Jump to content
KIP

KIP mobilu' - e60 525d 2006

Recommended Posts

Hai sa sparg eu gheata in aria asta.

 

E vorba de un e60 525d fabricat in a 2-a jumatate a anului 2005 si inmatriculat prima data in martie 2006. Motor 2.5d 177 cp 400NM iar dotarile nu are rost sa le enumar fiindca se presupune ca sunt pe un forum de priceputi, deci se vad in poze.

 

Am luat-o anul asta in august si am facut cateva mii de km cu ea. Pana acum i-am pus anvelope de iarna si i-am colantat cu folie negru lucios rinichii si ornamentele exterioare de la geamuri.

 

Urmeaza luna asta sa-i fac schimbul de ulei si filtre si sa-i schimb bieletele antiruliu pe fata. In primavara as vrea sa-i schimb amortizoarele fata/spate, sa-i schimb si toate arcurile cu unele eibach prokit 30/30 si sa schimb jantele actuale cu unele pe 18 inch.

 

Ca si impresii pana acum, masina e super misto, se aseaza super bine la drum si e foarte confortabila, motorul e foarte silentios, trage foarte bine si consuma foarte putin iar servotronicul face toti banii.

 

Enjoy !

 

 

 

 

 

2013-09-21174205_zps01a950d8.jpg

 

 

 

2013-09-21174238_zps3ad06469.jpg

 

 

 

 

2013-09-21174311_zps40b10910.jpg

 

 

 

2013-09-21174317_zps4dc3c800.jpg

 

 

 

2013-09-21174702_zps38604fa9.jpg

 

 

 

2013-09-21174522_zpscc1dab84.jpg

 

 

 

 

2013-09-21174403_zps623a881d.jpg

 

 

 

 

2013-09-21174342_zpsd47009a2.jpg

 

 

 

 

IMAG0539_zps6ceef12a.jpg

 

IMG-20131019-WA0002_zps8c7f9a3f.jpg

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum se vede. :)

 

Sa te poarte sanatos !

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu ma omor dupa trimuri tip mahon, lemnisor dar interiorul asta parca are ceva care atrage

 

sa te bucuri de ea

 

sper ca ai suport de pahare , pentru smuti :P

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu. La cele fara xenon bara vine doar cu capace, fara stropitori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa cum iti spuneam, imi place foarte mult E60, am fost cat pe ce sa cumpar unul.

Inca nu mi-a trecut nebunia...

 

Frumoasa masina, s-o plimbi sanatos!

 

Cheers! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mersi si bine ai venit.

 

De acum, daca ai apucat sa-ti iei F30, urmatoarea nu poate fi decat un F10 530d. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau poate F10 M5.0 D..tot 3.0 e motorul. :)

 

Multumesc pentru gandurile bune si bine v-am gasit! :flowers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumoasa, motorul iti da senzatii superbe iar grilele si folia fata-spate o fac si mai frumoasa.

 

Sa te poarte cu placere si fara evenimente!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mersi frumos.

 

Cat despre motor, sper sa-mi dea si mai multe senzatii dupa ce-l urc la 220 cp si 500 nm. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

La 500nm cuplu e monstru :o  Cred ca o sa iti fie "mai mare dragul" sa ii dai kickdown.

 

Si o chestie de gusturi: personal, la interior mi-ar placea mai mult ca trimurile sa fie piano black.

 

PS: Ai folie pe faruri? Parca sunt fumurii...

 

Iar legat de planurile de viitor, o sa arate superb cu Eibach Pro kit, stabilitatea o sa fie imbunatatita fara sa sacrifici confortul iar faptul ca ai servotronic e super. Am condus e60 cu servotronic si chiar merita.

Edited by Kenbobo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu spun ca mi-ar displacea piano black dar avand in vedere ca si astea de acum sunt fff rare pe e60 iar nuanta lor e ceva mai inchisa decat apare in poze, o sa le las asa. Chiar imi plac astea, nu stiu de ce, mai ales ca nu-mi placeau astea mobila style. Si nici nu sunt ipocrit sa zic ca-mi plac doar ca asa sunt pe masina mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Care era concluzia ta ?

 

Bobo, nu am folie pe faruri. Sunt foarte putin matuite, probabil de acolo inducerea in eroare. O sa pun folie dar transparenta, imediat dupa ce le polishez ca noi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu am zis asta, daca citesti cu atentie...

 

De gustibus.

 

Daca le-as primi gratis, poate le-as schimba. Dar asa, sa dau sute de euro pe niste trimuri...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Personal, mi-ar placea mai mult pianoblack, dar recunosc ca varianta cu mahon nu am vazut-o decat in poze, E posibil ca in realitate sa mi se para mai frumoase, dar tot mai mult imi plac piano black.

 

Oricum, daca tie iti plac atunci e ok pt ca gusturile nu se discuta si nici nu intra in discutie faptul ca ai fi ipocrit. Nici vorba de asa ceva ;)

 

LE: Sunt de acord cu ce ai zis ultima data. Atata timp cat iti plac cele actuale si nu vrei neaparat piano black nu are sens sa dai sute de euro pe ele. Bine, poti sa le faci prin hidrotransfer si costa cam 800 lei, dar tot e inutil daca nu le vrei "musai".

Edited by Kenbobo

Share this post


Link to post
Share on other sites

KIP,numarul pe fata nu este cam sus pozitionat ? Parca asa se vede in poze,ma gandesc ca ar mai trebui coborat putin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E si sus si stramb, O sa vopsesc bara luna asta si il pun cum trebuie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte misto masina,iar cu 6 cilindrii e altceva:) sa o folosesti sanatos,si hai cu resoftarea sa manance asfaltul!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina pare ingrijita dar trebuie sa renunti de urgenta la farurile fara xenon si la actuala bara fata, cu xenon si m-paket e alta masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai bine plec eu vreo 2 saptamani prin Europa si ma pis pe ele de xenoane si m-pachete ca nu imi aduc niciun plus la calitatea vietii.


Nu doar pare, asa e.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca gandesti in spiritul asta ai dreptate. Nu merita sa stai acasa si sa lasi vacanta doar ca sa pui alta bara si alte faruri pe masina. Sugestia era valabila daca iti permiteai sa le faci pe ambele fara sa fie nevoie sa alegi intre ele. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am zis eu ca trebuie sa aleg ?

 

S-o zic altfel. Mie imi place asa si nu as face modificarile astea doua nici daca ar costa 100 euro in total. Schimbatul de faruri, montatul de m-pachete etc sunt so last century. In afara de pustani si aia care nu muncesc ptr bani, cine plm mai da mii de euro pe 2 faruri si 2 bari ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.