Jump to content
KIP

KIP mobilu' - e60 525d 2006

Recommended Posts

Da, numai pe scurta.

 

Sincer, culoarea e la fel ca la celelalte. Nu am observat nicio tenta, fie alba sau albastra.


Becurile X-treme Vision proiecteaza pe sosea cu pana la 100% mai multa lumina comparativ cu becurile standard ,ofera o luminozitate similara cu lumina naturala.Puterea consumata de la baterie este aceeasi ca si a unui bec standard.


Cred ca o sa le mut pe astea pe faza lunga iar ptr scurta o sa iau Blue Vision Xenon Ultimate Effect.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt foarte bune. O sa te intrebe lumea daca ai Xenon. Frumos, fara sa te injure  ;)

 

Nici chiar asa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai nici nu are cum sa aiba tenta alba sau albastra pentru ca are temperatura de culoare 3350K. Cam pe aici sunt halogenele.

 

Ca sa imite culoarea xenon-ului ii trebuie cel putin 4200k.

 

Multumesc de review.

 

De ce vrei sa treci pe Blue Vision Xenon Ultimate Effect, pentru scurta ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici chiar asa. 

Nu e din auzite, mi s-a intamplat cu Philips-urile de pe Scirocco. Ce-i drept, aveam blue vision. Chiar ma intrebam cat de dobitoc trebuie sa fii sa pui pe o masina old-school "xeoane".

 

Pai nici nu are cum sa aiba tenta alba sau albastra pentru ca are temperatura de culoare 3350K. Cam pe aici sunt halogenele.

 

Ca sa imite culoarea xenon-ului ii trebuie cel putin 4200k.

 

Multumesc de review.

 

De ce vrei sa treci pe Blue Vision Xenon Ultimate Effect, pentru scurta ?

Corect, n-am observat temperatura. Asa e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cine a avut xenon isi da seama de diferenta. Intensitatea xenonului nu poate fi obtinuta cu halogen.

Ca si culoare sunt apropiate. 

Edited by Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

ZyZ, blue vision vad ca au 4000k si de aici sloganul "Closest match to Xenon HID". Oricum sunt perfect legale. Apropo, cat te-au tinut blue vision alea pe Scirocco ?

 

Scuze de offtopic, KIP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E chiar interesant cat de mult poate schimba niste folii look-ul unei masini...nu stii ce se ascunde in spatele usilor :)). O motorizare foarte corecta pt un seria 5. S-o stapanesti sanatos si sa te poarte safe pe oriunde mergi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdan, ai dreptate, intensitatea nu e aceeasi in schimb temperatura culorii poate fi, si tot este deranjanta pentru ceilalti participanti la trafic. Tocmai din cauza asta, se specifica clar ca halogenele de 5000k de ex. ca nu sunt legale in Europa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ZyZ, blue vision vad ca au 4000k si de aici sloganul "Closest match to Xenon HID". Oricum sunt perfect legale. Apropo, cat te-au tinut blue vision alea pe Scirocco ?

 

Scuze de offtopic, KIP.

Inca le mai am. Le-am pus in 2009 daca nu ma inseala memoria. Nu am avut probleme cu politia din cauza lor. Pe E46 am avut tot Philips, dar nu mai tin minte ce model. Oricum nu erau Blue Vision.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mersi, Mike.

 

Scrie linistit ce vrei, jeleu. Le as muta pe astea pe lunga si as lua blue vision ptr scurta din simplul motiv ca cu scurta merg mai mereu si s ar vedea mai frumos cu tenta albastra. Ma rog, asta e un motiv putin cocalaresc.

 

Anyway, sunt foarte multumit de ele, chiar imbunatatesc foarte mult vizibilitatea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ciudata treaba cu intensitatea...am schimbat sapt trecut becul halogen (galben) de la inele cu niste LED-uri 5100k (cele mai apropiate ca si culoare de cele originale de pe X5 FL) 20W...pe timp de seara, noapte etc se vad foarte bine si cel putin la fel de pronuntat ca celelalte dar cand e soare afara...parca nu e nimic aprins...ciudat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

xenon aftermarket 

 

Never.

 

Mi-a promis un prieten ca-mi doneaza 2 faruri bixenon oem cand o sa faca la a lui retrofitul la cele de lci. Pana atunci o ard asa.

Mike, ptr angel trebuia sa iei led cree 40w. Sunt vreo 400 si ceva de lei dar din ce stiu sunt cele mai puternice si sunt foarte vizibile si ziua.

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-ai ptr ce. Chiar asa ce numesc Led Cree. Poate intre timp au aparut chiar mai puternice de 40w.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu vreau sa fie mai puternice decat standard...dar se pare ca astea de 40w se gasesc mai greu...alea de 20w is la kilogram :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lol, am gasit prin calculator poze cu 2 dintre masinile anterioare. Foarte bune ambele.

 

Seat Toldeo 2001 1.9 TDI 110 CP si Mercedes C 200 CDI 2006 122 CP remapat la 155 CP.

 

 

 

12012008002_zps66d31d88.jpg

 

 

 

12012008004_zpse37d3e82.jpg

 

 

 

12012008008_zpsa4eb1bae.jpg

 

 

 

 

m_zpsbf6a3d24.jpg

 

 

 

m4_zps4adffc84.jpg

 

 

 

m2_zpsb92e1fb3.jpg

 

 

 

Update si la beemer. De o luna are 220 CP si 500+ NM. E bomba acum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ma. Numarul ala il aveau toate masinile din familie, plm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nope, intre timp ne-am reprofilat. Acum avem WKX si CFI.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-a cam asternut praful pe aici. Motorul merge ca nou, am schimbat doar carbunii de la alternator. Am luat si toate 4 amortizoarele Sachs, inclusiv flanse si protectii. O sa le montez cand ma intorc din concediu fiindca vreau sa montez si arcuri Eibach Pro Kit 30/30 daca tot se umbla acolo, plus niste role pe la motor, 2 bucse pe fata, 2 bucse pe spate si flansa cardan. Si o sa fie ca noua, cu tot ce trebuie schimbat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.