Jump to content
Sign in to follow this  
dy2

PS3, PS4, XBOX, PC

Recommended Posts

12 GB, looooooooooooooooooooooool

 

asta inseamna ca nici un joc nu cred ca pui pe ea, sau poate ceva joc dina ala pentru copii, cam toate jocurile noi si faine, au nevoie de minim 20 Gb spatiu, un singur joc. last of us de exemplu, are nevoie de 50 de Gb.

 

doar sa dai bani pe alt hdd, dar unu de 500 de gb care sa mearga pe ps4, e foarte scump cred.

 

edit: de fapt cred ca e de decor, ca din aia 12 giga, cel putin jumate ii ocupa sistemul de operare :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai sunt 2 motive cel putin pentru care merita sa ai hard mare.

 

Jocurile pe care le tragi direct de pe PSN.

Jocurile instalate pe hard pentru ca HDD-ul este mai rapid decat unitatea optica.

Faptul ca unele jocuri ocupa spatiu imens.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai nu ruleaza jocul de pe bluray? la ce plm ii trebuie hdd asa mare?

 

joci si de pe bluray adica anumite chestii le incarca direct din bluray, insa isi instaleaza o gramada de cacaturi pe HDD, scrie si pe spatele fiecarui joc spatiul minim necesar pentru a putea juca, cum ziceam, acum ma uit la The Last of Us (ceva genial) si scrie pe spate "minimum HDD space required 48Gb". instalarea dureaza cateva secunde e drept, de unde si iluzia ca joci de pe bluray.

 

pe scurt, te pisi pe ea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu cred asa ceva. Erau XBOX-uri pe vremuri care nu aveau deloc HDD, doar o mica memorie interna pentru salvari. Jucai exclusiv de pe disc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu zic ca merita consola aia ps3 , deocamdata jocurile de ps4 sunt foarte scumpe, jocurile de ps3 le iei la gramada pe bani marunti, bine nu sunt ultimele jocuri aparute

 

eu zic ca e ok, si eu mi-as lua un ps4 da la 50 de lire un joc ..plm

Share this post


Link to post
Share on other sites

foarte scump sa fim seriosi, daca ai de spart zeci de milioane e ok sa ai ps4, daca te joci asa de plictiseala ps3 e de ajuns deocamdata

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca esti gamer inrait da merita ps4 tocmai asta spun, daca joci ca si mine de plictiseala e ok ps3

 

eu ma joc in mare parte box, ufc deastea de ciomageala :)) shooter nu pot juca nicicum cu controlerul ala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yumo s-ar putea sa aiba acelasi hardware ca PS3. Evident, culorile sunt superbe pe Yumo. Mai ales culoarea carcasei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma rog, io nici nu am pus mâna pe un ps deci nu știu dacă mă prinde. Aveam ceva joc pe telefon cu sniperi si imi placea dar după putin timp mi s-a părut retard...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

sau sa te inghesui la un stand ps4 de proba dintr-un magazin sa vezi ce si cum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai, pe ps4, pe hardu' ala de 500 giga, poti sa pui muzica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, normal, oricum merge si ca media player ps4-ul, plus ca se leaga prin wifi sau lan la retea si te legi la laptop ca sa rulezi de acolo, filme, muzica etc, insa sunt foarte stricti cu copyright si parca nu merge continut piratat. sau ascutli vezi videoclipuri direct de pe consola, sunt niste site-uri gen itunes dedicate playstation, la fel si filme, netflix, amazon, youtube, etc etc sunt aplicatii direct din playstation

 

ah si are sunet DTS HD Master Audio / 7.1 Decoder

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca nu merge continut piratat, am vazut un cal in fara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.