Jump to content
Sign in to follow this  
dy2

PS3, PS4, XBOX, PC

Recommended Posts

Pfffff, cum sa te joci tu pe PC, bre, cand nu stii nici cum sa scrii Ï€r²?  :lol: Da, merge. Uita-te la recommended system la cerintele jocului si, daca faci un calcul cu componentele, te incadrezi si in 20-25 de mils.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm. Un calacator il pot amortiza (lol) deduce, un ps4 nu. Si devine interesanta prima varianta. Studiem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uite ce mi-am luat eu, in ideea ca oricum nu mai bagasem bani de cativa ani buni in PC:

 

i5 4690K @3.5Ghz (seria K are multiplicator deblocat si poate fi dus de la 3.5Ghz la ~4.7Ghz, daca o fi nevoie mai incolo) - 1000ron

Placa de baza Asrock Z97X Killer (o gramada de optiuni pentru overclocking, pentru cand o sa fie nevoie) - 600ron

Memorie Kingston HyperX Savage 8GB(2x4GB), DDR3, 1600MHz, CL9, 1.5V - 400ron

 

Carcasa si sursa le aveam deja, Chieftec, luate acum vreo 9 ani. HDD-urile le aveam, o sa-mi mai iau un SSD, care-i vreo 320 ron. Placa video am luat-o anul trecut si e un nVidia GTX650 cu 2GB GDDR5. N-am dat foarte mult pe ea. PC-ul e legat la TV, deci monitor pauza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ZyZule :D , eu vreau o carcasa din aia mai mica, care nu e verticala :D deci mi-ar trebui componente specifice.

 

In orice caz, o sa vedem pe alt topic, mi-aÈ™ face un cadou de sarbatori

Share this post


Link to post
Share on other sites

un calculator de 30-40, care face si altceva :) va reda astfel de detalii la fel de bine?

 

 

 

pe scurt, nu, niciodata, decat poate gatuit  :D

 

Si oricum nu mai e 2000 de lei PS4, s-a mai ieftinit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De pe newegg ala nu poti sa cumperi?

 

parca ar merita o data la cativa ani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Good point, da' da-o naibii.

Depanero?

Hm. Un calacator il pot amortiza (lol) deduce

Similea plus evaziunea fiscală.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol, se apuca verssatu de gaming :D cred ca e bun pretul si vad ca are HDD de 500 de giga, deci e bine.

 

jocurile alea sunt spârle vechi insa, ma rog, call of duty modern warfare, e fain insa, acum l-am vazut :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu cata valoare are parerea mea pentru ca sunt nebun si am idei fixe...

700 lei pot sa dau si in momentul asta pe un PS3, dar stiind ca exista PS4 prefer sa mai pun niste bani si sa cumpar PS4 un pic mai tarziu.

Chestiile de genul asta le cumperi pentru o perioada relativ indelungata, asa ca mai bine sa iei ce e mai bun.

Mai ales ca daca dai azi 700 lei pe un PS4, in 3-4 luni e posibil sa ajunga doar 500 lei. PS4 se va ieftini, ceea ce va duce la devalorizarea mai puternica a PS3-ului.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

de cel putin un an e la acelasi preturi pe sh...unul de 12 gB nou e 650 lei. Nou la modul sigilat, cam cat a fost si de black friday. In vara voiam sa iau de la Altex cu 800 lei dar nu-mi aduc aminte de ce capacitate era la banii aia...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.