Jump to content
Sign in to follow this  
dy2

PS3, PS4, XBOX, PC

Recommended Posts

asta cu gagica agent secret, No One Lives Forever, combinatie intre james bond, metal gear solid, actiune misto, poveste faina, muzica la fel, fain de tot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da. Eu pe primul l-am rejucat acum 5 luni.

 

Maine ma reapuc de partea a doua. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

acum n-as mai putea, nu mai suport grafica aia pixelata, m-am uitat pe yt la gameplay, e groaznic :) dar atunci mi se parea miezul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Partea a doua, este mult mai complexa ca prima. E misto tare. Acum am trecut la submisiunea 2. 

 

Poti ascunde cadavrele,ai un fel de tracking darts si alte gadget-uri misto.

 

 

Gen splinter cell, dar pentru copii.

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites

pole, cu fi-miu sper sa apuc alt drum, sa ii placa miscarea si sa bagam exercitii impreuna, cat despre jocuri video, oldies but goldies, nu se compara niciunul cu MK4 la gameplay, ma refer la arcade. La shootere tastatura si mouse-ul e miezul, pe vremea cand jucam cs imi luasem si soarec pt asa ceva, un logitech g5 laser care rupea la vremea aia, dar merge impecabil si in ziua de azi, si are vreo 8 ani cred :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

am luat si dying light, inca nu m-am apucat de el, am bagat BF4 ieri ca nu mai jucasem de o saptamana :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aparut GTA V pe scenefz, 60gb...

Share this post


Link to post
Share on other sites

terminat pe PS4 de cateva luni, s-au miscat ca ochiu mortului ca sa il scoata si pt PC, multi si-au cumparat PS4 special pt GTA 5, acum sa fie sanatosi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

GTA V jucat acum 2+ ani pe xbox 360 , anul trecut pe PS4 .. anul asta PC skip !

 

inca n-am terminat DL-ul.. parca la un momentdat ti se ia de spart capatani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tot nu l-ai terminat ma ? mie mi-a placut maxim, inca mai am de facut side missions.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce damage ai la arme ?!

adica a mai buna arma ce damage are ?!

 

nu ma refer la arme de foc , la cele de genu :bate, ciocan, secera..

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai eu am acum Korek Machette, dar tre sa cauti pe yt unde gasesti blueprint pt ea, si iti trebuie 10 alcool ca sa o faci, are damage 500 parca. mai am excalibur ala parca are 1000 damage, astea sunt un fel de easter egs si le gasesti in joc, ah si Katana. Te joci cu zomablaii apoi :D

 

restul am multe din alea legendary la care fac upgrade-uri pt damage, poison, electricity, fast ball, angel sword, sunt o gramada.

 

la un mom dat in joc, ai acces la arme cate vrei, arme de foc ma refer, am in stash acum vreo 7 military rifle, pistoale si am deblocat pistolul lui Rais, ala auriu.

 

cea mai buna e Korek Machette oricum.

 

la melee weapons ai multe variante de upgrade, eu le prefer pe cele cu lama, gen macete, sabii scurte, chestii din astea

 

ah si Throwing stars iti sunt folositoare in combat, premium, exploding, freezing sau burning.

 

molotov la fel, nu plec fara 10 molotoave minim :)


ma rog, cu upgrade iti poti face katana sau korek, cu damage si 2500 daca vrei, la fel si alte arme, ideea e sa faci upgrade cat mai mult

Share this post


Link to post
Share on other sites

ah, ai deblocat skill-uri ? is mai importante decat armele, e misto ca la un mom dat ai grapple hook si te muti de pe o cladire pe alta ca spiderman, apoi ai camouflage si camouflage attack, execution de la spate, instant kill cum ar veni, le sucesti gatul, instant escape, windmill attack, dropkick bomb, execution drop, ma rog astea sunt la combat, sunt multe misto de tot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci sunt in urma rau, desi am ceva ore jucate, eu caut armele cu manevrabilitate mare, ca altfel abia se misca personajul.

 

Cea mai buna arma a mea este un topor cu damage toxic, undeva la 200 damage, si un shotgun 2000 damage.

 

Deci mai am,noaptea e cam greu ca trebuie sa te descurci cu lanterna UV.

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, mai ai mult de progresat personajul, la inceput e foarte frustrant. Shotgun-ul ala doar in situatii critice, altfel atrage toti walkerii aia rapizi. Eu nu am folosit apropae deloc armele de foc, doar in inetrior si cand te lupti cu oamenii lui Rais, in rest, sunt numai pe melee expert :D

 

noaptea e pe principiul run boy run, sau super stealth. Oricum noaptea iti dubleaza punctele pt ablititati, deci pregresezi mai repede daca joci noaptea, insa e stresant ca dracu.

 

o sa deblochezi fel si fel de capcane, car bomb traps de exemplu, pt multi kill. si foarte multe skill-uri de combat, cum ziceam.

 

ar fi bine sa fi deblocat toate safe zone-urile inainte sa incepi campania...

 

sa vezi ce tare e partea a doua, cand joci pe cealalta harta, cu orasul mare, acum esti inca in Slums cred. Acolo trebuie neaparat sa ai grapple hook, altfel n-ai sanse, si vezi ca te poti catara ca in assasin creed pe cladiriile alea inalte, in harta cealalta, eu m-am prins tarziu.

 

oricum, jocul e foarte foarte lung, cel mai lung pe care l-am jucat pana acum, mai lung decat Alien Isolation cu minim 10 ore in plus, daca te apuci si de side-uri, deja ai ce face muuult timp, iar side-urile sunt mai misto decat camapania :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

partea a doua schimba jocul la 180 de grade.


tre sa mai joc si eu ca mi-am facut pofta, acum insa joaca fi-miu nush ce Lego ... mea

Share this post


Link to post
Share on other sites

tre sa mai joc si eu ca mi-am facut pofta, acum insa joaca fi-miu nush ce Lego ... mea

Sa inteleg ca jucati impreuna? Sau nu ai loc de el?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lol, m-ai omorat cu lego :)

 

pai e la mine si mai are chef de lego cacat ala, insa acum am bagat 2 ore de dying light, like a boss, cu fi-miu copilot :D

 

naspa ca am distrus korek machette si iar am nevoie de 10 alcool ca s-o fac, mi-am instalat companionul ala Dying Light pe mobil si faci niste misuni acolo si iti trimiti captura (alcool, medkit, metal parts etc) direct in joc, o iei de la qurtermaster, in cateva zile ai 100 alcool, 100 medkit etc.

 

sa ti-o pui si tu.

 

mai de deblocat doar cateva skil-uri si am personajul dezvoltat complet, full skillz :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aparut GTA V pe scenefz, 60gb...

lol , atata are un joc in zilele astea? 60 gb... sa-mi bag, probabil instalat e 80+ lol

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.