Jump to content
mimima

Animale de companie

Recommended Posts

Asa-i cum zice jeezy. Orez fiert cu carne de pui, cantitati mici. Isi revine, nu te stresa.

Stiu cand l-am castrat pe Papy, era leguma, statea nemiscat cu limba atarnand din gura, parca era mort.

 

P.S. Atentie: cand am scris "castrat pe Papy", nu am facut nici o aluzie la cel pe care unii il numesc Papi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unora tocmai le-ai luat painea de la gura. Abia asteptau sa intre tare la cel pe care il numesc Papi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce insinuezi, iuzărule Ciupanezu? Ca lui Raresh CJ i-a ramas porecla Papi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sasha + RareÈ™, in urma discutiilor de mai sus... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

bai is stresat gen, am operat azi cateaua mea, labradoarea, gen a trebuit sa o castrez ca a ramas bortoasa cu un vagabond si n-am avut de ales, mai erau si zece din cate mi-a zis vetul.

 

treaba e ca e leguma, desi de la 12 e acasa dupa operatie, a mancat mai devreme cu mare pofta, insa dupa 5 minute a vomitat tot. si i-am dat supa, ca i-am facut supa de pui, nu conserva sau ceva.

 

plm... si arata asa jigarit, mi-e mila de mor si nush ce sa fac.

 

vet mi-a zis ca nu-i problema si s-o las in pace, ca maine isi revine, da' plm... ma ia panica dar mi-e rusine sa il sun a 5-a oara deja.

 

Posibil să fie și de la anestezie.asa am pățit și eu cu a mea,cand am castrat o avea vreo 10 pui in ea

 

Țin minte că i a dat atunci doza dubla de anestezie,n a vrut să adoarmă nicicum

Share this post


Link to post
Share on other sites

fix 10 pui avea si a mea...

 

is chiaun, n-am dormit toata noaptea ca tot mergeam sa verific sasha din 2 in 2 ore, am stat cu stres ca sa nu moara sau ceva, is groaznic la fazele astea cand vine vorba de ea.

 

in fine, acum vad ca e ok, are si nasu gen rece, am scos-o in curte ca sa faca pipi si a mancat cu pofta niste supa, dar i-am dat putin, banuiesc ca nu e bine sa se umfle din prima cu mancare, o sa ii dau putin si des. oricum tre sa-i dau antibioticul pe la 12.

 

plm, vai de curu ei, are un aspect de auschvitz, plus o mutra din aia de te topesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Își va reveni,cainii sunt foarte rezistenți în general

 

Va trebui să ai grijă la mâncare,femelele din anumite rase au tendința să se îngrașe puternic după castrare,din cauza dereglărilor hormonale si a mișcării puține

 

A mea n a avut problema asta pentru că pitbull au un metabolism extrem de rapid

Share this post


Link to post
Share on other sites

24993448_1816335285075880_18587835704878

 

oana si marty, motanul cu ochi de sticla.   deci da, oana zavoranu', patroana de cimitir, l-a impaiat pe marty.

 

Da,MARTY al meu,este in fiecare clipa langa mama lui care l-a adorat!2764.png2764.png2764.png1f494.png1f494.png1f494.png...chiar si dincolo de moarte!
Acasa este casa lui..si oriunde voi pleca eu,el o sa fie cu mine!
Precizez ca in aceasta poza Marty al meu nu mai este in viata...multumesc Razvan Tanasescu pt ca l-ai iubit,i-ai fost medic 15 ani si mi-ai dat ideea sa il pastrez....
1f60d.png1f60d.png1f60d.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci nu cred asta... :blink:

Veterinarul ala ar trebui s-o trateze pe ea, nu pisica.

 

Cat de dusa este cu pluta, nu m-ar mira sa lase in testament ca doreste sa fie impaiata  :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Las o in plm. In liceu aveam o colega de venea cu oasele unei foste pisici intr un borcan, asa ca da, le am vazut pe toate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa dea dracii daca nu-mi bagam pla in ea de casa la oras si pastram cainele. Americani idioti!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Luni am marit familia cu o fetita bichon maltez fiindca isi doarea baietelul foarte tare un catel. E asa lipicioasa ce n-ai vazut. Ne place mult si ne bucuram ca am facut alegerea asta. Eu nu am avut niciodata un animal de casa deci sunt si eu foarte incantat.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

urasc bishonii si in general potaile astea mici si cretine, sunt si rai si prosti si degeaba.

 

si cum plm sa=i iei baiatului bischon, ii luai si tu un caine serios, nu caine din ala de fatãlãu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Esti un bou cu tzatze. :)

 

E caine de apartament pe care el l-a cautat si l-a dorit. Si vezi ca gresesti tare, chiar sunt foarte inteligenti. Si sunt foarte jucausi si curati, nu lasa pic de par.

 

Plus ca ideea era sa luam un suflet in casa. Nu bulldogul face barbat din el.

Share this post


Link to post
Share on other sites

whatever, nu-i halesc, le-as trage numai suturi in cur. are un vecin o pocitanie din asta, mereu cand il plimba pe strada da sa muste pe toata lumea, cred ca o sa i-l degajez intr-o zi direct in corner.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kip a imbinat utilul cu placutul

 

Niste matze nu stie si el sa-si ia :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Luni am marit familia cu o fetita bichon maltez fiindca isi doarea baietelul foarte tare un catel. E asa lipicioasa ce n-ai vazut. Ne place mult si ne bucuram ca am facut alegerea asta. Eu nu am avut niciodata un animal de casa deci sunt si eu foarte incantat.

 

o sa mi iau si eu anu' asta unu' sper, da'mi iau pui de maidanez ca i mocca. :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.