Jump to content
Sign in to follow this  
dy2

PS3, PS4, XBOX, PC

Recommended Posts

si eu am pus frana la Call of Duty, nu de alta dar il terminam si apoi imi parea rau, sa mai am si maine ce juca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

am terminat Call of Duty :( ar mai fi mers cateva ore de gameplay, a fost foarte fain.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pe 11 se lanseaza , adica maine

 

am deja cativa in lista ce-l joaca de ieri 

 

daca vrei ne vedem sa facem schimbu'  , tot numarul ala de telefon il ai , cu 328 in coada ?!

 


la unity am precomanda cu 215ron la altex, sper sa onoreze astia comanda caci mai se trag pe cur uneori..

 

1zf5uhj.jpg


astia de le iau mult mai repede au cunostinte prin Germania /Austria si acolo exista magazine online de pe care poti comanda inainte de data de lansare, iar daca ai conectii pe acolo ti le trimit in tara si aia e

Share this post


Link to post
Share on other sites

pe 13 e lansarea la Unity , a schimbat altexu' data de lansare..

 

ok , te sun , de ce dracu' ai lasat numarul public ?! =))

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am numarul de atunci de cand ti-ai luat alea de KA

 

Oricum suni si te prezinti. Ca asa se cuvine. Nu sta nimeni sa ghiceasca numere. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma stiu bre cu puiu. Il astept acu la tineretului sau ce parc e asta, sa facem schimb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e misto 

 

 

daca ti s-a parut misto IV , asta e chiar tare , insa s-a scos decat pe vechea generatie PS3 , Xbox 360

 

eu am consola modata ,asa ca a venit moca :pirate:

Share this post


Link to post
Share on other sites

acu ma tin de Mordor, m-a prins... vai dar ce m-am enervat ca m-a mierlit un fraier, din neatentie, a sunat telefonul si am cresut ca am pus pauza dar nu pusesem si m-a tocat.

 

deci am luat-o personal, pe ala o sa-l caut si mai intai o sa-l umilesc, apoi o sa-l macelaresc de fata cu toti orcii lui, sa se stie cine-i sef in Mordor in ... mea  :angry:

 

in schimb am omorat eu vreo 4 sau 5 capetenii din alea de apar cu cap de mort, insa am nevoie sa imi deblochez abilitatile ca se-mpute treaba.

 

cum ziceai sa fac ca sa deblochez mai repede abilitatile ? ca rune din alea primesc doar daca omor capitani din aia am observat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai prin XP si misiuni secundare, insa trebuie sa faci si principale ca sa-ti deblocheze din puteri (in prima faza ar fi bine sa deblochezi toate turnurile de pe harta , ca sa poti sa-ti dai respon mai usor)

 

o sa fie misto cand o sa poti sa ii "posedezi" , practic le trimiti amenintari capeteniilor sau comandantilor prin orci :))) e amuzant

 

vezi ca la cei mai mari bosi este bine sa le vezi slabiciunile ca sa-i bati mai usor la inceput, uni se tem de foc , altii de niste animale pe care o sa le calaresti(caragor) mai tarziu :)  jocul e tare , ti-am zis , eu am jucat 50 de ore 

 

acum esti abia pe prima harta , mai este una mai misto

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

prima chestie pe care am facut-o am activat toate turnurile alea unde dai in nicovala, ca sa vad toata harta cu toate zonele unde sunt acum, sa vad exact ce si cum.

 

acum o sa incep tactic cu side missions ca sa castig abilitati an shit, plus mai fac cate un scandal ca sa omor tabare de orci din aia, pentru XP. daca esti atent la counter attack, practic poti sa te lupti vesnic si nu patesti nimic, chiar daca sunt multi orci.

 

da, am vazut ca le intri in minte si iei informatii despre capetenii, incusiv care le sunt slabiciunile, am facut deja, eu ii momoram direct, fara sa-i interoghez, apoi m-am prin ca aia care apar cu verde, au informatii si trebui interogati, apoi le dau kill :D

 

e tare :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

cand o sa-ti deblochezi shadow strike si alte abilitati o sa te cam joci cu ei :)

 

 

apropo , cand iti straluceste sabia(dupa 4-5 lovituri consecutive) o sa poti sa faci un fel de fatalitati (Depinde ce ai deblocat) prin combinatii X+0 , Triunghi+0 o sa vezi tu la timpul potrivit.

 

vezi ca daca iti pui rune pe cutit de Teribilitate si omori pe furis un orc intr-un grup fug toti de frica :))) conteaza mult si ce rune o sa-ti pui pe arme(unele iti dau viata per kil , altele le poti transforma in XP daca nu le folosesti si le gasesti pe la bosi in general)

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

cred ca-mi anulez precomanda la Unity...se vaita multi de joc cum ca are prea multe buguri ,inclusiv Ubisoft oficial..ce dracu mah..

 

 

We recognize that there are intermittent issues for gamers playing Assassin’s Creed Unity accessing Initiates and some Uplay services. We’re actively working to solve these issues. Gamers can be reassured that no progress data associated with these services will be lost. Gameplay in all platforms and Uplay login for PC is not impacted. We apologize for any inconvenience.

 

https://i.chzbgr.com/maxW500/8374645248/hA1A989CB


"ubisoft announced last month that the development team had "dedicated much of the past few months to optimizing Unity to reach 900p with a consistent 30 frames per second."

 


pe ps4 era vorba ca-l scot in 1080p si 60fps, au taiat si l-au setat la 900p si 30fps , insa ruleaza mai prost decat pe Xone :(

 

L.E. am anulat precomanda...imi spunea un prieten ca a jucat doua misiuni si acum sta de 3-4 ore sa se incarce restul jocului..

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah da ? Deci era sa il iau azi de la ala de pe olx cu 240 de lei. Poate rezolva cu update nu ?

Legat de framerate, ochiul uman "vede" cu 24fps, deci 30 sau 60 este irelevant, nu percepi diferenta oricum.
Oricum, cred ca iti trebuie un monstru de PC ca sa rulezi jocul asta la cate texturi are de incarcat si cum arata. Pacat ca avem probleme cu jocul pe PS4, dar eu cred ca se rezolva cu update.

 

 

edited

Share this post


Link to post
Share on other sites

pardon, am vrut sa scriu 30 sau 60.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa il iau si eu dar nu acum. Mai astept sa-l poliseze si am si AC rogue neinceput, asa sunt astia lanseaza jocurile si astea ruleaza perfect in 2 luni

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

desi le-am dat mail celor de la altex sa-mi anuleze comanda , se pare ca maine imi vine nemo la usa cu AC unity

Share this post


Link to post
Share on other sites

krebs, zi-mi te rog cum plm sa fac sa imi imbunatatesc sabia pulii, ca ma dispera, am omorat la capitani de m-am saturat, insa iau rune de cacat si in afara de asta nu am decat 5 locuri pt rune, pe sabie.

 

tu vindeai runele alea de nivel inferior, gen 4,5 etc ? eu mi-a pus numai runele lvl 15+ pe sabie, arc etc si pe alea mici le vand.

 

insa vreau sa fac cumva sa devin mai puternic mai repede ca innebunesc.

 

adica plm, ma duc la o bataie cu un capitan si nu stiu cum cacat, in timpul luptei mai apar 2 capitani care se iau de mine si apoi inca vreo 20 de orci, toti pe mine de nici n-am timp sa fug in cacat. chiar mai devreme m-am dus peste un warchief, au aparut inca 3, 3 frate capitani din aia si minim 30 de orci, practic am pierdut misiunea, desi misiunea era simpla, sa omor un warchief, insa au venit toti peste mine. mor de nervi, am dat cu controlleru de perete.

 

am facut misiuni din alea cu rosu, power struggle, vendetta si etc, dar nu imi dau seama la ce imi foloseste ca primesc apoi +40 power si asa mai departe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

trebuie sa mai joci si misiuni principale ca sa mai deblochezi abilitati (care se deblocheaza doar prin misiuni principale/ campanie) 

 

ai ajuns la misiunile alea unde otravesti vinurile la petreceri ?! :)

 

trebuie sa avansezi si prin campanie si de preferat sa-ti deblochezi shadow strike de pe arc , e bine ca in prima faza sa-ti folosesti punctele de abilitate pe viata , astea parca le obtii si din vanzarea de rune .

 

ma asteptam ca esti as deja 


daca vrei imi dai un share play  sa-ti vad personajul :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai am ajuns la aia unde tre sa otravesc bautura alora, stealth gen, dar am pierdut misiunea si nu inteleg de ce nu a salvat progresul si trebuie sa o iau fix de la zero, cu adunatul de ierburi si asa mai departe.

 

pai da frate, as as, dar n-auzi ca m-am trezit in lupta cu warchief plus 3 capitani + 30 de orci, dar deodata asa, asa patesc mereu.

 

am deblocat shadow strike si o gramada, dar ma dispera la anumite faze.


cred ca am deblocat shadow strike de fapt... hmmm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.