Jump to content
Sign in to follow this  
dy2

PS3, PS4, XBOX, PC

Recommended Posts

pot sa-nteleg ideea.

 

presupun ca pentru un gamer are sens. o ora pe zi, doua, nu jelesti ca ai lasat acasa consola.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

E hai. N-ai cum sa spui ca iti iei consola, ca sa faci modificarea aia. 

 

E cam asa:

 

1385079_806470162708119_4531710460746360

Edited by Scufi
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu nu. da' poate-s unii care nu pot fara.

 

banii lor, ce ma doare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

oricum ... mea, daca iti iei un xperia z3 poti juca remote jocurile de pe playstaion 4, daca esti atat de fucked up incat nu poti sta fara sa joci cateva ore.

 

oricum nu mai intelegi nimic din jocul ala, indiferent ca il joci pe un pisat de ecran de 13 inchi, sau ca il joci pe 5,5 inchi, zero satisfactie.


http://gizmodo.com/sony-xperia-z3-will-let-you-remote-play-ps4-games-1630036758 

 

885181570236282768.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

de cateva ore nu poate fi vorba, nu la vreun om normal. da' sa pleci cum a zis WLF, doua saptamani, se cam schimba problema.

 

mai mergeam la pescuit undeva unde n-aveam semnal si mereu puneam mana pe tel. ar fi fost ok o forumeala sau citit ceva, da' de unde?

 

iti vine sa turbezi? iti vine. cat naiba sa te uiti la varful unditei? asa o fi si cu jocurile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai repede ma enervez sa n-am acces la forum decat la PS4 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pot sa-nteleg ideea.

 

presupun ca pentru un gamer are sens. o ora pe zi, doua, nu jelesti ca ai lasat acasa consola.

 

 

cam asta e ideea , bine si cu urme de mate fine :)

 

on topic, luat trofeul de legenda de la driveclub insa astia tot nu rezolva partea online...

 

jocul arata intr-un mare fel pe un tv mare, grafica si traseel sunt superbe (youtube sunt comprimate clipurile si-si mai pierde din calitate )

 

am luat trofeul de la cursele astea (ultimu' nivel)

 

 

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

in sfarsit, mi-a venit jocul :D

 

 

post-5-0-28404800-1413623526_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

deocamdata joc de o ora si stau intr-o tensiune permanenta, inca n-am dat de alien, insa e stresant rau jocul, ca si atmosfera and shit. imi place :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca-ti place tensiunea sa-ti iei 

 

 

 

are note foarte bune, eu l-am luat pe 360 (moca)  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

am vrut sa-l iau ,dar acum am treaba cu Alien, deci sunt stors complet de vlaga, cred ca am 3+ ore deja in joc, trebuie sa iau o pauza ca mor de stres. sunt si nedormit de ieri.

 

e foarte realista treaba, de fapt parca esti acolo, cred ca am tensiune 18 cu 10 si puls 200, cel putin cand a aparut alienu m-am cacat pe mine

 

http://www.youtube.com/watch?v=FYrcMbvUZdQ

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ah, Krebsu', mi-am cumparat de pe store la super pret, un DLC pentru Assasin Creed: Freedom City.

 

l-ai jucat ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

in sfarsit, mi-a venit jocul :D

Pfff, pai asta e vechi de când lumea!

Share this post


Link to post
Share on other sites

o chestie foarte tare la Alien Isolation, poti juca folosind Noise mode ON si Head Tilt sau ceva de genul asta ON.

 

asta este si mai tare ca daca faci tu zgomot in camera in timp ce joci, jocul foloseste microfonul controlerului sau camerei ceva la modul asta si poti fi auzit de catre alien sau alti inamici, ceea ce inseamna ca trebuie sa fii atent si la ce zgomote scoti cand respiri etc in timp ce joci, chestii din astea.

 

la fel, camera de la PS4 iti detecteaza miscarile, si daca vrei sa te utit dupa colt, chestie pe care o faci frecvent in jocul asta, pur si simplu misti capul ca si cum... te-ai uita dupa colt, gen super real.

 

ce este frustrant e ca alienu' nu are un pattern prestabilit in joc, ci are un fel de liber arbitru, adica ia decizii singur cum ar veni, daca pleaca, nu inseamna ca nu se va intoarce in 3 secunde din nou, orice miscre suspecta il face sa fie mult mai atent la ce se intampla si focalizeaza pe tine imediat.. chiar daca te ascunzi in dulap sau undeva, daca te misti pe acolo sau respiri galagios etc, imediat te repereaza.

 

practic au recreat perfect super predatorul alien, un killing machine cu super simturi, este extraordinar de real jocul.

 

citeam pe forumuri ca unu joaca cu Oculus Rift, plm, a spus ca a renuntat pentru ca era mult prea reala toata experienta, too much.

 

deci pentru fanii Alien, recomand 100% jocul asta, insa nu e pentru slabi de inger si cardiaci :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti mai trebuie un proiector ca al Similei, ca sa fie treaba treaba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imi ajunge 140 diagonala deocamdata.

 

dar un Oculus mi-as lua in secunda asta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oculus?

 

 

oricum ce o sa iasa pe ps4 este mult mai stilat si se va numi virtual reality

 

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca te joci simulatoare de avioane, si le controlezi cu capul, o sa ajungi cu fracturi de gat la solicitari mai mari. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti trebuie banda sanatoasa, pentru astfel de lucruri. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.