Jump to content
Sign in to follow this  
dy2

PS3, PS4, XBOX, PC

Recommended Posts

haha , am avut si asa ceva prin 90-92...

 

 

 

 

ce tare este la final cand apare unu de la marele CEO de astazi Activision..ce prezenta el acolo marele joc..pff 


incarcai jocurile de pe casete audio :D


sau le scriai programul 3-4 ore

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lol, in carrefour e ps3 de 12 gb la 620 de lei, mai ieftin cu 200 de lei ca de black friday si cu 100 faţă de sehaşuri. Cu un hard mare înfipt in el face treaba unuia cu 500 gb?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai ca si specificatii e la fel ca orice ps3, procesor grafic si asa mai departe, doar ca aia 12 gb sunt egal cu zero, ti-am zis ca numai sistemul de operare are vreo 6-7 Gb, iar un joc are nevoie de aprox 40gb ca sa ruleze.

 

depinde ce vrei sa faci cu ea, pt jocuri e pacat, ca e generatie deja depasita si nu te bucuri de grafica pe care o ai pe PS4, care e ani lumina diferenta fata de ps3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si un hard mare pentru jocuri pus la usb permanent nu face treaba?

Credeam că are cam acelasi calitaturi cu ps4...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu exista asa ceva, trebuie HDD special pt Playstation, montat in PS, nu merge  HDD extern, are evoie de vteze foarte mari de transfer ca sa ruleze jocurile alea si oricum, nu permite HDD extern decat ca mediu de stocare probabil, pentru poze, filme etc. asta daca nu a bagat sony o limitare si aici, pentru copyrights

Share this post


Link to post
Share on other sites

o fi, dar nu poti folosi hdd extern, probabil insa ca poti sa pui alt hdd in playstation, nu stiu daca orice insa.

 

ma rog, daca nu te joci, nu vad la ce ti-ar trebui.


ps4 vine standard cu 500Gb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... mea, eu asa stiu, nici nu prea ma intereseaza subiectul sa fiu sincer, dar nu cred ca va merge niciodata sa rulezi jocuri sau sa instalezi OS-ul PS-ului pe HDD extern, pe USB, asta mi se pare o aiureala. pai ce viteza are prin USB ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Esti nebun? Are viteza comparabila cu eSata, ca e USB 3.0 pe PS3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jocuile noi au nevoie de mult spatiu, last of us de exemplu, scrie pe carcasa ca are nevoie de 48 Gb pentru instalare, Assassin Creed parca 30, watchdogs, far cy 4,si asa mai departe.


se pare ca m-am inselat, doar jocurile de PS4 au nevoie de mult mai mult, Last of Us de exemplu, are nevoie de 48Gb, insa m-am uitat pe BluRay-ul de la Assassin's Creed Black Flag de PS3 si zice acolo - 4,6 Gb spatiu, Battlefield 4 de PS3 - 5Gb deci poti juca 1-2 jocuri pe un ps3 din ala de 12gb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

probabil nu zic nu, eu ma joc doar cacaturi oricum, as juca si ceva shootere dar nu ma pricep cu controleru`

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru ce sa il instalezi ma Pole? Asta nu inteleg ce dracu tot aberezi. Jocurile se joaca de pe disc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pole se pricepe la toate. OMFG se transforma in Similea.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu aberez deloc, jocul se instaleaza, nu joci de pe disc, doar din cand in cand citeste pe buray, probabil media. uite-te pe spatele unei carcase de joc pt PS4, scrie foarte clar si pe spate, nu inteleg de ce tii sa ma contrazici ampulea.

 

am cutia de la Last of Us in mana, disc space needed 48Gb. ce ... mea

 

azi am instalat GTA 5, 46Gb instaleaza, de ce crezi ca zicea si Krebs ca a durat juma de ora instalarea, ma rog, asta si-a mai si descarcat un update de 2 giga aproape, 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai in afara de salvari si chestii de genu filmulete ca sa mearga mai rapid jocu, n-ai treaba cu hardu, se ruleaza de pe disc in mare parte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

poftim, nu ma mai contrazice aiurea chiar n-are rost, e asa cum zic

 

bai nene, ce naiba nu intelegi ? se instaleaza, e fix asa cum spun, doar ce am instalat GTA 5 azi, uite poza cu alt joc, las-o naibii ca ma si enervez aiurea

post-5-0-71067200-1418334891_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai ai pana sa te transformi in mine :(

 

Io nu bag heitării in seamă

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai stau in plm sa ma contrazic la 12 noaptea pe o tampenie, adevarul e ca eu sunt tampit sincer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai lasa ma PS4, noi vorbeam de PS3 cu 12g hardu. Si eu ti-am zis ca ori X360 ori PS3 tot un cacat, si daca la X360 jucai fara HDD sigur si la PS3 merge la fel, in conditiile in care un DVD de X360 are doar 8g si tu la PS3 ai ditamai blueray-ul de vreo 50g. Se vindeau X360-uri cu 4g memorie interna, fara HDD, si n-aveai treaba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.