Jump to content
Sign in to follow this  
dy2

PS3, PS4, XBOX, PC

Recommended Posts

Wlf vezi ca au bagat de ieri o campanie noua fara precedent,foarte misto in caz ca n ai intrat

 

Castigi destul de lejer 75k pe meci

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmm, cam da

 

deci arata foarte misto, ceata, particule ..tot ce vrei

 

 

 

 

bine cand urci filmuletul pe youtube il compacteaza de-l iau toti dracii, 360p...

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai frate, explica-mi si mie, cum joc pe expantion pack-ul ala final stand de a fost update la bf4 sau pe ala china raising , care sunt hartile ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti trebuie premium pt cele 4-5 pachete de harti (DLC) .

 

china rising, second assalt,naval strike, dragon's teeth, final stand.

 

dar cele mai faine harti raman cele standard, eu pe ele joc cel mai mult , desi am si premium.


pt barci joci pe naval stricke , pt tancuri sunt hartile din China rising tot acolo si pt jeturi si elicoptere, dragon's teeth este infanterie , second assalt sunt harti de prin Bf3 , final stand este mai sf cea mai misto harta este asta din el

 

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai CR aveam redeem code si nu apare, nu o gasesc, final stand mi-a descarcat cacatul ala de update si in afara ca s-a moldificat pagina de start si e cu zapada, nu vad nimic nou.

 

apoi nu inteleg cum joc ca tanchist.

 

eu intru in MP, dau quick match si sa zicem Conquest, c etrebuie sa fac ca sa joc tanchist ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai trebuie sa prinzi unul liber in baza(sau la unul din punctele cucerite) , practic iti dai spawn direct in tanc


uite aici isi da spawn in tanc

 

 

daca nu cand dai cu rpg-ul sau cu ce dai intr-un tanc cel mai probabil cand nu mai are mult pana sa explodeze cel din tanc iese din el , il omori repari tancul si ai tanc direct de pe campul de lupta.

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

ah si joc ca inginer dar nu am lansator de rachete, decat festila aia si mitraliera

Share this post


Link to post
Share on other sites

poti sa pui doua chesti pe orice varianta mergi , standard ai arma de lupta si pistolul (pe care e bine sa le alegi astfel incat sa ti se potriveasca ,stabilitate/rate fire, dar trebuie sa joci sa deblochezi cat mai multe arme si tot ce se poate pune pe arma : amortizor , luneta.. etc) 

 

iar ca optiuni ai fie lansator(terestru sau aer) si repair tool, fie lansator(terestru sau aer) si mine..bine trebuie sa vezi cand iti alegi inainte sa-ti dai spaw dai patrat si vezi si ce ai pe vechicule si ce ai pe soldat, de acolo poti sa modifici sa joci ofensiv, defensiv si ai diferite abilitati.



si intra si deschide toate batlepackurile caci ai acolo si atasamente pt arme si boost pt experienta sau dogtag


astea le primesti odata cu experienta si gradul soldatului.


a , si e bine daca intri in joc sa dai options si sa intri intr-un team care sa aibe cat mai multi jucatori ca sa poti sa-ti dai spaw cat mai bine, daca ai 1-2 jucatori in team e mai greu , un team are maxim 5 jucatori

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

cum intru sa deschid battlepack-urile ? deci nu merge sa imi customizez armele in plm si nici sa fac upgrade


edit, ah am reusit sa deschid alea, vad ca la fiecare imi da nush ce chestii, deblocheaza cacaturi

 

si de ce ... vietii trag in unii si nu mor frate, iar eu mor imediat ?

 

oricum, nu inteleg obiectivele, ce trebuie sa fac, alerg pe aoclo de nebun si incerc sa nu mor, nu inteleg ce trebuie sa fac

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol ! :)))

 

bai parca ma vad pe mine la inceput..asa  nervi aveam.. =)) nu intelegeam cum eu termin incarcatorul , iar alti..poc-poc..doua gloante , mort..

 

vezi ca e bine sa cauti serverele din browser sa te uiti sa aibe liniutele maxim la retea , ca sa ai lag mai mic, caci daca nu ai net (rooter) pe masura , aia te omoara inainte ca tu sa apuci sa-i vezi , desi tu crezi ca i-ai vazut primul ..asta se numeste lag de la internet.. cu timpul devi expert  , o sa vezi :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai deci progresez, am inceput sa fiu bun gen, am avut acum un Rush si am avut 6 killuri consecutive, mi-a dat ceva ribbonuri si cacaturi :D

 

dar acum am o problema la controller, mi se "agata" butnul R1, ti s-a intamplat vreodata ? adica ca si cum ar fic eva sub buton si agata, nush cum sa zic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu n-am patit dar am inteles ca pe la primele controlleruri se intampla chestia, se rezolva foarte simplu.

 


unele chiar sunt turnate prost si trebuie slefuite, altele doar curatate sinele alea 

 

sau cum zicea unu de pe youtube :)

"Solution: wash your hands after u masturbate" 

 

=))

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, exact ceva de genul asta am gasit si eu pe yt, l-am rezolvat, era ceva chestie alba acolo, un fel de praf ciudat si de asta facea asa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, e posibil sa fi fost ceva pasta cu care au dat la montaj.


ma mir ca ti-a placut sa joci RUSH , acolo e nebunie curata :) trebuie sa aperi si sa dezamorsezi bombele sau sa le plantezi depinde de echipa in care joci.


team dead match este pe killuri  , si se joaca fie in doua echipe mari fie in cateva mai mici, acolo chiar conteaza cati omori si de cate ori mori.


antreneaza-te acum , ca o sa vina BF Hardline :D si o luam toti de la zero..

Share this post


Link to post
Share on other sites

culmea ca in rush am avut cele mai multe kill-uri :D

 

am descoporit si importanta spotting-ului (cu R1), unu la mana taguiesc inamicii si imi e mai usor sa ii urmaresc in lupta si 2, daca cineva din echipa mea omoara pe unul din cei tag-uiti de mine, primesc si eu puncte xp.

 

cel mai tare ma enerveaza ca sunt limitat la cacaturile alea de arme de la inceput si nu este corect, nu e fair play, ca altii care joaca de mult timp au toate armele super ultra customizate, armuri smechere si eu sunt in puternic dezavantaj. am nevoie neaparat de supressor si grip pentru stabilitate.

 

insa am invatat sa ii fac parsiveste, cu smechereala, ca in head on fight, nu am sanse :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D am facut un game de Domination in BF4 pe multiplayer cu fratele puiu, am castigat parca 4-0. Bine, io am murit de cateva ori dar ce plm :)))

 

Auzi bre, dar cum de merge multiplayer fara sa am ps+ ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D am facut un game de Domination in BF4 pe multiplayer cu fratele puiu, am castigat parca 4-0. Bine, io am murit de cateva ori dar ce plm :)))

 

Auzi bre, dar cum de merge multiplayer fara sa am ps+ ?

 

da bre, te misti ok pe harta , am fost de cateva ori pe langa tine , chiar am pus si defibrilatorul de cateva ori la treaba sa te tin fresh :D

 

dar domination este aiurea daca nu joci in echipa cu unii buni, adica mori fara drept de apel la spawn , misto este doar conquest , sau daca vrei cu killuri team dead match

 

cei drept aici intrasem deja pe la jumatatea partidei

 

10924697_782722861795580_801663815483492

 

 

de luni nu-ti mai merge multiplayeru :)

 

http://www.gamepur.com/news/17607-ps-plus-free-multiplayer-weekend-announced-ps4-games-multiplayer-will-be.html

 

"

PS4 Games Multiplayer Will Be Free From January 16-18"

Edited by Pole

Share this post


Link to post
Share on other sites

trebuie sa rezolv problema baga-mi-as ... in greata lor, am banii dati pe abonament ps pe un an, banii luati si ... acces.

 

as putea sa imi fac alt cont, dar pierd tot progresul si n-are rost.

 

nu inteleg care este problema.

 

tocami acum cand joc si eu de o zi BF4 pe multiplayer :(

 

ah deci tu ma inviai din morti ? :) thanks bro :D

 

am sa imi schimb nick-ul in Lazãr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

poti sa-ti faci alt cont pe care sa-l activezi ca primary account si sa joci de pe asta de acum si ai rezolvat problema , doar ca trebuie sa-ti cumperi iar abonamentul :)


poti chiar sa-ti faci cont de Romania , ca au dat drumul la psn Romania si or sa apara si cardurile in Ron ca sa nu mai cumperi in lire sau daca ai visa merge direct cu cardul romanesc sa cumperi de pe Store , dar eu nu mi-as baga date cardului pe psn ..la cum ii sparg astia..

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

cat de meserias este asta cu RpG-ul ...

 

 

Edited by Krebs
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.