Jump to content
Sign in to follow this  
dy2

PS3, PS4, XBOX, PC

Recommended Posts

pai nici nu stiu daca s-a lansat :)  mie imi lasa impresia de MAx Payne jocul ala

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma, eu inca astept un Red Dead Redemption 2, iti dai seama ce miez ar fi ? bine si o continuare la Last Of Us.

 

Oricum, astea sunt jocurile mele preferate:

Red Dead Redemption si Last of Us pe locul 1,

 

pe locul 2 Far Cry 3 pentru Vaas, cel mai misto villain intr-un joc, ever gen

 

si Alien Isolation pe locul 3, fara egal pentru "faaaaniii" filmelor "Alien", alea adevarate din 80+, la un loc cu Dying Light, care pana la ora asta e cel mai smecher joc cu zombi.

 

La mentiuni, orice Batman Arkham, ca sunt fan Batman si ca e facut de DC Comics.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai sper ca nu e exclusiv xbox one, ca imi bag ....

 

arata absolut fenomenal, chiar nu mai aparea nimic cu ww.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu man , o sa fie early acces pe xbox  (adica 10 zile mai repede ,fata de data de lansare) prin programul lor cu nu stiu ce abonament, insa o sa fie :

PS4 , PS4 neo , Xbox One , PC :)

cred ca o sa fie misto campania avand in vedere perioada , insa MP-ul o sa fie epic.. transee , cai.. lopeti ,raniță.. zepelin.. WW1 , love !


a si inceput mistoul fata de COD :))

https://gfycat.com/WelltodoThornyDarwinsfox

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

parte forte a jocului o sa fie multiplayerul , caci de aici si-a castigat fanii , insa se pare ca asta o sa fie misto si pe partea de campanie

 

http://www.gamespot.com/articles/battlefield-1-campaign-details-teased-dev-says-div/1100-6439595/?ftag=GSS-05-10aaa0a

 

 

si ceva explicatii la trailer si da , uni au prea multa cultura mah..sau cate un Manole in ei :P


a si maine se lanseaza vedeta playstation

uncharted 4

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

m-am plictisit de division si m-am reapucat de BF4 

Share this post


Link to post
Share on other sites

au aparut casti VR pentru PS4, scumpute inca totusi, dar deja devine interesanta consola daca o sa aibe pret decent in ceva timp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai krebsule, deci am urmatoarea trilema.. eu am ps4-ul ala primul model, cum ai tu si deja am avut probleme cu el, acum vreau sa iau modelul nou, CUH-12XX cred ca CUH-1215A este ultimul, gen ala mat si mai bine pus la punct si mai performant.

 

Insa: tot urla astia ca apare PS4.5 ala, insa nu este o data sigura si nu vreau sa iau o teapa sa dau iar bani pe PS4 si la ceva timp sa ma trezesc ca puteam sa iau 4.5 la acelasi pret sau ma rog, putin mai mare.

 

acum.. la ce ar fi mai bun 4.5 ala, doar ca e compatibil cu VR ? ca asa nu ma intereseaza, ca nu sunt in primul rand cine stie ce jocuri VR si doi nu le suport, ma ia cu rau, eu nici 3D nu suport. Iar faza cu jocuri 4k, nu cred ca se va pune problema sa fie aia capabila.

 

plus ca, fiind primul model de 4.5, sigur va avea probleme cum a avut si PS4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e un zvon ca poate la inceputul anului care vine o sa scoata un fel de 4.5 cu suport mai bun pentru VR. Deocamdata e ceva gen doar radio sant..

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai krebsule, deci am urmatoarea trilema.. eu am ps4-ul ala primul model, cum ai tu si deja am avut probleme cu el, acum vreau sa iau modelul nou, CUH-12XX cred ca CUH-1215A este ultimul, gen ala mat si mai bine pus la punct si mai performant.

 

Insa: tot urla astia ca apare PS4.5 ala, insa nu este o data sigura si nu vreau sa iau o teapa sa dau iar bani pe PS4 si la ceva timp sa ma trezesc ca puteam sa iau 4.5 la acelasi pret sau ma rog, putin mai mare.

 

acum.. la ce ar fi mai bun 4.5 ala, doar ca e compatibil cu VR ? ca asa nu ma intereseaza, ca nu sunt in primul rand cine stie ce jocuri VR si doi nu le suport, ma ia cu rau, eu nici 3D nu suport. Iar faza cu jocuri 4k, nu cred ca se va pune problema sa fie aia capabila.

 

plus ca, fiind primul model de 4.5, sigur va avea probleme cum a avut si PS4.

ai rabdare pana dupa E3 , incepe pe 12 iunie si or sa fie si SONY si MIcrosoft invitati si cam atunci ar trebui sa sara cu noile console ca si anunt oficial 

 

eu zic sa astepti cred ca spre iarna o sa vina alea si e pacat sa nu-ti iei ultimul model ce o sa fie superior acestor console ,alea or sa aibe rezolutia minima 1080p si maxima 4k , in timp ce astea de acum au 480p minim si 1080p maxim , insa jocurile nativ cam toate sunt pe la 900p/30fps  in timp ce pe alea toate or sa fie 1080p / 60 fps garantat.

au aparut casti VR pentru PS4, scumpute inca totusi, dar deja devine interesanta consola daca o sa aibe pret decent in ceva timp.

n-a aparut nimic inca , spre iarna o sa apara si din cauza asta scot si o consola mai capabila.

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

ideea e sa nu faca o muiala din asta si jocurile facute ulterior lansarii 4.5, sa nu mearga pe ps4, atunci ma pis pe ei. daca vor merge pe ambele variante atunci e ok.

 

pe mine nu ma intereseaza VR si 4k gaming este complet exclus pe o consola de maxim 500 de euro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jocurile or sa fie pt ambele variante (discurile vechi or sa mearga si pe ps4 neo)  or sa fie aceleasi servere , aceeasi lista de prieteni , daca ai varianta noua atunci o sa-si faca update pt upscale 4k prin patchuri de pe store

 

cam cum e acum la iphone 6 si iphone 6s  , practic i6 seamana cu i6s  dar nu filmeaza 4k si nu are 3d touch 

eu unul i-am schimbat pasta termica la asta si astept consola noua , plange tv-ul dupa ea :P

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

e data deja la testeri, cei care fac review pe net etc.. si se si poate face preorder  , e 500 de usd, cu nu stiu ce jocuri byundle.. etc si livrare in octombrie. In europa doar casca va fi in jur de 400 de euro. 

 

https://www.playstation.com/en-us/explore/playstation-vr/

 

 merge si pe modelul actual de PS4 

Dar oricum daca zici ca nu te intereseaza VR... 

MA indoiesc ca o sa scoata ceva  4k PS4.5 foarte diferit ... doar suport ceva mai bun pentru VR, pentru VR va fi suficient sa duca 1080p la 120hz.. fata de ce poate acum. 

 

 

 

 

 

 

 


 

Edited by DOMI

Share this post


Link to post
Share on other sites

jocurile or sa fie pt ambele variante (discurile vechi or sa mearga si pe ps4 neo)  or sa fie aceleasi servere , aceeasi lista de prieteni , daca ai varianta noua atunci o sa-si faca update pt upscale 4k prin patchuri de pe store

 

cam cum e acum la iphone 6 si iphone 6s  , practic i6 seamana cu i6s  dar nu filmeaza 4k si nu are 3d touch 

 

eu unul i-am schimbat pasta termica la asta si astept consola noua , plange tv-ul dupa ea :P

 

degeaba iti plange tv-ul dupa 4k, intrucat nu vor exista jocuri in 4k pe PS 4.5 asta, este imposibil cu acel hardware, de fapt au si spus ca va fi 4k in sensul ca poti vedea filme in 4k. deci o laba trista.

 

in al doilea rand, cred ca e un cosmar pentru developeri, care acum trebuie sa faca jocuri pentru xbox one, ps4 si ps4.5, adica sa lucreze in jurul hardware-ului astora de la sony, modificat si mai mult, sa ia toate jocurile de ps4 pana in momentul asta si sa faca la fiecare in parte patch-uri, ca aceastea sa poata fi jucate pe ps4.5, la, "teoretic", o calitate mai buna, care de fapt e o mare ..., ca tot maxim output va fi 1080p. deci ce plm calitate mai buna ? inghesuie ei cumva mai multi pixeli in 1080p ? lol 

 

plus ca fac pariu ca va avea o mie de probleme, iar jocurile un milion de bug-uri din cauza ca developerii o sa faca spume la gura cu patchuri facute la repezeala.

 

si in final, mi se pare o nesimtire sa faci consola noua, la 2 ani de la lansarea ps4, adica asta care cumpara acum un ps4, e un fraier cumva, ca peste cateva luni apare ps 4.5, ce ... mea, incep si astia ca aia cu mobilele, gen cate un model pe an ? ... ma! macare telefonul mobil il iei anula la reducere mare, cu reinoire de contract, astia iti iau banii cu japca.

 

macar sa faca ceva gen buyback si platesti o diferenta, nu muismul asta.

parerea mea, este ca va fi un proiect abandonat sau cel putin nu se va cumpara asa cum spera astia.

sau mai rau, o sa apara jocuri jucabile numai pe ps4.5, si toti cu ps4 o s-o ia in gura dupa numai 2 ani si cateva jocuri jucate si jucabile pe ps4, iar pe ps4 o sa para doar cacaturi aruncate in scarba de developeri.

 

o nesmtire tinand cont ca ps3 a existat zece ani pe piata, de 10 ani de gaming fara restrictii si jocuri absolut memorabile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

stiu, ai dreptate, nu o sa ii muiasca pe aia de au cumaprat ps4 cu 1000 usd cand a aparut.. daca scot o sa scoata ceva strict legat de suport ceva mai bun pentru VR si sanatate. 

LA jocurile din urma nu sa faca nimic, dar propabil  ca ceva titluri lansate in viitor vor avea ceva suport VR ..cel putin asta au anuntat.. 

si mare repet casca aia vr merge si va merge cu orice PS4, diferenta va fi ca pe un nou model putin modificat de PS4 va merge ceva mai bine.. 

dar  vom vedea.destul de curand ce si cum.. 

Edited by DOMI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pole, de ce ai pus virgula aia între părerea mea și este?

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu unul i-am schimbat pasta termica la asta si astept consola noua , plange tv-ul dupa ea :P

De ce i-ai schimbat pasta termica? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ii rămăsese de pe vremea când avea 686.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pune pasta termica si pe calorifer

Si caloriferul parca are si el consola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pole, de ce ai pus virgula aia între părerea mea și este?

pai era singura tasta dintre "M" si "."

Share this post


Link to post
Share on other sites

degeaba iti plange tv-ul dupa 4k, intrucat nu vor exista jocuri in 4k pe PS 4.5 asta, este imposibil cu acel hardware, de fapt au si spus ca va fi 4k in sensul ca poti vedea filme in 4k. deci o laba trista.

 

 

 

Acum ai upscale la fullhd , atunci o sa fie uscale la 4k ... in cazul meu = win

 

in al doilea rand, cred ca e un cosmar pentru developeri, care acum trebuie sa faca jocuri pentru xbox one, ps4 si ps4.5, 

nu e cosmar deloc si sincer ma doare la bascheti de ei , la cat costa jocurile astea neterminate vandute cu milioanele.. fix de ei ma doare saracii

 

e foarte simplu la ei , ps4 base = low quality , ps4 neo = mediu/high.. arhitectura este aceeasi.. de PC (arhicunoscuta)..

 

plus ca fac pariu ca va avea o mie de probleme, iar jocurile un milion de bug-uri din cauza ca developerii o sa faca spume la gura cu patchuri facute la repezeala.

 

 

asta avem si acum.

 

macar sa faca ceva gen buyback si platesti o diferenta, nu muismul asta.

asta ar fi o chestie buna, existenta deja pe afara de ceva timp.. cand a iesit ps4 iti duceai ps3 si iti facea reducere la ps4.

 

parerea mea, este ca va fi un proiect abandonat sau cel putin nu se va cumpara asa cum spera astia.

 

treaba este foarte simpla, AMD scoate polaris , tehnologie noua care o sa coste cat asta de acum , practic pe SONY si MS nu-i costa nimic sa scoata noile console mai bune cu noua tehnologie , in schimb daca ar ramane pe vechea configuratie ar trebui sa blocheze alora de la FOXcon linia de productie cu ceva ce nu se va mai produce...si ar costa mai mult, deci e win - win la ei

 

altfel nu obliga nimeni pe nimeni sa cumpere noul ps4 :) ca si la iphoanele anuale..

 

o nesmtire tinand cont ca ps3 a existat zece ani pe piata, de 10 ani de gaming fara restrictii si jocuri absolut memorabile.

nu este nesimtire, astea-s timpurile , te poti juca pe ps4 de baza toate jocurile noi ce or sa tot apara pana o sa iasa ps5

 

 la cum arata lucrurile se pare ca urmatorul ps5 o sa fie o consola "slaba" ce se va conecta la niste servere de unde joci prin stream (practic inchiriezi jocul ,nu-l mai deti ca si acum = mai multi bani pt ei ), iar acea consola o sa te tina atata timp cat o sa tina tehnologia asta, insa sigur or sa scoata ei imbunatatiri si in cazul asta.

 

LA jocurile din urma nu sa faca nimic,  

doar daca producatorul doreste sa zicem ca la bf4 sa-i aduc un patch ce face upscale la 4k din fullhd(upscalat) este liber sa o faca, in schimb cele noi toate or sa vina cu patch aferent.

De ce i-ai schimbat pasta termica? :unsure:

pt ca pasta termica pusa de ei este de slaba calitate , aplicata prost si se intareste dupa 1-2 ani astfel incat vajaie foarte tare consola chiar si in meniu.

 

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krebs primar !  ^_^


totusi, una e upscale de la 980p la 1080p, alta e upscale de la 1080p la 4k, adica de 4 ori 1080p, s-ar putea sa se vada naspa.

 

oricum, acum cam toate jocurile is la 1080p si 60fps.

 

ma rog, eu nu am tv 4k, asa ca nu conteaza pt mine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.