Jump to content
Sign in to follow this  
umbrella

Stiati ca?

Recommended Posts

Similea esti gata ma cu casa?

 

Au venit astia... unde-i bagi?

.

 

 

 

 

 

 

Maine sunt liber... plec la Liverpool

 

Troooololoooo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Știați că Hugo Boss a fost designer-ul uniformei Schutzstaffel?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiati ca Rares este fan Macedonski? Crezul sau il aflati noaptea in decembrie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi BMW implineste 100 de ani de la infiintare? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, se spune ca in semn de respect vor fi sacrificate ultimele e36 aflate in viata si totodata, hotii de oglinzi au promis ca astazi isi sisteaza activitatea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

astazi este si ziua cand posesorii de bmw, alimenteaza cu 100 de lei, in loc de 50.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pole, ți-ai făcut clonă la mistreț?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu mai am nici una functionala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

astazi este si ziua cand posesorii de bmw, alimenteaza cu 100 de lei, in loc de 50.

Credeam ca e ziua cu 25.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt niște topice acolo, te doare creierul capului.

Apropo, minima, am văzut ca ți-ai luat anul trecut prin Noiembrie parca, niște blugi Moto de pe forum. Sunt cu Kevlar sau nu? Sint mai groși fata de unii de strada, mai comozi, intr-un cuvânt merita? Ca ma bate si pe mine gândul dar nu sunt convins de avantaje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am fost foarte aproape sa-i cumpar insa in ultimul moment am renuntat, am vandut motorul.

Din cate am citit, blugii cu kevlar sunt mai largi, iar intariturile alea de kevlar se mai deplaseaza. 

 

"Mare grija cu blugii moto, eu am avut si ajuta doar daca te harsai de asfalt la viteza mica, la mine au trosnit fix intre genunchi si coapsa dupa o cazatura, intaritura de kevlar de pe genunchi a coborat mai jos si tot m-am ales cu genunchiul raschetat. Dar sunt ok pentru mers la birou"

 

Am mai citit review-uri pe forumuri de afara, multi zic ca sunt putin "periculosi", pentru ca in caz de accident, alunecarea pe asfalt determina supraincalzirea kevlarului si provoaca arsuri ale pielii. 

 

Altii sunt foarte multumiti de ei.

 

Acum daca e sa o luam drept, normal ca ofera ceva protectie vis-a-vis de blugii normali, eu mi-as lua. Dar NU trimisi prin curier, ci neaparat probati, ca daca sunt mai mari si cu un numar stau pe tine ca pwla, sunt largi.

Edited by mimima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am eu, au si protectii de-alea de plastic la genunchi. Plus izopren la buzunarele de la spate. Luati de pe net. Fara proba. Is oleaca elastici, se intind bine cand indoi picioarele. Da' nu-s mare branza: daca ai o pereche de model si-un croitoras (nu tu, Raresh, viteazule), orice pereche de blugi mai grosi, la care se cos alea, e la fel de buna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am eu, au si protectii de-alea de plastic la genunchi. Plus izopren la buzunarele de la spate. Luati de pe net. Fara proba. Is oleaca elastici, se intind bine cand indoi picioarele. Da' nu-s mare branza: daca ai o pereche de model si-un croitoras (nu tu, Raresh, viteazule), orice pereche de blugi mai grosi, la care se cos alea, e la fel de buna.

 

Deci Raresh, croitorasul cel viteaz.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar este asa cum zice Simi, la orice blugi se pot pune intarituri. Am fost la magazinul Louis in Viena, sunt mii de protectii, o multime de modele si dimensiuni, se vand separat, gata de cusut. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am luat Rev'it Memphis H20 de pe forum la 1/4 din pret. Par ok ca protectie, sunt si water-proof, dar sunt foarte rigizi in mers pe jos fata de blugii obisnuiti. Pe motor sunt ok,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mimi, ai primit ieri cadoul de la mine? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

te caci pe blugi.nimic nu se compara cu pielea în caz de tranta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.