Jump to content
Sign in to follow this  
dy2

PS3, PS4, XBOX, PC

Recommended Posts

pfai farte, stii cum arata Far Cry 4 ? te caci pe tine ce grafica au scos  :huh:

 

si gameplay-ul e tare de tot, soundtrack, tot ce vrea ... ta.

 

am urcat pe un turn din ala inalt, view-ul de acolo este inimagiabil si senzatie de rau de inaltime este criminala, m-a luat cu vertij de pe canapea.

 

sa ti-l iei NEAPARAT!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt curios cum arata fata de PC. Il incerc si eu deseara, cu setarile pe max, sper...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da , pole stiu ca-i misto , toata lumea il lauda cum ca ar fi cel mai tare joc Ubisoft.

 

ai si costum de zbor 

 

10612968_10152535402602293_6183062818049

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca e ca Far Cry 1 de misto, cu vegetatie and shit, imi iau si io.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e mult mai misto decat Far Cry 1 , mai repede aduce cu Far Cry 3 , insa jocul e la ani lumina de prima varianta dar tot aia este ideea de baza.

 

 

vs

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pfff Scufi, e open world pe o mega insula cu vegetie de toate tipurile, lacuri, muntii himalaya, peisaje incredibile, grafica de next generation, tot ce vrei, cauta pe youtube gampley farcry 4 ps4 si ramai mut.

 

edit: vezi de ex video pus de Krebs, al 2-lea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mie-mi plac alea, sa ma ascund prin boscheti, sa dau cu pietre, sa fac diversiuni etc. 

 

Ocazional sa rad jumatate de harta de pe un varf de munte. 

 

Spre exemplu, far cry 2 nu mi-a placut. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai ce mai stai Le Wlf, te asteptam live , sa ma mai bati la fifa =))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neah, am depasit faza consolelor. Nu mai ma joc decat WOT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cica de Black Friday la emag o sa fie PS4 la 999 lei.

 

Hmm.... cred ca o sa ma bag si eu la unu.

Nu m-am mai jucat un shooter de vreo 6 ani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neah, am depasit faza consolelor. Nu mai ma joc decat WOT.

 

tu pierzi :) multi au depasit si faza WOT

bine , consolele vechi si WOT sunt free cei drept , macar aici ti cu casa 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Repede, pe ce consola pot juca GTA V? Nu mai am rabdare sa il astept pt PC.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai ce nevoie as mai avea de consola avand in vedere ca am un PC care e la nivelul performantelor unei console actuale? Cand ma joc ceva, am un cablu HDMI de vreo 10 metri si un controller, si ma joc pe TV ca si cum as avea consola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Repede, pe ce consola pot juca GTA V? Nu mai am rabdare sa il astept pt PC.

 

pe ambele, xbox one sau ps4, recomand ps4, este peste xbox one la grafica si posibilitati, acesorii, etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai ce nevoie as mai avea de consola avand in vedere ca am un PC care e la nivelul performantelor unei console actuale? Cand ma joc ceva, am un cablu HDMI de vreo 10 metri si un controller, si ma joc pe TV ca si cum as avea consola.

 

pai trebuie un pc foarte performant ca sa tina pasul cu o consola , deoarece scot astia jocurile foarte prost optimizate pe pc , insa da , daca ai un super pc atunci se poate juca si asa fara probleme.

 

exemplu

 

din cate am inteles cu recomandarile minime se vede foarte prost fata de consola si merge cat de cat.

 

http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=17084&game=Assassins%20Creed:%20Unity

eu am renuntat la pc din cauza recomandarilor pe care le cer ca sa ai performante apropiate de ps4/xboxone (deci upgrade anual cel putin) si din cauza optimizarii foarte proaste pe pc in ultimii ani, in schimb pe console (de unde curg banii) sunt si foarte multe updateuri si si patchuri ca totul sa fie ok.

Edited by Krebs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am renuntat la consola din cauza modarii necesare cum apare un joc mai nou. Daca eram la Bucuresti, era mai convenabil, dar aici nu prea ai unde sa o modezi. 3-4 modari si iti iei o placa video suficient de performanta, mai scumpa de 10 milioane nu ai nevoie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Io nu mi-as mai lua calculator sa ma joc. Plm, arunci cu banii in toate directiile. 

 

O consola rezista cam 3-4 ani. Fara niciun upgrade. Costa doar jocurile, dar si aici, le poti lua cu altcineva si faci split, etc. 

Edited by Scufi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ps4 nu o mai modeaza nici naiba, probabil de asta lumea prefera pc, ca se pot pirata jocuri imediat, pe cand pt consola dai minim 200 de lei per joc...daca sunt aparitii noi, ajung si la 400 de lei. Oricum eu nu as reveni la pc niciodata.

 

plm, pai ca sa joc un joc de genul far cry 4 pe pc, legat la tv de 140cm si deci in rezolutie maxima cu toate detaliile pe ultra, in 1080p, cred ca imi trebuie o uzina de pc, care ma costa cat 5 console si tot nu esti sigur ca nu crasheaza din varii motive, legate de windows eventual :))

 

asa ca merita dpmdv sa dau banii pe jocuri originale si sa nu am grija, jucate pe ps4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ca sa nu mai zic ca sony anunta in curand primele jocuri in 4K pt PS4, deci ... mea... s-a terminat smecheria, nush ce pc iti trebuie ca sa joci in 4k...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si cand iti moare consola o arunci. Macar la PC mai schimbi o sursa, o placa video. Eu am avut 3 console in 4 ani, doua au dat RROD.

 

Pentru mine, care am depasit faza asta si am revenit la PC, nu mai renteaza consola. Sa fim seriosi, nu poti da 250 lei pentru 3 ore de joc. Si o curva decenta e mai ieftina pentru o noapte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.