Jump to content
Sign in to follow this  
dy2

PS3, PS4, XBOX, PC

Recommended Posts

Mengele ..not my territory.. eu sunt cu conservele, pc-urile si accesoriile lor sunt straine pt mine de ceva timp deja

apropo, au facut astia de la Digital Foundry teste cu un pc ce se apropie de performantele ps4 PRO in materie de jocuri si le-a dat pe componente o suma de 1900+ euro.. daca compari cu 400 euro consola..hmm.. not bad ! 

pole , daca dy2 poate.. nu stiu , cred ca se descurca si verssatu dupa un timp, insa da, la inceput o sa fie tare greu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am încercat sa joc la frate-mio ceva joc cu star Wars, battlefield parca. Nici nu am reușit sa ocolesc o movilă de pământ, nu imi puteam coordona mișcarile pe controller. Sunt jocuri cu mașini si motociclete? Cel mai mult ma atrage ideea de sunet-bubuiala si de imagini hi-res. Adica io as prefera un personaj care doar sa meargă prin lume si sa nu trebuiască sa fie împușcături, cuțite, draci, monștri...

Share this post


Link to post
Share on other sites

atunci pierzi toata distractia :P

se pare ca deja l-au desfacut si p-asta



misto ca au adaugat si ei cupru pe racitorul de pe procesor , misto ca acum scoti doar capacul de sus si cureti tot praful de pe ventilator , nu mai desfaci toata consola pt asta

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai Kerbs, in sfarsit Gear Score 183, imediat ajung la 229, solo bolo, o ard rupere la DPS pe high end cu LVOA-C (pt primary e fav meu de mult, insa modificat asa cum imi place) si M1A mega modat si asta, deja mi-au picat si cateva seturi Sentry, Predator si urmaresc un Alpha Bridge cu Striker, dar nu ma agit acum, pentru 229 ma intereseaza. E dificil insa de balansat toate skill-urile de pe gear si mod-uri, gen eu caut cu precadere sa am elite damage si named enemies damage, insa nu prea imi pica ce vreau si n-am chef sa cheltui pheonix credits ca sa re-roll cacaturi la recalibrare, ii pastrez pentru GS maxim.

 

Treaba e ca s-a anuntat un alt patch 1.5 care adauga inca un World Tier, 5 si Gear Score creste la 256, deci mai e de lucrat.

 

Ah si DLC-ul ala Survival suna interesant.

 

ah si vezi ca la patch-ul asta 1.5, tu care joci PVP o sa te cam enervezi, ca te obliga sa alegi intre Armor si Enemy Armor Damage, cand iti alegi  atributele pe echipament, ceva de genul asta cam aiurea. Se scandalizeaza baietii pe pts-ul ala de test de la Massive. Urmaresc pe Reddit scandalul.

 

acu o sa apara noobs astia care o sa zica ca n-au inteles nimic :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da pole, sper sa se mai revitalizeze jocul dupa expansionul ala..pt ca acum e mort, acum Bf1 e pe val, in plus a iesit mafia 3, tomb raider, dishonored 2, watch dogs2 .. prea multa marfa :)

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

m-am gandit sa vand primul ps4 l-am pus pe olx cu 500ron si intr-o ora deja l-am dat.. nu ma gandeam ca o sa fie bataie

14980682_1170576889676840_69420597054832

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiu unde doreai sa bati dar am zis sa fiu delicat.

 

Dar daca tie iti place sa mananci materie ca sanitarii, fie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krebs, in sfarsit Gear score maxim, 229 o ard alpha bridge si striker set cu high end prototoype stamina mod si high end prototype firearms, am cam toate seturile aproape complete, ma bucur ca in 1.5 mai adauga un world tier si maresc GS la 256, ca deja e prea usor, am aproape 400.000 DPS in functie de ce gear-uri/arme am pe mine si tot pe acolo la Toughness, cam rup ca sa zic asa :D nush cum dracu am reusit solo... ah si acum ca nu ma mai intereseaza arme sau gear, ca am tot ce mi-am dorit, farmez in draci toti bossi de pe harta si vand numai high end-uri 229, am vreo 5 milioane de credite :) mai adun pana iese patch-ul nou, pt ca vor fi si arme noi si tre bani. E funny, ca am harta ai cu toti bossi din LZ si in vreo 15-20 de minute i-am lichidat pe toti 14, incep mereu cu bullet king si apoi o iau roata. as putea sa fac asta de mai multe ori pe zi, ca fac respawn o data la 4 ore.

 

Agent, out!

 

uite, daca vrei sa farmezi si nu o ai, e f utila

post-5-0-56757200-1479143576_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mircea, n-ai fost convingator ca vrei sa fi gamer de conserva :P

 

Bre pole , daca faceai treaba cu farmatul pe vremea corespunzatoare.. nu prea gaseai bosi pe harta si nu prea reuseai de unul singur , pt ca te bateai cu alti playeri , acum sunt serverele goale .

 

ti-am mai zis , insa da este o realizare si ca ai avut rabdare asa si ca te-ai descurcat singur, jocul a fost bun dar atunci si sa-l joci in gasca, sa te bati cu alte gasti pe bosi si pe urma pe loot sau la extractii , sa iti pice un item bun la bosi si sa ti-l fure altii pt ca te-au facut pe harta , marog :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mircea, n-ai fost convingator ca vrei sa fi gamer de conserva :P

Povestea vieții mele... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai nu cred ca o sa-ti placa, e super repetitiv am inteles. de asta nici nu l-am luat inca, are si review-uri cam proaste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jocul a fost criticat din cauza graficii , insa pe pro arata mult mai bine , in acelasi timp a fost laudat pt firul narativ , personaje , voice acting , story.. mi-au placut mafia 1 si 2 , n-aveam cum sa ratez mafia 3 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.