Jump to content
Sign in to follow this  
dy2

PS3, PS4, XBOX, PC

Recommended Posts

am descoperit ca si HALO 4 avea multiplayer, trebuia instalat de pe dv-ul 2, si jucat tinant dvd 1. 

Jocul l-am instalat pe consola full, DVD 1 pierdut si DVD 2  e facut praf.. daca berbecul nu are grija de ele.. 

Edited by DOMI

Share this post


Link to post
Share on other sites

da , sunt multe asa la generatia veche, astea mai noi au bluray si ai doar un disc.

 

In februarie vine asta :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu nu mai cred in nimic din ce scoate ubisoft in ultima vreme... stiam de asta, e de mult in plan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

apropos de the division si de ubisoft.

 

Graphics downgrade is confirmed..."dynamic global illumination" - gone; "standard destruction technique" - bullet holes heal up, snow cannot melt (gets black texture overlay which disappears over time) etc; "procedural destruction" - only applies to cars/billboards.

 

aA1xM09_700b.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

intre timp, sony o sa-si schimbe numele prin aprilie , asadar nea Kaz Hirai (glumetu' companiei in general ) si-a mai propus o gluma :))

 

12524056_957567234311141_191576783281217

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai e destul de misto division , are momente cand arata slab grafic si momente cand uimeste.

 

de exemplu cand ninge si se depune zapada peste personaj , apoi iese soarele si se topeste , ceva ceata , fum , oricum daca nu ai echipa cu care sa joci nu are sens jocul.

 

altfel BF4 ! :)

 

o runda de aseara cu "rambo mode" ON :D

 

12661984_960309274036937_689853480796495


fallout 4 pare un joc fara sfarsit :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

n-ai terminat inca fallout ? pai cred ca daca stai dupa toate side quest-urile vietii si mai si construiesti sheltere etc, dureaza si cateva luni probabil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

n-am terminat, dar ai si de explorat ,de construit , de studiat arme .. armuri.. resurse.. misiuni si misiuni secundare...cacalau..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna treaba .. bethesda pe ps4 , tragea o tureta din zona aia si nici nu o vedeam , practic trageam in gol

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

N am mai jucat wot de peste 6 luni.probabil revenirea va fi destul de dificila

Share this post


Link to post
Share on other sites

L-am pus si eu pe ps4 , mi se pare (obisnuit cu tancurile din BF4)  ca se controleaza tare prost..nu se mai opreste, nu mai face stanga usor dupa ce ai facut dreapta.. sau poate ca era un tanc slab ala de la inceput , plus ca era un tanculet micut ce tragea ca o mitraliera.. WTf ?!

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai cand incepi iti da tancuri de tier 1 si 2

 

Din 10

 

Alea sunt ca niste carute.compara un tanc din 1915 cu unul din 1965

Share this post


Link to post
Share on other sites

wlf da :)

 

bre SLY eu stiu ca-s obisnuit cu Abrams si T-90 :)

 

uite de aseara, am experienta si la musculitele astea :P

 

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai stii care e chestia cu World of Tanks? Spre deosebire de jocurile celelalte facute doar pentru fun, WOT pastreaza pana la milimetru caracteristicile tancurilor, teoretic se comporta exact ca in realitate. Toate sunt facute dupa blueprints reale, chiar daca tancurile nu au fost bagate in productie niciodata. Intra pe site-ul lor si vezi detalii despre cum este facut jocul. Nu e pac pac.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

insa totusi e un joc menit sa fie fun :) ca doar nu suntem toti veterani de razboi ,altfel nu se pune problema de simulator, insa da , de la ei invata multi inclusiv cei de la DICE cu BF4 , cica anu asta apare 5 cu un beta prin august.

 

la WOT mie mi se pare aiurea mecanica si gameplayul , accelerezi tancul si daca nu ii mai dai gaz el se tot duce ,iar daca in timpul asta si tintesti , marog, si in BF4 ai diferite obuze unele cu cadere mai mare , altele se duc drept dar au damage mic, altfele sunt lock on atat pe tancuri cat si pe aer (dar ai nevoie de gunner si sa-ti tina lock ) 

 

cred ca era mai misto daca puteai juca doi intr-un tank :) cum e la bf4 (daca e si inginer , te mai repara , more fun)

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci merge tancul de 100 de tone cu 30 la ora, si cand nu ii mai dai gaz, el se tot duce? Pai si cum ai vrea sa se opreasca alea 100 de tone in mod real? Pai de aia ti se pare aiurea, ca esti obisnuit cu pac pac. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wot necesita mult skill daca vrei sa joci bine

 

Pe langa skill e si strategie

 

Sunt destule aspecte care nu mi plac in joc, de exemplu artileria care consider ca n are ce cauta pentru a pastra realismul si fair play ul

 

Jucam destul de bine pentru un amator, la un moment dat am fost intre primii 45k

 

Bine, am peste 25k de jocuri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cam asta-i grafica din division ca weather effect , e misto cum ingheata si se dezgheata apa si luminarea globala

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sly, el zice de versiunea de consola a WOT cred..

Am pus-o si eu de curiozitate, sunt alte controlae desi seamana. 

Si tech tree-ul era diferit. 

Eu m-am lasat de WOT si m-am apucat de world of  warships mai nou.  

Misto, dar dureaza ceva pana prinzi spilul, fiecare linie si fiecare nava are chichtele ei, cum trage, cum te pozitionezi sa nu te penetreze etc..

inca mai au de lucru si ca si  la WOT mai scapa cate un rahat OP de strica tot jocul si mai e si cate un MM de plangi, dar e fun.

si lumea ceva mai potolita  si mai calma decat in WOT.. 

Sunt si inca relativi putini jucatori, nu prea am vazut mai mult de 30k playeri pe serverul european .. 

Edited by DOMI

Share this post


Link to post
Share on other sites

d-asta e misto BF4 :)) ai si barci, tancuri, avioane , elicoptere , infanterie , chiar si "ochi din cer" uneori toate pe-o harta :)

 

on , ceva kill-areala de aseara 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu noul tv jocul fallout 4 arata altfel , in orice caz mai bine , focul , exploziile , fumul , ceata , god rays printre crecile copacilor (habar-n-aveam ca are pe vechiul tv :) ) si se simte foarte bine si color depth , asadar ca si grafica e foarte ok desi este comentat cum ca ar sta prost la capitolul asta cand defapt il completeaza :)

 

on :

 

lol !

 

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.