Jump to content
Sign in to follow this  
dy2

PS3, PS4, XBOX, PC

Recommended Posts

Omg, nu cred ca reluam vechea discutie pc vs consola

Share this post


Link to post
Share on other sites

se pare ca noul ps4 nu o sa stie jocuri 4k , acum abia ce poate sustine la cateva titluri 1080p / 60fps in rest totul este upscale sau in cel mai bun caz 1080p / 30fps.. si in final ar fi aiurea sa imparta "piata" 

 

ce e clar, ca noul ps4 o sa vina cu o noua unitate optica care sa stie "media" 4k , adica filme in mare si un mic upgrade pt playstation VR si jocuri , eu sper ca macar asta de-l scot sa poate duce toate jocurile in 1080p / 60fps.

 

4k gameing... poate pe un ps5 , xbox 2 

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai asta ziceam si eu, o sa mai treaca mult pana cand o sa vedem jocuri 4k la 60fps pe console.

 

ma rog, PC Master Race oricum o sa comenteze si atunci, dar ma doare-n bananostan, dpmdv e cel mai comod pentru mine de jucat pe o consola, decat sa o iau razna cu componente pc, upgrade mereu, fatal error de la windows si asa mai departe. Eu ador ideea de consola, iar la cum arata acum jocurile next gen, nici nu mai discutam. Plus ca nu mai stiu sa ma joc pe tastatura.

 

singura chestie e ca intr-adevar sunt scumpe jocurile pt noi consolistii, pe pc se pirateaza la greu si n-ai treaba, sau le iei la cativa euro de pe steam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu pe PC ma joc cu o maneta Saitek identica cu aia de Xbox, cu care m-am obisnuit. Doar WOT mai joc cu mouse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

LOL, a mai fost banat pt ca s-a suparat ca a fost pus in topicul de gramatica (consolegames.ro)

 

"Concluzia mea, niste copii cu bacu proaspat luat ii pun la panou asta aiuristic pe niste oameni de care 1. habar nu au ce sunt si doi mult mai experimentati si mai capabili. Ma citeaza pe mine pe Donely etc. Pana vor avea copii astia realizarile mele sau ale lui Don in IT respectiv electronica mai trece. Faptul ca scri obosit sau grabit sau chiar nu iti pasa ca gresesti e una, faptul ca se face thread cu mizeriile astea e alta. Cel mai tampit thread. E de console sau e la dracu de limba romana. Ca m-am trezit dupa un chef cu echipa de top a reprezentantei IBM de driver development din Romania si mi se rupe ceva de greselile gramaticale, pot sa ma relaxez pe forumul asta si sa scriu fara stresul ca niste putoi cu mucii in gura ma posteaza la panoul pulii? "

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

mama ce afectat e şobolanu bai nene, nici nu mi imaginez cum se descurca Sony fara opinii din astea de garsoniera. De-te'n morții tei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

wlf la cat merge un cont bunicel de wot?ma gandesc sa l vand,oricum n am mai jucat de vreo 8 luni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ifics vrea locul lui Kip.

 

Simi, cum ar suna "Ifics e un salau"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Șalău e cineva lat în şale? Că atunci nu e ifx.

Share this post


Link to post
Share on other sites

se pare ca noul ps4 o sa aibe un boost de aprox 25%

 

 

GdQ5FcQ.jpg

 

 

 

According to the report, as of October all new PS4 games will ship with a “base†mode for the existing PS4, and a “NEO†mode leveraging the upgrades increased power to provide higher and more stable frame rates and “higher visual fidelity†at 1080p. Developers can opt to offer 4K support and other upgrades, but it’s not required; frame rate increases or improvements are the only thing Sony insists on for NEO mode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sincer m-am cam saturat de jocurile astea gen GTA, aceleasi misiuni in orice joc, fura masina cutare si ajungi in cutare loc in x minute, vesnicul bank job, asasineaza pe cutare, scapa de politie de un triliard de ori, urmareste juma de harta pe cineva apoi impusca pe toata lumea si asa mai departe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pt ca nu le-am jucat pe ps3

 

13087508_1014320785302452_36503816098854


ah da, cado' de la nevasta.. nu stiu de unde stia ca vreau sa iau colectia ,insa mi-a facut-o :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.