Jump to content
Sign in to follow this  
dy2

PS3, PS4, XBOX, PC

Recommended Posts

Exista adaptor pentru mouse si tastatura pentru console. E vreo 300 lei. Am avut eu mai demult XFPS Sniper 3.0

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci sincer... la ce grafica bestiala are PS4 si ce viteza de redare, gen 60 FPS, cred ca iti tebuie un PC de cateva mii de euro ca sa poti juca la nivelul asta de grafica si sunet. eu sunt direct uimit, PS4 merita fiecare banutz... ca sa zic asa, "se vede mai bine decat in real life", este extraordinara consola, nu am cuvinte. B)  :sorcerer:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai e o chestie care ma face sa-mi doresc o consola.

 

Deja e o regula ca jocurile misto sa apara prima data pe console si abia dupa cateva luni pe PC.

Si alta chestie enervanta e ca unele jocuri foarte misto nu mai apar si pe PC. De exemplu, Red Dead Redemption.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu exista pe PC Read Dead ? pfff, jocul e genial... acum imi dau seama ca nu mai am cum sa il joc, nu exista varianta PS4. PLM...

 

sa vezi cum o ard eu cu 2 console aiurea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm. La partea cu banii mare dreptate aveti.

Ne intalneam cateodata la un amic cu ps3 si plasma mare si statie (lol) unde jucau astia jocul ala de fotbal fifa.

Eu ma plictiseam ingrozitor, pt mine consolele nu aveau utilitate...

Adta pana a aparut Pole asta cu nebuneala lui :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa vezi cum o ard eu cu 2 console aiurea.

 

Edited by Laur
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Simi:

Uita-te pe un site de piese de calculatoare sa vezi ca la bani de PS4 iti iei o placa video smechera.

 

Am un amic nebun care inca e pe meseria de fiu. Si-a facut un sistem d-asta obscen de scump incat sa mearga jocurile ca lumea.

 

S-a scapat ca a dat 4200 lei doar pe placa de baza. :lol:

 

Uite pentru Assasin's Creed 4 cerintele de sistem pentru PC-uri: link

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

plm, deci never ever nu vei configura un PC ca sa redea grafica de PS4 si frame rate-ul ala... am spus deja ca is uimit ? asta chiar este next generation console.


vorbim aici de jocuri care ruleaza in 1080p.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e deloc asa Pole, al meu e vechi de 2 ani si ceva si nici chiar acum n-am scazut din recomandarile high la toate jocurile. In linkul care l-a pus Ciupa este exact ce am eu, Phenom II x4 si Radeon 5850, si ma joc full HD cu detalii maxime orice joc.

 

Bine, n-am dat 4200 lei pe placa de baza ca imbecilu ala. Un SSD si mai multa memorie, si ma va tine inca 2 ani la high.

 

M-am uitat acum, un PS4 scoate 45fps average, pai mie PC-ul imi scoate mai mult de 60, deci nu stiu de ce te minunezi asa tare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer, ai vazut cum arata un joc pe PS4 ? AC4 de exemplu sau BF4 ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai la fel arata bai nebunule si pe PC, ce dracu ma?

 

Deci acum ma uit si PS4 in AC4 scoate doar 30fps, pai il pis de la distanta cu PC-ul. In aceleasi conditii, ca am si monitorul tot full hd, si l-am incercat si pe TV in 3D.

 

Adica ai impresia ca de tampit mi-am luat PC cand aveam Xbox 360 si Wii in acelasi timp? Pai PC-ul se pisa pe Xbox la detalii, singura smecherie era ca jocurile apareau prima data pe consola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

WLF e hater, strica bucuria oamenilor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Singurul mega avantaj al consolelor fata de un PC performant e ca pe consola te joci, in timp ce pe PC astepti vreo juma de an sa apara acelasi joc.

 

Si acuma daca e sa o luam din prisma banilor. Dai mai putin pe o consola, jumatate de pret probabil, dar daca se strica, o arunci, o dezmembrezi eventual sa mai recuperezi ceva din ea. Nu ai cum sa o mai repari, primu meu Xbox a facut RROD si la revedere. Asa macar la un PC, schimbi ce s-a dus si gata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imposibil sa ai detaliile unui BF4 jucat pe PS4 in 1080p, pe un PC, la momentul actual, poate doar sa ai o configuratie din aia de mii de euro, sau nush. consola asta este chiar geniala... plm, ma joc de ceva vreme si chiar este ceva deosebit ps4-u asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fii ma serios ce naiba. Ai impresia ca mie imi lipsesc niste pixeli din imagine daca eu ma joc in 1080p si tu te joci tot in 1080p la acelasi fps? La mine are trebui sa fie mai fluid ca am fps mai mare.

 

Pai ce e o consola pana la urma, ce crezi ca are in ea? E tot un mini PC. Singura smecherie este ca nu ruleaza decat jocul si atat, nu mai e un windows si alte chestii care sa iti incetineasca sistemul. Plus ca jocurile sunt special create pentru console, si deci mai optimizate, ca sa se vanda bine.

 

Si sa iti mai zic o smecherie, BF4 se joaca max in 900p cu 60fps, nu se joaca full HD. Tocmai ce m-am uitat pe google.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si asta e veche.

 

GTA 4 a fost groznic cand a fost lansat. A durat luni de zile si cateva patch-uri ca sa fie jucabil pe PC.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doar in teorie un PC e mult mai bun ca o consola, pentru ca in practica din cauza celor care fac jocurile, te poti pisa pe PC, jocurile apar mult mai tarziu, cand apar au tone de buguri, deci e degeaba.

 

Intentia a fost sa il fac cu capu pe Pole, de fapt, ca nu exista hater mai mare ca mine. Lol.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi amintesc ca la GTA IV era un bug d-asta extrem de enervant. Nu puteam sa trec un nivel. Am incercat toate variantele, pur si simplu faceam totul bine si nu aparea un cutscene. Ce sa crezi, de fapt era un cacat de bug si a trebuit sa apara un patch ca sa se rezolve.

 

GTA IV m-a distrus psihic, a avut extrem de multe bug-uri.

 

Ma rog, e oarecum de inteles de ce se intampla chestia asta. Pe PC se pirateaza totul. Daca s-ar scoate pe PC jocuri bune si in acelasi timp cu consolele, cine ar mai cumpara console? Si cine ar mai cumpara jocuri?


Intentia a fost sa il fac cu capu pe Pole, de fapt, ca nu exista hater mai mare ca mine. Lol.

 

Azi n-ai cum. E si in AC 4 si in Battlefield. Rupe tot.

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, DECI CARE PLM MI-A FACUT BLESTEME ????

 

S-A vazut CEVA.

 

DECI DEODATA IN TIMP CE JUCAM AC4... ERCAN NEGRU SI CU FLASH-URI ASA, nush cum sa zic.

 

nu mai stau sa scriu iar fara caps..

 

am dus consola pe alt tv si acolo merge ok,

 

ps: pe tv-ul principal, scoate sunetul f bine, ca e pe optic, pe 5.1 ala, ideea e ca consola e ok, cred ca se futu tv-ul...

 

pe HDMI1 e in regula, doar pe HDMI3 unde era consola s-a dus pe pwla... si nu pot verifica pe alta intrare HDMI ca e pe perete si e mare si e greu tv-ul sa ma apuc sa il misc din perete

 

deci sictir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vruiam sa lol, dar nu pot, ca asta e suparacios rau.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.