Jump to content
Sign in to follow this  
umbrella

Stiati ca?

Recommended Posts

Nu, te rog, nu.

 

Dar vezi cu MAS, poate vrea el.

Edited by jeezy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jizzy face parte dintre cei care nu recunosc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Simi se dă cu bărcuţa-n parc?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Știați că ifx e campionul forumului la proba citit pe sărite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu-i adevarat bre.

 

voiam sa te-ntreb de ieri dimineata, da' m-am dus in bucatarie ca sa pazesc ibricul cu cafea si am uitat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-aveai cum sa ma întrebi de ieri dimineață din moment ce am scris doar aseară la 10...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cat pe vrei pe userul ala facut ultima data

 

M-ar interesa o clona

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://radioconstanta.ro/2015/07/12/foto-video-istorie-vanduta-iahtul-luceafarul-al-casei-regale-romane/ 

 

 

ÃŽn prezent, Nahlin este evaluat la un preÈ› de cel puÈ›in 40 de milioane de dolari. „Boat InternaÈ›ional Magazineâ€, una dintre cele mai redutabile reviste în domeniu, plasa iahtul Nahlin pe locul 6 în „Top 20 Classic Yachtsâ€, un top al celor mai luxoase ambarcaÈ›iuni de acest gen din lume.

 

Iahtul a fost vândut în 1999 unei firme britanice cu 265.000 de dolari, ca fier vechi, în ciuda faptului că, prin ordinul Ministrului Culturii de atunci, Ion Caramitru, fusese clasat în categoria „Tezaur†și inclus în patrimoniu.

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites

oricum suntem prea tarani si idioti ca sa apreciem o astfel de piesa

 

bine ca l au luat englezii,aia macar l au restaurat la adevarata valoare.la noi probabil chiar ar fi ajuns fier vechi ,uitat prin ceva port obosit

 

a,multa ... puscariabililor care l au vandut la pret de fier vechi

Share this post


Link to post
Share on other sites

similea imi da linkuri de phising

 

imi cere sa ma loghez


---

 

nu intru ma, sa stii 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lucram la IJPIPS prin 1987 sau 1988 (daca tin bine minte) am luat parte din reparatii si renovari Unul din coordonatori era arhitectul Dan Ujeuca pe atunci la ICEPRONAV. Ce am gasit pe vas in urma "reparatiilor" succesive a fost de groaza. Lemn de mahon vopsit cu vopsea ordinara, paviment mozaic din lemn de pluta peste care fusese turnat prenadez si lipit linoleum, vase de WC din portelan fosfatic ( translucid si de mare rezistenta) sparte si aruncate in Dunare, oglinzi venetiene ce scapasera ca prin MINUNE ani si ani, au fost sparte si ele tavan cu stucatura aurita italiana ( se semnasera mesterii ) acoperita cu bronz de sobe.

 

 

sa-l fi vazut dupa 90 - arata si mai rau

Share this post


Link to post
Share on other sites

Indiferent de starea lui, tot nu s-a vandut cu 250 000 de dolari pe drept. Cu siguranta s-au luat niste sute de mii de dolari pe sub mana fata de pretul din acte. La d-astea duce durerea in p ula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mue tuturor ce-au venit dupa ceasca cu intentii rele . 

 

 

o sa las o scrisoare copiilor mei, cand au posibilitatea sa se intoarca in timp sa o faca si sa ii arate impuscatului ce-au facut astia de acum. Sau si mai in trecut, indiferent oricum e mai bine decat acum 

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciupa: bre, nu stiu daca e chiar asa. gura lumii. cert e ca, in momentul vanzarii, era imposibil de restaurat aici, in RO. vedeti si voi cate zeci de milioane s-au investit in el.

 

si, presupunand ca s-ar fi facut asa ceva aici (nu vreau sa ma gandesc la spagile si capacul necesar) cum ar fi fost utilizat dupa? ca bodega cu pisoar turcesc?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne conduc tampiti pentru ca noi suntem o natie de tampiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciupa: bre, nu stiu daca e chiar asa. gura lumii. cert e ca, in momentul vanzarii, era imposibil de restaurat aici, in RO. vedeti si voi cate zeci de milioane s-au investit in el.

 

si, presupunand ca s-ar fi facut asa ceva aici (nu vreau sa ma gandesc la spagile si capacul necesar) cum ar fi fost utilizat dupa? ca bodega cu pisoar turcesc?

Problema nu asta e ci faptul ca ne vindem intotdeauna foarte ieftin.

Si, in afara de asta, demonstreaza din nou cat de distrugatori suntem ca natie. Nu dam doi bani pe istorie si pe ceea ce ar trebui sa constituie propria noastra identitate nationala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.