Jump to content
Sign in to follow this  
dy2

PS3, PS4, XBOX, PC

Recommended Posts

ps3 scoate maxim 1080p, faci oarece confuzii puiule.

este drept ca sunt putine jocuri pe ps3 ce ruleaza pe 1080p, dar sunt.

apoi poti folosi ps3 pentru a viziona un film blu-ray la 1080p, nicidecum la 720p scalat.

mergi la cineva cu diagonala mare la tv si testeaza un joc 1080p, o sa iti schimbi parerea.

Cred ca si pole are un joc in 1080p, nu cred ca se vede naspa pe tv-ul lui.

 

Probabil ai jucat mult timp pe monitor de pc sau tv mic si de acolo concluzia ta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PS4 ruleaza in 1080p oricum, mai mult, exista cateva jocuri pt PS3 care ruleaza in 1080p (nu upscale), respectiv: Crysys 3, AC4 si inca cateva. Scrie si pe carcasa. Insa trebuie la PS3 sa selectezi la video settings output 1080p nu Automatic, pe Auto, forteaza sa ruleze in 720p.

 

Insa da, majoritatea jocurilor de PS3 sunt in 720p.

 

probat de mine cele de mai sus, am dreptate 100%.

 

Nu mai conteaza de fapt, acum avem PS4, grafica e senzationala pe next gen, n-ai ce comenta.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

n-am nevoie sa testez nimic dy, am ales ps4 pt ca xbox one nu duce aceeasi rezolutie nativa si pt ca au ceva exclusivitati mai pe gustul meu, desi "suspinez" putin dupa storyline-ul Ryse : son of rome (x1)..

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

plm, inca nu ma atrage, desi mi-ar placea sa testez pe diagonala mare si un ps4 :)

Puiule, o sa ne dai dreptate dupa ce testezi o diagonala mare, altfel vezi jocul.

 

ps. Similea inca oscileaza, nu stie ce sa ia 3 sau 4... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dap. Prin ameţit inţeleg leşin, a fost unul din momentele epice, cum zice Pole.

 

Nu mai zic cat m-a durut capul.

 

 

Poate de asta, desi joc DOTA pana mi se umfla ochii, tot timpul am fugit de jocurile astea la care dinamica imaginii este foarte mare.

Amuzant e ca pentru mine, care de mai bine de 15 ani habar n-am ce performante au atins procesoarele sau placile video de acum, sa vad filmul ala pus de Puiu mai sus e ca si cum am iesit din... criogenare.

 

Grafica de acum e.... oau.

 

 

Exista, de exemplu, ochelari (?) si jocuri de astea 3d? Au aparut deja?

Dyule, eu n-o sa-mi iau prea curand asa ceva. Vreau la soare, in natura

Si-asa is leneÅŸ. Dezastru ar fi pentru mine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Simileo, da-ti seama cum ar veni o faza gen.

Pe mal, seara, undita aruncata dupa peste, cearceaful intins pe 2 bete, un ps3 si un proiector pus pe masina...

Dezastru ar fi pentru tine :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da Simi, exista 3d, am jucat Crisys 3 la Playstation in 3D si 1080p... sincer e prea mult pt mine, mi s-a facut rau dupa vreo 15 minute si m-a luat cu atac de panica.

 

probabil te obisnuiesti pana la urma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Simi' vezi ca in filmultetul ala apare o drona, este controlata de un nene cu o tableta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa inceapa jocurile aÅŸadar sorcerer ha ha ha

Despre ce jocuri e vorba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rarese te-as face un online :) recunoaste ca te antrenezi pe ascuns

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

te am in pending puiule, sa nu dai vina pe uiscan :)

baga acolo o bifa


Lol, eram sigur ca nu termini iute killzone, esti doar la 1%, rusinica :)

 

Oricum nu avem jocuri comune, ma uitam acum in lista la tine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai ce dracu de jocuri comune :)) am un joc si doua gratis..de pe ps plus.. 

si da , am somat la campanie.. am tot adaugat "prieteni" de forum CG in lista ca sa ne bagam la "grup" pe killzone 

 

habar-n-am ce sa-mi iau sa fie misto acum..astept witcher 3 , mor dupa el, in rest tot 360 ramane baza :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=rT3Vr4bP9Jc

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si totusi bre puiule, pariu ca similea ma ginea in multimea aia de ID-uri din lista ta, lol :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bai Krebs, ce plm mai jucam la PS4 ? ca muistii astia mai lanseaza jocuri abia prin iunie, noiembrie etc.. adica plm eu mor dupa The Division si Watch Dogs, nu mai am rabdare.

 

Witcher mi se pare ca il poti cumpara direct din PS Store.

 

auzi, inca nu mi-am platit contul de PS Plus, e ceva de descarcat bun de acolo ? adica sa platesc aia 50+ de Lire sau mai bine nu ?

 

Ah si ce mai stii de Gaikai ? ca era vorba de un cloud ceva, sa putem juca colectiia de jocuri pt PS3 din Gaikai pe PS4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu s-a lansat nici Witcher 3 :)

gaikai o sug , ca vor sa faca astia ceva gen playnow de te poti juca chiar si de pe tv (smart) cam orice (nou - vechi)

 

http://blog.us.playstation.com/2014/01/08/hands-on-playstation-now-game-streaming/

eu deocamdata omor KZ pe ps4 ,plus ca ma asteapta ceva jocuri pe 360..

ps plus te ajuta in primul rand sa joci online pe ps4, in al doilea rand sunt cateva jocuri moca pe luna

in februarie o sa fie asta

 

http://www.playstationlifestyle.net/2014/01/13/the-ps4-playstation-plus-free-game-in-february-2014-is-confirmed-as-outlast/

 

acum ar fi misto de jucat nfs Rivals online :D

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

e continuarea de la Outlast ?

 

bai, zi-mi de ce nu pot plati contul de PS+ din wallet !, adica am bani in wallet, insa cand dau purchase la PS+, Subscribe ala, ma arunca in meniu n acre sa bag credit card details sis tii prea bine ca nu pueam, ca avem conturi de UK...

 

tu cum ai platit abonamentul la PS+ ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e continuarea, e Outlast, eu nu l-am jucat,deci pica bine :D

 

Eu am luat de la altex card ps plus si am dat reedem in meniu la ps store cu codul de pe cardul cumparat .

 

pe viitor o sa iau prin paypal , de exemplu de aici :

 

http://www.amazon.co.uk/Sony-PlayStation-Plus-365-Subscription/dp/B0095T9MGA/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1391183553&sr=8-1&keywords=1+year+membership+ps4

http://www.pcgamesupply.com/buy/1-Year-PlayStation-Plus-Membership-Prepaid-Card-UK/

iti vine mail cu codul pe care mai apoi il bagi la reedem.

daca ai cont de uk trebuie sa iei ps plus de uk , daca ai de usa de usa..ma rog , vorba aia, sti ce zic :)))

 

bine poti sa iti pui mai multe conturi , insa conteaza cum setezi consola ca main account (in general ps plusul este acolo pt mp)

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Când credeți ca sunteți suficient de pregătiți pentru a o lua pe coaja la NFS rivals online, dați-mi un PM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

adica ce vrei sa zici, cacrebs e inca un ou?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rarese da aici id psn si ne vedem pe harta in Rivals cu ps4

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.