Jump to content
Sign in to follow this  
dy2

PS3, PS4, XBOX, PC

Recommended Posts

Ia ca-mi bag matrapazlacul si ma pomenesc si io cu o consola. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce se vede pe youtube ruleaza pe Xbox One (care este mai slab un pic decat PS4 :D

 

cum ambele ruleaza pe aceeasi arhitectura ma gandesc ca pe PS4 o sa arate un pic mai bine , ca sa arate apropiat si pe pc iti cam trebuie o hardughie potenta


L.E.

 

ah , ca tot vorbeam de cum or sa arate pe fiecare consola 

 

ce zic astia

 

The Witcher 3: 1080p/30fps on PS4, 900p/30fps on Xbox One - NeoGAF


Deci nu e de ajuns un gtx 980.

Astia le fac in duşmănie mai nou.

 

pai la cum se pirateaza pe PC si-au cam pierdut interesul pt aceasta platforma, cred ca merg pe ideea ca daca-ti permiti un pc potent sigur le cumperi si jocul (care oricum este la jumate de pret fata de varianta pe consola)

 

insa jocul asta nici macar nu trebuie piratat , adica n-are nici o protectie cum n-a avut nici 2-ul , baietii de la CD Projekt RED merg pe ideea ca oriucum cine pirateaza il vor pirata si nu are sens sa ingreuneze sistemul cu diferite protectii

deci daca iei jocul de pe torent n-are nevoie de crack.

Share this post


Link to post
Share on other sites

se pare ca versiunea retai (pe disc) a jocului Dying Light va avea un delay de 1 luna, dar se poate achizitiona digital in 2-3 zile.

 

sunt deja cativa cel joaca si zic ca este destul de "spooky" chiar si pe zi , noaptea fiind mult mai rau 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa ii vad in toata gura. ... mea, o sa il iau de pe store probabil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

auzi, am gasit torrent cu Dying Light pentru PC, eu am laptop performant si ma incadrez la specificatiile recomandate, i7, 8gb ram, nvidia gforce GT cu 2 Gb, ar trebui sa ruleze ok.

 

intrebare, pot juca cu controlerul de la PS4 ?

 

Ca leg laptop la TV, dar pot folosi controllerul de la PS4 cumva ? ca nu cred ca ais tiu sa joc cu maus :D

 

cie doreste:

 

http://rarbg.com/torrent/vlhn9ta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merge sa joci cu controller de xbox360 , cu DS4 de la PS4 e mai greu 

 

http://www.extremetech.com/gaming/176263-how-to-use-a-dualshock-4-to-play-pc-games


 

 

cie doreste:

 

http://rarbg.com/torrent/vlhn9ta

 

 

vezi ca asta ruleaza pe Windoza (neaparat 64-bit) , nu pe apple OS

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai nu pe mac il joc, ala nici nu cred ca il deschide.... pe laptopul celalt, care e un ASUS smecherit :D da, windows 8.1 pe 64 bit am

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plm, e optimizat bine pt pc, ruleaza foarte smooth, dar nu ma mai descurc deloc sa jic cu mausu frate, deloc!

 

 

Bine setarile sunt pe ballanced in rezolitie maxima, o sa incerc si cu totul pe high dar ma indoiesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu, e imposibil de jucat cu mouse, plus ca nu-mi place cum se vede, pe PS4 e alta viata, totusi e laptop asta, da se misca ok si plm, dar nu e cum trebuie, nu stiu cum sa zic, n-are "suflet", pai cand joc pe ps4 parca is acolo.

 

..., astept sa il iau pentru PS4.

 

iar cu setarile la maxim, lol, cred ca face 20 de fps in cel mai bun caz

Share this post


Link to post
Share on other sites

pe PS4 ei zic ca o sa ruleze 1080p(nativ , nu upscale) la 30fps , suficient pt un tv mare.

 

pe PC poti juca si in 4K daca ai cu ce.


nici mie nu-mi mai place sa joc pe PC, nu stiu de ce dar nu credeam ca am sa ajung in punctul asta in ceea ce priveste PC-ul.

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

am bagat aseara niste partide cu niste prieteni , i-am rupt (ca si echipa)

 

10570287_788366977897835_546851322256064

Share this post


Link to post
Share on other sites

krebsu, mai joci bre Unity ? nu-l vinzi sau ceva ? as vrea sa joc si eu putin la el, dar nu sunt convins ca imi place

Share this post


Link to post
Share on other sites

are cea mai misto grafica, ti-am zis, nu mai vand jocuri , imi place sa le vad gramada pe raft 

 

imi pare rau ca am dat last of us si SOM , de call of duty nu :P

 

p.s. ma fac colectionar :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

:( bine ma, egoistule... am sa il caut e olx

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi-am dat seama ca nu-mi place sa-mi vand/imprumut lucruri , chiar daca sunt gunoaie , sunt ale mele :D

 

daca le fac cadou (ca Vali) , altfel sta treaba :P 


egoist oricum sunt :( 


cert e ca-l gasesti foarte ok la pret pe net.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am gasit cu 100 de lei, adica vroia 160, dar i-am zis ca-i dau 100 si aia e, a halit-o, ma duc mai tarziu sa-l iau.

Share this post


Link to post
Share on other sites

si mi-am cautat mai aproape de mine, ca asa am mai gasit care au acceptat 100, insa nush ce plm stau toti prin zone de genu piata sudului, vacaresti, berceni, adica 20 de km de la mine pana acolo.

 

daaar, l-am gasit pe asta care e la pta Victoriei gen, asa ca e si aproape.


plm, la altex acest joc este 250 de lei, noroc ca nu am apucat atunci sa il iau ca nu ma hotarasem si apoi nu mai era stoc, deci economie de 150 de lei pe care ii pot bea

Share this post


Link to post
Share on other sites

si mi-am cautat mai aproape de mine, ca asa am mai gasit care au acceptat 100, insa nush ce plm stau toti prin zone de genu piata sudului, vacaresti, berceni, adica 20 de km de la mine pana acolo.

 

 

 

cum plm ma, eu gasesc doar in Militari si stau langa Piata Sudului.. mereu am cautat in zona si nimic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu cand caut sa cumpar ceva parca mereu gasesc doar in zone la mama dracu prin sud. Zici ca i vestul salbatic pe acolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.