom vedea rezultatele dyno, fie vedem cum stau cu SLY, fie ambele. End of story.

 

Plm...epopeee lunga de 6 ani, de cand am pus motorul si Ciupa cu nasul lui de ogar afgan a-nceput sa-mi amusine pe la capota :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum.plm sa stai, in retrovizoarea lui SLY. Te face harcea parcea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.