Jump to content
Sign in to follow this  
dy2

PS3, PS4, XBOX, PC

Recommended Posts

Daca nu se vede naspa un 900p upscalat la 1080p pe un tv 4K(uscalat de tv) ,cu siguranta un 1080p upscalat la 4K nu o sa se vada nasol

Share this post


Link to post
Share on other sites

oricum, acum cam toate jocurile is la 1080p si 60fps.

 

 

in cazul ps4 cam toate sunt la 900p si cu greu la 60fps ,insa mare majoritate sunt 900/1080p la 30fps cica pt cinematic experience :)) iar la xbox one cam toate sunt la 720p

 

treaba nu e de rezolutie , e de detalii ,o sa vezi diferenta de detalii cam cum a fost trecerea de la ps3 la ps4 .

Krebs primar !  ^_^

LOL, DA , DA !!!

 

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

n-are cum sa fie aceeasi diferenta ca de la ps3 la ps4, ca nu e acelasi salt de generatii, ps3 a fost lansat acum 10 ani, ps4 acum 2 ani, ps4.5 lanseaza probabil in octombrie, n-are cum sa fie aceeasi diferenta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bag ...-n ea de viata, n-am de ales, tre sa imi iau alt ps4 ca asta a murit de tot se pare si n-am cum sa stau nejucat pana la anu cand o sa apara la noi ps 4.5...

 

sper sa faca o treaba gen buyback, asa incat daca o iau pe asta acum, sa am posibilitatea sa o returnez cand apare ala nou si sa platesc doar o diferenta, altfel sa ma suga de sub ....

 

asa ar fi corect si asa am inteles ca se procedeaza in multe alte tari, insa mereu noi tre sa fim inapoiati.

 

de exemplu playstation now nu este disponibil in romania inca, tot mizerie din aia cu cont de uk tre sa faci si chiar era interesant.

 

ca sa nu mai zic ca eram la jumatate din Uncharted 4 si acum pulaaaaa !!!!

 

cum dracu fac cu salvarile ? ca nu stiu daca am activat aia din cloud...

Share this post


Link to post
Share on other sites

scoti hardul din aia veche si il bagi in aia noua si cred ca ar trebui sa fie ok, altfel foloseste mereu backup la salvari cand incepi un joc nou si ai terminat de jucat in ziua aia te duci la salvari si urci in cloud salvarea de la jocul pe care te-ai jucat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai da, insa o sa imi iau PS4 Ultimate, aia cu HDD de 1TB, acum am cu 500Gb. insa cred ca pot face cum spui tu, fac swap de hdd, apoi urc in cloud toate salvarile si apoi il pun la loc pe ala de 1TB. ar trebui sa mearga.

 

mama si ce imi placea uncharted, ai vazut cum poa sa arate frate ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am apucat sa joc , astept noua consola , la asta e pe 30 fps si cand faci stanga dreapta se vede blurat.

 

Sigur baga patch pt noua consola:)

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol :))

uite pole, poate asta sa fie un fel de diferenta pe noua consola :))
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noutati de la E3 , conferinta SONY

 

only on PS4








a da , si XBOX one vine cu o consola noua deja ce stie 4k la filme si are sursa integrata + e mai subtire, XBOX one S (insa cica nu-i aia cea mai fortoasa, aia o sa se numeasca Scorpio)

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

am vazut e3-ul, ma rog, partea cu sony si nu au zis nimic de Playstation 4k, sau am ratat eu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

n-au zis man nimic ca s-au panicat cand au vazut Xbox Scorpio :))

ps4k o sa aibe la procesor grafic 4.2 teraflop (din zvonuri) , iar scorpio de pe xbox o sa aibe 6 + 8 core la procesor  :)) deci , le-a dat cu fail in ograda SONY si nu s-au mai aruncat cu anunturi oficiale, pt ca pana acum xbox era 720p si ps4 900p :) era cumva un misto la fiecare joc

acum insa, suna bine de tot scorpio , singura problema este ca cele mai misto joace sunt pe ps4..iar cele de pe xbox sunt si pe pc..


misto si controllerul asta , Gear of War

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

ai de plm, ce jocuri au prezentat la e3 ai nostri... bagi ..., eu clar o sa iau Days Gone si God of war

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca tot veni vorba de jocuri, ma dusesem glont sa-mi cumpar oculus rift. m-am intors cu 3 vene umflate.

 

e 60 de bete. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti trebuie si PC pe masura.


ai de plm, ce jocuri au prezentat la e3 ai nostri... bagi ..., eu clar o sa iau Days Gone si God of war

 

 

Au fost postate mai sus :)


treaba aia cu valul de zombalai e cam trasa de par, adica sunt multi nu zic nu , dar par cumva inofensivi si cam fara sens , macar seamana cu war Z :D

https://www.youtube.com/watch?v=ZpJoMuuE3Eg

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, la war z m-am gandit si eu instant.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai prea multe jocuri misto, eu nu mai astept pana apare neo ala, care poate nici nu apare, imi iau alt ps4 si aia e...

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca iti iei din seria cuh 1200+ e oricum mai buna decat prima varianta pe care ai avut-o 

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai da, am intrebat la altex, nici nu mai au seria veche, toate sunt varinate cuh-12xx+

Share this post


Link to post
Share on other sites

azi tre sa ajunga consola, n-am rabdare cu neo asta. sunt foarte curios daca sunt si alte diferente, de performanta gen, unii asa zice

 

acu tre sa recuperez la joace :D

 

ah, vezi ca e posibil sa le putem da buyback pe asta si in romania cand apare Neo si dam doar diferenta, asa mi-a zis un guster care pare cunoscator.

 

 

ar fi bine sa fie asa, bine, doar daca e cumparata de le retaileri si detii factura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gata bre, back in business, CUH-1216A

 

bai, nu mai stiu, RGB trebuia lasat pe Full ? sau e doar pentru monitoare. eu am led-ul ala smart 3d de la lg de 139, ar trebui sa fie full rgb cred.

 

is pe setari acum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.